Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Electrolux EWS1020 -wylewa wodę przy starcie i koniec

22 Lut 2009 11:11 4961 12
  • Poziom 9  
    Pralka EWS 1020 startuje, pobiera wodę i od razu ją oddaje i pokazuje zero - koniec pracy. Potrafi odwirować na programie C i odprowadzać wodę na B. Wodę oddaje bez problemu - odpływ sprawdziłem. Pobór wody - widoczny napływ wody do bębna w normalnym czasie. Nie potrafię wejść do menu serwisowego. Na koniec ww. pracy brak komunikatów o błędach.

Wszystko się zaczęło od wywalenia bezpiecznika ale nie jestem w stanie zweryfikować czy pralka czy jakieś inne urządzenie to spowodowało gdyż było ich włączonych w krytycznym momencie co najmniej kilka.
    Proszę o pomoc.
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Do sprawdzenia grzałka i silnik na początek.
  • Poziom 20  
    Sprawdź grzałkę naprzebicie do masy.
  • Poziom 9  
    upssss a gdzie Electrolux ukrył tą grzałkę? Od góry nie widać, od dołu nie widać, boki jak by nie do ruszenia. Sprzęt do pomiarów rozłożony a tu śmiszna rzecz brak grzałki RATUNKU POMOCY.
  • Poziom 18  
    Nie jestem pewien ale czy on niema grzałki przepływowej na samym dole?
  • Poziom 9  
    Na dole jest silnik i chyba pompa odpływu:

• Pomocny post
    Specjalista AGD
    dpitera napisał:
    upssss a gdzie Electrolux ukrył tą grzałkę? Od góry nie widać, od dołu nie widać, boki jak by nie do ruszenia. Sprzęt do pomiarów rozłożony a tu śmiszna rzecz brak grzałki RATUNKU POMOCY.

Zdemontuj tylną połówkę obudowy.
  • Poziom 18  
    Rozpołów obudowę i zrób zdjęcia.
  • Poziom 9  

Pomiędzy niebieskimi "zaciskami" brak obwodu, z żółtym tj masą też czyli grzałka jest....?
  • Specjalista AGD
    Grzałka do wymiany.
  • Poziom 9  
    Dziękuję za pomoc. Chylę czoło - jeśli to faktycznie grzałka to niema co znacie się na robocie!! Grzałka ma moc 1950W. O jaki symbol pytać czy wystarczy marka i moc. Gdzie w Warszawie mogę ją nabyć?
    Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za poświęcony czas.
  • Specjalista AGD
    Wymontuj grzałkę i w sklepie z częściami AGD dopasują odpowiednią.
  • Poziom 9  
    Wszystko gra, cena grzałki mnie rozbawiła - naście złotych. Do grzałki dostała się skarpetka i to był główny powód choć też (po 4 latach) był już widoczny kamień. Jego wielkość jest podobna do kamienia w zasobniku proszku - i to pomimo stosowania odkamieniacza (ale dopiero od 2 lat).
    Wskazówką uwaga przy montażu grzałki sprawdzajcie czy dokładnie weszła w "siodło" w bębnie bo inaczej będzie zawadzać i trzeba będzie rozkręcać jeszcze raz ;)
    Powyżej to "siodło" trochę zakrzaczone :)