Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

antykradzież anteny - jaką antenę zastosować?

przemko216 21 Lut 2009 21:00 2397 9
  • #1 21 Lut 2009 21:00
    przemko216
    Poziom 10  

mam chłopaki pytanie do was
    wyjaśnię o co chodzi:
    otóż posiadam radyjko cb i antenkę i wszystko działa ok
    lecz problem polega na tym że na dalszych lub bardzo dalekich trasach antenka jest na klapie na uchwycie.A na krótkich dojazdach w aglomeracji miejskiej potrzebowałbym czegoś mało rzucającego się w oczy więc chodzi to że chciałbym dwie anteny jedna główna zdejmowana
    <ta na klapie>a druga ukryta np w podszybiu lub bagażniku bez znaczenia i nie nie musi mieć dużego zasięgu.
    W razie jakiś zwarć lub lub kolidowania mogą być przełączane albo coś takiego.Jak coś takiego wykombinować?jeśli temat był to proszę o linka
    Z góry dzieki za pomoc .I nie negujcie tego pomysłu bo nie mam możliwości zostawić antenki na noc czy na parkingu pod pracą bo po chwili oglądałbym nie tylko brakującej anteny ale też powyginaną blachę po uchwycie.pozdrawiam przemko

0 9
  • #2 21 Lut 2009 22:08
    ma3-4ysz
    Poziom 24  

Też próbowałem to obejść umieszczając antenkę na podszybiu. Masakra, jak antenka jest wewnątrz klatki karoserii to słychać wszystko.... co siędzieje w samochodzie i tyle. Załączanie wyłączanie wycieraczek, kierunkowskazy, zapłon, .... zasięg żaden.

W zderzakach nie próbowałem bo mam wypełnione styropianem.

0
  • #3 21 Lut 2009 22:43
    kkc34
    Poziom 11  

a moze antenka sirio triflex ( gsm, cb, ukf ) kolo 200 zl nowa, montujesz w miejsce anteny fm, wyglada bardzo podobnie do zwyklej anteny i nie kusi zlodzieja, albo sirio tajfun polowe tansza, ale tylko cb i do zwyklego radia ( ukf ) albo dokupujesz spliter ( kolo 40 zl ), albo antenke fm na szybe itp, kilkanascie zl, na warunki miejskie obie antenki Ci w zupelnosci wystarcza.

0
  • #4 22 Lut 2009 02:33
    medicb
    Poziom 28  

President indiana i po kłopocie.

0
  • #5 22 Lut 2009 09:11
    sp8gsc
    Poziom 26  

Rozwiązanie już dawno wymyślono. Antena na magnesie (dowolna). Wysiadasz z samochodu zdejmujesz antenę z dachu i wrzucasz do środka. Wsiadasz, wyjmujesz antenę i stawiasz na dach (kabel idzie przez uszczelkę w drzwiach). Nie jest tak dobra jak anteny mocowane na stałe, ale jak kupisz jakąś w miarę długą to będzie OK.
    Przy radiotelefonie CB możesz sobie zamontować przełącznik anten i wybierasz taką jaka Ci aktualnie odpowiada. Przełącznik może być na przekaźniku zabudowany do wnętrza auta (schowany głęboko) i sterowany małym przełącznikiem w dowolnym miejscu auta. Może też być ręczny na kablu do radiotelefonu. Nie wiem czy coś takiego można dostać, ale wykonanie samemu nie jest trudne.

0
  • #6 22 Lut 2009 13:35
    ma3-4ysz
    Poziom 24  

Mam na magnesie od roku. Pomimo gumy dach sobie już ładnie odrapałem stałym zdejmowaniem i przykładaniem, więc samej podstawki nie zdejmuję tylko bacik odkręcam. Ale znowu jest ryzyko, że ktoś namolny samą podstawkę zwinie.

0
  • #7 22 Lut 2009 13:48
    przemko216
    Poziom 10  

sp8gsc takie stosowanie anteny na magnes jest wypróbowanym przezemnie sposobem do czasu kiedy dosłownie na minutkę zostawiłem auto bez opieki .Nie dosyć że antena wyparowała to skubaniec przeszorował kawał dachu .Mnie chodzi dokładnie jak napisałem wcześniej na długie trasy mam antenkę lemm at1000 więc nie zamierzam jej zmieniać na inne <może i lepsze ale nie i już>a w mieście potrzebuję ukrytej z bardzo małym zasięgiem i zakłuceniami jak ktoś wyżej napisał
    ponieważ mam radyjko z filtrami i nie przeszkadza mi to byle nie trzeba by zaprzątać sobie głowy chowaniem jej i martwieniem się czy jeszcze jest bo chowanie co chwilka nawet tej na magnes mija się z celem.
    A tak na trasie mam daleki zasięg a w mieście po przełączeniu i zdjęciu schowaniu tej dobrej i przełączeniu mam zły ale zawsze jakiś odbiór.
    antena a raczej jej cena do 200zł akceptowalna nie musi być duża
    a we fieście <FORD>znajdę miejsce w podszybiu dużych zakłuceń raczej do tej pory nie usłyszałem prócz elektrycznych szybek więc to nie taki duży problem.bardziej sie martwię czy albo jak zmontować taki przełącznik pod kable anten.W sklepie coś takiego dostanę?
    bardziej chodzi o to aby nie przekręcać tych końcówek od kabelków.

0
  • #8 22 Lut 2009 14:21
    kondensator
    Poziom 36  

Do CB wystarczy jedna antena ale NORMALNIE zainstalowana: do otworu w głównej metalowej części karoserii.
    Jeżeli będzie zainstalowana na środku metalowego dachu (ale z dala od innych anten i wystających elementów) będzie jeszcze lepiej: mniej zakłóceń, mniej możliwości konfliktu z elektroniką samochodu w czasie nadawania ( ! bezpieczeństwo ! https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=6112095#6112095 i tam linki - zwł. 1 i 3) i w dodatku... mniej kusząca dla złodziei, zwł. jeśli zamiast nakrętki motylkowej zastosuje się inną (ale nierdzewną).
    Pomalowanie anteny w całości także zmniejszy atrakcyjność dla złodzieja i zwiększy jej trwałość.
    Podsumowując:
    PRAWIDŁOWE zainstalowanie i zakonserwowanie anteny na dachu samochodu zmniejsza jej atrakcyjność dla złodzieja ! (a przy okazji zmniejsza możliwość wypadku i zakłócenia).

Dla zwolenników kamuflowania lub mających niskie garaże: bagażnik dachowy BOX z włókna szklanego a wewnątrz antena DDRR (trzeba zrobić), niestety w takim przypadku jest przycinanie przewodu koncentrycznego przez drzwi

0
  • #10 25 Lut 2009 22:03
    sq6ade
    Poziom 40  

kondensator napisał:

Pomalowanie anteny w całości także zmniejszy atrakcyjność dla złodzieja i zwiększy jej trwałość.

Ano.
    Polecam kolor czarny. Nie odbija światła i po zmroku czarny bacik jest praktycznie niewidoczny w światłach latarni itp.
    A jak nie widać to nie kusi.

0