Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Monitor LCD ACER 19" nie włącza się.

22 Feb 2009 11:10 6909 11
 • Level 16  
  Dostałem monitorek jak w tytule, po podłączeniu do zasilania nie włacza się. Nie zapala się żadna dioda itd. Rozkręciłem i prewencyjnie wymieniłem wszystkie kondensatory elektrolityczne. Niestety monitor nadal się nie włącza. Zauważyłem, że gdy jest podłączenie między modułem zasilania i modułem sygnałowym to przetwornica leciutko popiskuje, odgłos zmienia się gdy wciskamy przyciski z panelu (ale nic się nie włącza itd) natomiast gdy odłączymy oba moduły w przetwornicy cisza. Ma ktoś może pomysł jak reaktywować do życia ten monitorek? Z góry dziękuję za pomoc.
 • Level 35  
  A sprawdziłeś jakieś napięcia na elektronice. Jaki to acer bo było kilka modeli. Wrzuć fotkę elektroniki to będzie łatwiej udzielić Ci jakiś podpowiedzi. W pierwszej kolejności skorzystaj z wyszukiwarki i trochę poczytaj na temat usterek tego monitora bo z postu mozna wywnioskować ze niewiele masz wspólnego z elektroniką poza umiejętnością lutowania.
 • Level 16  
  Witam. Model to AL 1916. To prawda nie jestem elektronikiem, ale jakąś tam podstawową wiedzę mam i być może z Waszą pomoca uda mi się przywrócić do życia ten monitorek. Nie znam wogóle przetwornic, gdyż do tej pory nie miałem potrzeby zgłębiać tematu. Przeszukałem wcześniej fora i jedyne co znalazłem to jedynie to, że najczęściej elektrolity padają i trzeba je wymienic, to też zrobiłem, ale nie pomogło. Co do pomiarów to proszę podpowiedzieć co zmierzyć i gdzie i wrzucę wyniki, zobaczymy może do czegoś dojdziemy, gdyż mam wolę walki w stosunku do tego monitora. Z góry dziękuję za zrozumienie i pomoc. Poniżej zamieszczam zdjęcia z elektroniką:
  <img src="https://obrazki.elektroda.pl/63_1235300900.jpg">
  <img src="https://obrazki.elektroda.pl/30_1235300940.jpg">
  <img src="https://obrazki.elektroda.pl/92_1235300965.jpg">

  Proszę zamieszczać zdjęcia według poniższego linku:
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic972667.html
  Ułatwi to ich przeglądanie . [dzimi]
 • Level 35  
  Odłącz wszystkie moduły od płytki zasilacza. Podłącz zasilanie i pomierz napięcia na stronie wtórnej. Jezeli będą dobre, wpinaj poszczególne wtyki i jak znikną Ci napięcia po włączeniu któregoś modulu to masz uszkodzenie na tym module.
 • Level 16  
  Po odpięciu wszystkiego na stronie wtórnej nadal brak napięcia. Na pierwotnej są (podłączyłem żarówkę - są cztery odczepy na stronie pierwotnej (ale dokładnie nie wiem co ma być i gdzie - 2 są zasilane bezpośrednio z mostka gretza, jeden z regulatora napięcia , na wtórnej jedna wspólne "-" dla obu gałęzi, i prawdopodobnie z tego co wyczytałem na forum +12 i +5V powinno być po wtórnej. I niestety cisza. Nie wiem jak to ugryźć. Czekam na jakieś sugestie i podpowiedzi
 • Level 29  
  Sprawdzałeś transoptor ?? POZDRAWIAM
 • Level 40  
  Jezeli to model AL1916S a nie W czyli panorama to zasilacza przetwornica pracuje na hybrydzie UF44 6 nóg. Zasilaczo-inwerter wymontowany z monitora a włączony do 230V powinien dawać cały czas na wyjściu 5V oraz 12V wyprostowane.
 • Helpful post
  Level 40  
  Najpierw dla sprawdzenia monitora zasil go z PCeta tak jak zasila się HDD, wystarczy 3 przewody masa, 5V oraz 12V przylutować do wyjść wyprostowanych zasilacza monitora.
 • Level 16  
  Uszkodzenie jest prawdopodobnie nie w module zasilania ale na płytce monitora. Zasilacz też był uszkodzony, znajomy naprawił ale po podłączeniu przetwornica regularnie próbkuje - nie zapala się żadna dioda , nie ma żadnej reakcji po odpięciu od płyty głównej napięcia po stronie wtórnej przetwornicy są prawidłowe. Jakieś dalsze sugestie co do dalszej drogi poszukiwań?