Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung J1253, problem z wirowaniem?

seto 21 Lut 2009 21:01 3712 13
  • #1 21 Lut 2009 21:01
    seto
    Poziom 9  

Witam
    Mam duzy problem z w/w pralka :-( Mianowicie, srednio w co drugim praniu w momencie gdy powinno zaczac sie wirowanie pralka nie potrafi tego zrobic :-( .Tzn. zaczyna wirowac ok 40 sekund na malych obrotach i zatrzymuje sie po czym po chwili znowu probuje i tak wkolko :-( Czas na wyswietlaczu spada po czym po nie udanej probie wirowania znowu sie podwyzsza :-) Co najdziwniejsze po odczekaniu powiedzmy godzinki pralka rusza z wirowaniem za pierwszym razem.Nie ma znaczenia czy beben jest pelny czy tylko na pol pelny :-( Rozkrecalem pralke w celu sprawdzenia paska na bebnie i wyglada on na dobrze naciagniety.Panowie co moze byc przyczyna takiego stanu rzeczy?

ps.mam rowniez z problem z niepobieraniem plynu do plukania z srodkowej szuflady
    ps.gwarancja skonczyla sie w listopadzie :-(

Z gory dziekuje za wszelkie sugestie
    Seto

0 13
  • #2 21 Lut 2009 22:23
    postrzepiony
    Specjalista AGD

Jeśli chodzi o wirowanie, sprawdź układ hydrostatu. Użyj "szukaj" dowiesz się o tym więcej. Od hydrostatu biegnie w dół pralki wężyk sprawdź jego drożność i elementów gumowych i plastikowych bezpośrednio z nim związanych. Nie ingeruj w sam hydrostat i nie dmuchaj w niego. Nie znam tego modelu, ale konstrukcje pralek są do siebie z grubsza podobne. Powodzenia i pozdrawiam.

0
  • #3 22 Lut 2009 11:20
    seto
    Poziom 9  

Wielkie dzieki.Ale jestem totalnym laikiem w tych sprawach :-( Moze moglby mnie ktos kto ma te pralke troche nakierowac.Gdzie dokladnie ten uklad jest w mojej pralce patrzac od gory?

SETO

ps.czy tak wyglada ten hydrostat?

0
  • #4 22 Lut 2009 22:57
    postrzepiony
    Specjalista AGD

Tak wygląda hydrostat w Twojej pralce. Musisz wyczyścić wszystko co dochodzi do wężyka , który był na niego założony. Sam hydrostat zostaw w spokoju. Pozdrawiam.

0
  • #5 18 Kwi 2009 17:51
    seto
    Poziom 9  

Wszystkie wezyki wdochodzace do hydrostatu przeczyscilem ( w sumie to nie byly zatkane) i automat normalnie zaczal wirowac.Ale nie potrwalo to zbyt dlugo(ok 2 tygodnie spokoju) i w tej chwili znowu nie wiruje :-( A moze inaczej wiruje co 2 pranie srednio.Co to moze byc?

0
  • #6 18 Kwi 2009 17:56
    sujka5
    Poziom 26  

A spróbuj wyczyścic komutator w silniku....delikatnie pumeksem albo drobniutkim papierem ściernym ( najbardziej wskazane do tego są specjalne osełki)....

0
  • #7 19 Kwi 2009 12:22
    kruszyna 2
    Poziom 17  

Jeśli przeczyściłeś sam wężyk to mogło tak być jak piszesz że pralka działała poprawnie dwa tygodnie .Musisz dokładnie wyczyścić jeszcze taki gumowy wąż do którego dochodzi ten cienki wężyk od hydrostatu,tam zbiera się cały brud (wąż łączący pompe spustową z bębnem, od niego odchodzi ten wężyk)

0
  • #8 20 Cze 2009 20:47
    seto
    Poziom 9  

Panowie a moze to jest poprostu wina programatora.Bo dalej mam problemy z wirowaniem - raz wiruje a na drugi dzien juz nie a na trzeci znowu wiruje (oczywiscie wezy nie czyszczac w miedzy czasie)?A tak wogole to dojcie do dolnej czesci tego wezyka jest masakryczne ( musialem odkrecic caly przod pralki:cry: )

Pozdrawiam
    Seto

0
  • #9 21 Cze 2009 14:07
    kruszyna 2
    Poziom 17  

Wodę odprowadza do końca? .Może zawiesza się silniczek pompy spustowej

0
  • #10 21 Cze 2009 16:10
    seto
    Poziom 9  

Wode odprowadza chyba dobrze bo pranie jest mokre (jak automat nie wywiruje)ale wody w bebnie nie ma :-(

0
  • #11 21 Cze 2009 18:40
    kruszyna 2
    Poziom 17  

Wężyk na dole pralki łączy się z taką komorą też była czyszczona

0
  • #12 21 Cze 2009 21:38
    seto
    Poziom 9  

Tej komory nie czyscilem:-( Zobacze w tygodniu jak ona wyglada i sprobuje ja wyczyscic. Ale zastanawia mnie jak wyczyscic komutator w silniku?I co to dokladnie jest.Moglby mi to ktos przyblizyc?:cry:

SETO

0
  • #13 24 Cze 2009 08:01
    postrzepiony
    Specjalista AGD

Zostaw ten komutator, zajmij się wszystkim co ma bezpośrednią styczność z cienkim wężykiem dochodzącym do hydrostatu. Pozdrawiam.

0
  • #14 24 Cze 2009 10:31
    zetfa
    Poziom 20  

Dodam do kolegów ze ta komora do której dochodzi wężyk niekiedy ma wewnątrz taką klapkę gumowa(rodzaj zaworu zwrotnego).Jeśli tego dokładnie nie oczyścisz problem z wirowaniem będzie sie powtarzał,bo tam są przyklejone grudki szlamu blokujące przepływ w tym przewężeniu .

Moderowany przez mrhari:

Post był raportowany. Na forum proszę używać znaków diakrytycznych: ąśćź itd. Regulamin 15

0