Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobry a nie drogi Subwoofer !!

Adamw11 27 Lut 2009 09:10 4970 51
  • #31 27 Lut 2009 09:10
    Adamw11
    Poziom 9  

bialagora90 napisz mi jak możesz po kolei co mam kupić żeby zrobić tego suba co pisałeś wcześniej bo ja się nie znam na tym i nie wiem co jest potrzebne żeby to zrobić
    PS: napisz dokładnie co muszę kupić żeby to zrobić i ile to ma mieć litrów itp.

Dodano po 8 [minuty]:

albo napisz mi co ewentualnie mozna by bylo zlozyc innego od 300 do 400pln w miare dobrego i mocnego nie chodzi mi do pokoju 12m2 tego co wczesniej pisalem tylko troche wiekszego ponad 20m2

Dodano po 25 [minuty]:

http://allegro.pl/item567498702_peerless_ hl opłaca się coś takiego kupić jak tak to za ile?

Dodano po 4 [minuty]:

http://allegro.pl/item565894655_subwoofer__l albo takie coś opłaca się kupić

Regulamin p.15, 10.11
    Zdania zaczynamy z wielkiej litery, kończymy zaś kropką.
    Proszę poprawić pisownię.
    (dj-MatyAS)

• #32 27 Lut 2009 16:44
    Adamw11
    Poziom 9  

napisz czy dobre są te 2 suby czy opłaca się je kupić czy lepiej złożyć samemu

• #33 27 Lut 2009 17:23
    19darek89
    Poziom 15  

hmm ... jesteś śmieszny. Powiem krótko , te suby łączy przepaść !!! Peerless xxls 10 jest naprawdę świetny sub, napewno pójdzie za niemałą kwote, napewno przekroczy 300 zł ...

• #34 27 Lut 2009 18:34
    Adamw11
    Poziom 9  

ty jak pisałem wcześniej żeby mi ktoś powiedział ile będziesz sprzęt mocny i dobry kosztował to ty mi nie pisz ze jestem śmieszny tylko naucz się czytać

Regulamin p.15
    (dj-MatyAS)

• #35 28 Lut 2009 10:41
    bialagora90
    Poziom 11  

tego peerlessa raczej nie kupisz... sam nowy taki glosnik kosztuje chyba 700zl wiec nie sadze ze ktos go za mniej niz 600 sprzeda.

A co dalej to tak.... potrzebujesz Panelu (wzmacniacza) z filtrami itp + obudowe + glosnik.

Jak idziesz na jakosc a nie na mega dudnienie to glosnik polecam okolo 8'-10' (cali).

Sprawa ma sie tak... jezeli masz troche zdolnosci w elektronice to masz schemat i kupujesz czesci i skladasz ten panel i wmacniacz.

Jezeli nie masz takich mozliwosci to musisz go kupic.

Jest kilka mozliwosci... Panel irka bylby najlepszy ale kosztuje okolo 300z.. (chyba nie zdradzam zadnej tajemnicy.)
    Jest to gotowy panel podlaczasz tylko glosnik i kabel od wyjscia audio.

Co do innych konstrukcji to moze byc mostek na TDA 7293? jakos tak nie pamietam dokladnie nimerku. To najlatwiejsza z konstrukcji i ogolnie mocowo tez dalo by rade. Ale trzeba zlozyc to samemu lub zlecic komus zrobienie albo kupic uzywke.

Co do innych paneli... to nie polecam tych z allegro bo one sa slabe i ich wartosci sa mocno zawyzone z reguly.

Co do glosnika... Masz kilka do wyboru

Ogolnie jak cos niskobuzdzetowego to ARN 226 07/04 oile dobrze pamietam, maly subik closed do muzyki bylby ok.

ale to najtansza z mozliwych opcji.

Kolejna jest moj faworyt STX GDN 22 SCX 140 8. Ja polecam go bo slyszalem i choc na 20 m^2 moze byc troche malo to jest to tani przetwornik. Jak bys mial na nim robic suba to nie kieruj sie wypowiedziami niektorych co do wielkosci pudla bo to co tu ost przzeczytalem to mnie to zabilo ;d, wiec jak cos to napisz do mnie to pomoge.

Kolejna opcjia to juz cos wiecej tzn na jakims STX-ie 270 dokladnie numeru nie pamietam, ale z nim glosnik juz troche pociagnie w dol ale wtedy to juz tylko wzmak irka bo inne moga byc za slabe np TDA juz nie da rady.

A jesli masz troche wiecej kasy to mozna by sie pokusic o cos z tonsila, takiego GDN 30/120/1 ale tez koniecznie mocny panel.
    Czy to zagra w 20m hmmm powinno to wkoncu nie tak malo, moze byc troche przyduzy ale mysle ze dalo by rade, jednak to jest najdrozsza konstrukcja z proponowanych.

Co do wzmacniaczy jeszcze jest Mivoc AM120 czy jakos tak, nie wiem gdzie go kupic i jakie ma parametry ale o kilku konstrukcji na nim slyszalem.

Ogolnie moc panelu jest tu bardzo wazna, aby wpelni kontrolowac glosnik to taki stx potrzebuje z 90W w 8 ohmach ale prawdziwych a nie z kartki.
    taki tonsil pasuje mu juz z 140W to by bylo ok...

Bo ktos powie... ze i 20 wat podlaczy i zagra glosno...

Zgadza sie ale ten glosnik nie bedzie kontrolowany przez wzmacniacz i bedzie gral zle... a kontrola w subie to podstawa.

Regulamin p.15
    (dj-MatyAS)

Nie wiem sam co jeszcze mozna by bylo wykombinowac. Pomysle i najwyrzej cos dopisze.

• #36 01 Mar 2009 16:01
    Adamw11
    Poziom 9  

Dzięki ci wielkie za to co napisałeś a jak bym się skusił na tego Tonsila GDN 30/120/1 to jak by był całkowity koszt chodzi mi już o to by zrobić cały subwoofer tak mniej więcej ile to będzie kosztować wszystko
    PS: tylko chodzi mi o to żeby to był oczywiście aktywny sub tak jak pisałem wcześniej

Dodano po 3 [minuty]:

http://audiomania.info/forum/viewtopic.php?f=5&t=5766
    coś takiego znalazłem opłacało by się to kupić? jak tak to może będzie jeszcze miał do sprzedania

• Pomocny post
    #37 01 Mar 2009 22:01
    bialagora90
    Poziom 11  

Witam jak tak patrze to jak ma do sprzedania ten panel w dobrym stanie to mozesz go wziasc, ponoc 120w przy 8 ohamch.

Do tego ten tonsil GDN 30 i moze byc fajnie tylko on stoi 200zl ponad. I moze 120 wat to troche dla niego malo... ale na upartego moze wystarczyc.

Jak wyda ci sie ze on zaduzy mozesz poszukac jeszcze glosnik MDS 08 mniejszy ale lepiej go ten wzmak obsluzy.

Hmm widzialem jeszcze na forum kolesia co sprzedaje peerlesa SL10 za 200zl sztuka, sam chcialem go kupic, na allegro to wystawial zobacz czy jeszcze jest. Jak by byla mozliwosc kupienia go, to napisz do niego czy wystarczy ten mivoc do niego bo nie wiem ile mocy bedzie mu pasowac, ale wsumie jak by sie udalo to to jest najlepsza z mozliwych opcji. Ten SL10 to juz jakas klasa i szybko sie nim nie znudzisz.
    Pozdrawiam.
    napisz co wybrales.

Regulamin p.15
    (dj-MatyAS)

• #38 01 Mar 2009 23:14
    Adamw11
    Poziom 9  

ok to napisz mi co to za panel i ile za niego chcesz i gdzie można tego Tonsila GDN 30/120/1 dostać
    PS: jak możesz to podaj mi numer gg to będę jak coś do ciebie pisał

Dodano po 13 [minuty]:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic733886.html
    opłacało by się kupić coś takiego jak by miał?

• #39 02 Mar 2009 11:03
    izbic
    Poziom 28  

Bierz tego Tonsila+ Holtona i będziesz zadowolony. Ten wzmacniacz w 100% obsłuży tego Tonsila. Za taką cenę to na prawdę się opłaca.

• #40 02 Mar 2009 16:56
    Adamw11
    Poziom 9  

ten tonsil+holton nie aktualny

Dodano po 4 [minuty]:

co do tego Tonsila GDN 30/120/1 można było by kupić jaki wzmak lub może ma ktoś na sprzedasz jakiś wzmak (?) co obsłuży Tonsila GDN 30/120/1 lub sam głośnik

Dodano po 27 [minuty]:

pisze bo znalazłem coś takiego na allegro i chciałem się zapytać czy opłaca się coś takiego kupić czy to jakaś lipa jest i lepiej tego nie kupować http://allegro.plhtml
    http://allegro.pl.html

Regulamin p.10.11
    (dj-MatyAS)

• #41 02 Mar 2009 20:02
    izbic
    Poziom 28  

27-300 to akurat niezbyt udany głosnik STXa co innego 32-300 więc nie polecam, co do drugiej propozycji hmm nawet nie patrz w stronę tamtej aukcji. 30/120/1 + Holton 400 i będzie cacy grało.

• #42 02 Mar 2009 21:42
    Adamw11
    Poziom 9  

Dzięki za to ja się nie znam więc pytam
    a nie wiesz gdzie bym dostał tego tonsila 30/120/1 i tego holtona 400?
    bo jak patrze to na allegro nie ma tego

Dodano po 4 [minuty]:

Ok to że zapytam co potrzebuje żeby złożyć cały subwoofer na pewno głośnik tonsil gdn 30/120/1 oraz wzmak holton 400 co jeszcze jest potrzebne?

• Pomocny post
    #43 02 Mar 2009 21:59
    izbic
    Poziom 28  

Jeszcze filtr dolnoprzepustowy z korektorem fazy najlepiej. Tonsila kupisz na www.protonsil.pl tylko musisz się zalogować. Holtona możesz upolowac na allegro, albo zrobić samemu...chyba, że znajdziesz gdzieś na forum ogłoszenie. Ewentualnie gotowy panel z www.matronix.pl .

• #44 02 Mar 2009 22:12
    Adamw11
    Poziom 9  

że tak powiem wole kupić już gotowego holtona 400 bo ja raczej go nie zrobię bo jestem za ciemny na to a na allegro właśnie go nie ma i nie mam pojęcia gdzie go można dostać a jaki jest program do obliczania tego wszystkiego jakie pudło itp:

Dodano po 1 [minuty]:

bo na tym matronixie nie widzę go

Dodano po 1 [minuty]:

i jak możesz to powiedz jaki najlepiej kupić filtr dolnoprzepustowy z korektorem fazy bo ja się nie znam na tym i nie wiem jaki kupić jak możesz to podaj jakiś link do tego filtra z góry THX

Regulamin p.15
    (dj-MatyAS)

• #45 02 Mar 2009 22:15
    izbic
    Poziom 28  

Z matronixa proponuję WXP3K najlepiej z całym "osprzętem". Zagra jak Holton :)

• #46 02 Mar 2009 22:32
    Adamw11
    Poziom 9  

tylko w tym jest problem że nie mam tyle kasy żeby takie coś kupić

Dodano po 4 [minuty]:

na allegro znalazłem 2 takie wzmacniacze ale nie wiem czy to obsłuży tego tonsila GDN 30/120/1

Regulamin p.10.11
    (dj-MatyAS)

• #47 02 Mar 2009 22:43
    izbic
    Poziom 28  

Tego paradigma taniej nie wyrwiesz, a ten drugi wzmacniacz ma w specyfikacji pobór 170W a na gnieździe 150W czyli przy 8ohm będzie miał raptem z 70W czyli stanowczo za mało na 30/120/1 , ale wystarczająco na 20/80/2 :D. Zawsze pozostaje mostek na TDA :D

• #48 02 Mar 2009 23:00
    Adamw11
    Poziom 9  

aha to ja będę szukał tego holtona 400 bo ja się za bardzo na tym nie znam a raczej nic bym nie złożył a kasy za dużo też nie mam więc tylko mi zostaje znaleźć tego holtona
    a ile ten holton może kosztować nowy?

• Pomocny post
    #49 02 Mar 2009 23:12
    izbic
    Poziom 28  

Podejrzewam, że złożony pewnie niewiele mniej niż Matronix...trafo to już spore koszta. Jeśli zależy ci na kosztach to lepiej może mostek TDA?

• #50 03 Mar 2009 00:01
    Adamw11
    Poziom 9  

nie wiem bo ja się na tym nie znam dlatego dla mnie by było najlepiej wszystko gotowe ale jak byś mi wytłumaczył o co ci chodzi dokładnie z tymi mostkami itp i jakie będzie tego koszt i jaki efekt to może się skusze:P

Dodano po 18 [minuty]:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1238918.html
    a takie coś opłaca się kupić czy nie może będzie jeszcze na sprzedasz to jak coś to bym kupił?

Moderowany przez Grzegorz Markowski:

Pomimo wielokrotnych próśb ze strony moderatora, Kolega nadal pisze tak, jakby nie obowiązywały go zasady tego forum.
    Ostrzeżenie w myśl pkt. 6, 8.2, 10.11 i 15 regulaminu.
    GM

• #51 03 Mar 2009 00:23
    AddMaster
    Poziom 12  

Adamw11 czy Ty aby na pewno potrafisz pisać? Zobacz ile już dostałeś ostrzeżeń, a nadal zaczynasz zdania z małej litery. Na początku podstawówki już o tym trąbią.

Poza tym powiedz mi co to znaczy:
    "nie wiem bo ja się na tym nie znam dlatego dla mnie by było najlepiej wszystko gotowe ale jak byś mi wytłumaczył o co ci chodzi dokładnie z tymi mostkami itp i jakie będzie tego koszt i jaki efekt to może się skusze"
    To jest napisane jednym ciągiem, bez jakichkolwiek znaków interpunkcyjnych, bez kropek, bez niczego! Czy Ty kolego miałeś w ogóle styczność ze szkołą podstawową??

Albo to:
    "a takie coś opłaca się kupić czy nie może będzie jeszcze na sprzedasz to jak coś to bym kupił?"

Co to znaczy?