Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kilka pytań odnośnie sieci

22 Feb 2009 11:08 1605 4
  • Level 10  
    Witam za jakieś 1tyg. będę potrzebował router wraz z kartą Wifi do kompa. Posiatam wszystko w UPC(tzn. internet kablówke i telefon). Sieć zakładam głównie z tego powodu że chcę się pozbyć kabli. Sprawa wygląda tak: Od wyjścia kabla ze ściany mam do kompa około 15m. i 2 drzwi.
    Tu moje pytania:
    1.Czy przy wyjściu kabla ze ścianymogę odrazu podłączyć modem, i jeszcze dołożyć do tego router spięty z modemem rj25?
    2. Czy sygnał będzie na tyle silny by pokonac 2 drzwi i ok 15m?
    3. Na router i kartę mam około 300zł(może delikatnie więcej) prisze o jakieś zestawienia sprzętu ew. coś z torrentem.
    4. Czy nie będzie strat w prędkości łącza (10Mbitów UPC)
    5. CZy nie będe musiał za każdym restartem czegoś ustawiać?
    6. Cy karta TV avermedia 007 odbierze telewizje o cyfrowym sygnale?
    DZieki za odpowiedzi. Pozdrawiam
  • Level 26  
    2. Sygnał bez problemu "przebije" 2 drzwi i 15m.
    3. Nie mogę znaleźć router'a z wejściem rj25, a karty WiFi nie są drogie USB: D-LINK DWL-G132, TP-Link TL-WN322G PCI: Airlink Atheros AR5002G, D-Link DFE-538TX.
    4. Standard sieci WiFi to 54Mbps po stratach to ok. 40Mbps
    6. Powinna obsługiwać.
    Pozdrawiam!
  • Level 17  
    1)tak ale chyba czy na pewno tam jest RJ 25 ? a nie RJ 11
    2) tak bez problemu da rade
    3) KArta sieciowa TP-link TL-WN951N Router TP-link WR941N Pracują one w technologi 802.11 b/g/n Co zapewnia transfer do 300Mb/s . Powinieneś zmieścić się na styk w funduszu/// Lub jeżeli to modem ADSL (nie mielm nigdy styczności z chello) to jest tego cała masa ;)[ np TP-Link router ADSL Wi-Fi 54Mb/s TD-W8901G
    TP-Link router ADSL Wi-Fi 54Mb/s TD-W8901G] choć nie zaszkodziło by rozejrzeć sie nad czymś co pracowało by w 802.11n
    4)nie nie bedzie
    5)Restartem czego? Jeżeli restart routera to tak jeżeli czegoś innego to nie
    6)Nie wiem. A ty ją chcesz bezprzewodowo też podłączyć czy jak ?
  • Level 11  
    lesniczy4 wrote:

6. Cy karta TV avermedia 007 odbierze telewizje o cyfrowym sygnale?
    DZieki za odpowiedzi. Pozdrawiam

Czy o to urzadzenie Ci chodzilo?
    Link

cytat ze strony "obsługuje wszystkie standardy analogowej telewizji (NTSC/PAL/SECAM)"

I wyjasnij jeszcze, jak chciales aby ten tuner odbieral telewizje, po wifi???
  • Level 26  
    Witam!
    Już chyba wiem o co mu chodzi:
    Chce kompa podłączyć do WiFi internet, a kartę TV podłączyć do WiFi Telewizja? Chyba nie ma takich nadajników/odbiorników na telewizje przez WiFi.
    W twoim przypadku byłby najlepszy kabel aż pod komputer, rozdzielacz tegoż kabla z wyjściem na kartę TV i na router.
    Pozdrawiam!