Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

EINHELL jest niemiecki czy to jest chińska jakaś marka

FALOWNIKI.info 04 Mar 2009 23:07 78173 73
  • #31 04 Mar 2009 23:07
    czajkagor
    Poziom 13  

Einchel to marka Niemiecka, ale z Chin. Kolor żółty jest najsłabszy. Osobiście kupuję właśnie Einchela po problemach z reklamacją Boscha (odmówiono 2 naprawy gwarancyjnej -złe użytkowanie), a z Einchelem nie ma problemu - wymieniają na nowy od ręki. A ponadto za jeden markowy sprzęt kupisz co najmniej Einchele. wszystko zależy od podejścia.

• #32 21 Kwi 2009 16:16
    rogorz
    Poziom 2  

Kupiłem niedawno bruzdownicę Einhell. Długo się nią nie nacieszyłem. Pomimo tego, że wycinałem bruzdy tylko w suporeksie i było ich niewiele, to długo się nią nie nacieszyłem. Najpierw zaciął się wyłącznik, który jakimś cudem sam się odblokował, zaraz po tym spaliło się łożysko. Po rozebraniu okazało się, że było chińskie, więc wymieniłem na inne. I gdy już byłem szczęśliwy, że jest wszystko OK, to wówczas rozleciał się wiatraczek na wirniku silnika. Ponownie ją rozebrałem i okazało się , że nie tylko wiatrak jest połamany, ale co gorsze na wałku wirnika, pojawiło się podłużne pęknięcie. No i wirnik teraz jest do wymiany, bo strach byłoby czymś takim pracować. Nie wiem tylko, czy warto wymieniać, czy się w ogóle to opłaci. A może jak powymieniam już wszystkie części, to może w końcu zacznie działać jak należy (':D'). Szkoda tylko tych 300 zł, które za nią dałem.

• #33 21 Kwi 2009 16:22
    mac9366
    Poziom 12  

A co z gwarancją??

• #34 21 Kwi 2009 18:45
    wowka
    Poziom 28  

W pracy 4 lata temu mielismy mlotowiartarke einhella, taka biala sds, dosc duza, niezle katowana, dziala do dzis. Pozniej kupilismy taka sama - z wygladu tylko kolor niebieski - tez dziala do dzis. Juz tam nie pracuje ale sprzet jest caly czas eksploatowany i to wcale nie delikatnie. Czasem jeszcze pozyczam jak potrzebuje cos wywiercic. Nie wiem jaki to model ale dosc tani i warty polecenia. Niedawno kupilem szlifierke kontowa, tez einhell, chyba najmniejszy model (za 62zl). Zebatki sie wytarly po zuzyciu kilkunastu tarcz. Gwarancje zgubilem ale udalo mi sie wymontowac takie same zebatki z innej szlifierki (calkiem inna firma ale tez chinszczyzna) i jak na razie dziala. Dodam ze obchodzilem sie z nia dosc delikatnie bo przeciez wiadomo ze za takie pieniadze dobrej jakosci nie bedzie ale spodziewalem sie ze pochodzi dluzej bez awarii. W szlifierce co mam z niej zebatki skonczyly sie szczotki a i komutator tez wygladal nieciekawie, za to zebatki byly prawie jak nowe

Widac firma ma swoje lepsze i gorsze produkty, trzeba tylko dobrze trafic bo cena jest bardzo konkurencyjna

• #35 21 Kwi 2009 20:58
    Usunięty
  • #36 22 Kwi 2009 21:42
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

Z tym Ghia to jesteś całkowicie w błędzie. Chodzi o specjalną wersję stylizowaną przez włoską firmę GHIA - coś jak Pinifarina w alfach czy lanciach. Wersja GHIA to zawsze bardziej wypasiona wersja odstandartowego auta i dlatego jest droższa, a produkowana była także w innych krajach niż Niemcy...

Dodano po 7 [minuty]:

A werrsja GHIA jest produkowana cały czas w najnowszych fordach np. w mondeo mk4.., a znaczki to może sobie każdy producent naklejać jakie chce...

• #37 22 Kwi 2009 23:39
    Usunięty
  • #38 22 Kwi 2009 23:43
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

Tylko nie pisz, że auto z podgrzewaną przednią szybą , kontrolą żarówek, eleganckim welurze, 4-rema szybami w elektryce, pochylanymi elektrycznie tylnymi oparciami, radiem typu deck i dodatkowym wzmacniaczem itd. (moje scorpio z 1986!!!r) miało kosztować tyle samo co golas...
    Chyba bzdury piszesz...

• #39 23 Kwi 2009 22:29
    Usunięty
  • #40 27 Kwi 2009 22:30
    Usunięty
  • #41 19 Sie 2009 11:56
    pawcio818
    Poziom 10  

Byłem niedawno w sklepie stoubud i pytałem o reklamacje szlifierki oscylacyjnej,gośc powiedział mi że to chińskie produkty i tego się nie reklamuje ,że to są jednorazówki."Einchel" to jest szmelc,nie kupujcie tego!!!

• #42 19 Sie 2009 13:54
    Romulus7874
    Poziom 26  

Cytat:
    reklamacje szlifierki oscylacyjnej,gośc powiedział mi że to chińskie produkty i tego się nie reklamuje ,że to są jednorazówki."Einchel" to jest szmelc

Ze szmelc to prawda.Ale reklamować trzeba.Ze g...o warte to nie ma znaczenia;jest sklep co to sprzedał i "serwis"ma to wymienić(bo że tego nikt nie naprawia to wiemy).
    pozdrówka

• #43 20 Sie 2009 14:42
    carrot
    Moderator Samochody

Mam spawarkę Einhell, po 10 min spawania 3,25 włącza się zabezpieczenie termiczne i pół godziny przerwy. Miałem dość duży stół warsztatowy do pospawania więc założyłem wewnątrz wiatrak chłodzący, teraz można już spawać 15 min i czekac potem też 15 min na ochłodzenie dziadostwa, nie polecam, chyba, że dla naprawdę okazjonalnego majsterkowicza. Opalarka tej samej firmy żyła pół roku i była głównie używana do zaciskania koszulek termokurczliwych, czyli raczej nie była katowana

• #44 03 Wrz 2009 08:50
    beastboy
    Poziom 1  

Tak sobie czytam Wasze opinie i niektórzy na prawdę mnie zadziwiają. Piszecie, że sprzęt Wam nie wytrzymuje kilku dni pracy jak dacie go pracownikom czy w warsztacie pada po kilku dniach. Czy tak trudno pojąć, że jak się kupuje sprzęt typu Einhell itp. to nie jest on stworzony do użytkowania przez profesjonalistów? Jak macie firmę i od rana do wieczora sprzęt dostaje ostro po d*pie to kupujcie Makitę, Dewalta czy inny sprzęt dla zawodowców, kupowanie w takich przypadkach sprzętu z marketów jest żałosne i nieprofesjonalne. Jak ktoś chce wiertarki żeby raz w tygodniu wywiercić dziurę pod kołek w ścianie czy do innych prac domowych to tańsze urządzenia w zupełności wystarczą.

• #45 31 Sty 2010 10:59
    tata1
    Poziom 20  

Witam

Odgrzeję ten temat.

Zgadzam sie w 100% z poprzednikiem. Ktoś kto ma firmę nie powinien kupować sprzętów supermarketowych.

Co do Einhella, to ewidentnie niemiecki odpowiednik naszych Topexów, Pegasusów i itp.
    Ktoś kto jest zadowolony to może będzie negował i chwalił "niemiecką" firmę, ale przecież w Niemczech też sa produkty niższej półki, Einhel mimo że wypromowany na "średnia" półkę to przecież to sprzęt taki sam jak te najtańsze. Zobaczcie że niektóre modele poza kolorem nie różnią się od "naszych polskich". Jak wychodzi jakiś model to jest od razu w ofercie kilkunastu firm pod różnymi nazwami i kolorami.
    Stąd wniosek, że w tej samej fabryce robiony, lecz dla różnych odbiorców.

Niestety panowie, Einhell to przykład typowej supermarketowej marki, tylko bardzo dobrze wypromowanej.
    Rozbierając niektóre egzemplarze Einhella, stwierdzam, że części pasują do Pegazusa, Topexa i na odwrót. Przy regularnym naprawianiu elektronarzędzi wiem, że to taki sam "papier " jak i inne tanie.
    Nie żebym odciągał od kupna tej marki, ale kupujcie ten sprzęt TYLKO z gwarancją DOOR2DOOR. PEWNE jest, że używając sprzęt - skorzystacie z niej.
    Lepiej kupić Einhella za kilkanaście złotych więcej i mieć gwarancję D2D, niż tańszego, który ma gwarancję tylko sprzedawcy. Oczywiście nie zapomninać o tym by numer seryjny miał PL w sobie, bo tylko takie sprzęty mają honorowaną gwarancję D2D w PL.

• #46 31 Sty 2010 11:54
    1078231
    Usunięty  
  • #47 01 Lut 2010 00:10
    BC313
    Poziom 17  

Witam. A co sądzicie o młotowiertarkach BLACK&DECKER i SKIL. Którą z tańszych marek najlepiej oceniacie?

• #48 01 Kwi 2010 08:59
    Michał x1995
    Poziom 1  

Ja mam Einhela wiertarkę, wkrętatkę, pilarkę ręczną i szlifierkę oscylacyjną w wszystko działa bez problemów. Wkrętatkę i szlifierkę mam już ok 4 lata.
    Nie używam narzędzi od święta.

• #49 01 Kwi 2010 11:21
    Regos
    Poziom 15  

U mnie Einhell się spisuje. Kupiona 2 lata temu najtańsza wkrętarka była katowana do budowy zadaszenia i altany. Jedynie pojemność akumulatorów spadła dość znacząco (nie wykluczam tu mojej winy).

• #50 01 Kwi 2010 23:18
    403563
    Usunięty  
  • #51 02 Kwi 2010 00:13
    speco
    Poziom 14  

Też mam piłę elektryczną łańcuchową marki einhell model rek2040wk co roku przecinam ją drzewo na opał, działa do dziś a ma już 4 lata,jedynie co to łańcuch wymieniłem na lepszy po 2 latach użytkowania.

• #52 02 Kwi 2010 00:47
    Joker.
    Poziom 30  

FALOWNIKI.info napisał:
    Czytając te Wasze opinie widzę że chyba opłacać się będzie kupić EINHELL i nawet w przypadku gdzy on się zepsuje zawsze jest gwarancja i pewnie naprawią.

Czerwona seria narzędzi jest najlepsza pod względem jakości wykonania, na reklamacji jest naprawiana i odsyłana ta sama sztuka.
    Natomiast seria niebieska (średniej jakości) i pomarańczowa/żółta (najgorszej jakości) wymieniana jest najczęściej na nowy model. Oni w serwisie chyba nawet nie sprawdzają co jest zepsute, raz poszła szlifierka w której skończyły się szczotki i przysłali nową :) W innym był uszkodzony przewód zasilający, w jeszcze innym przełącznik wiercenie/kłucie, też dali nową sztukę. Na tych Einhel-ach pisało Made in China.

• #53 28 Cze 2010 00:34
    Ghost Dog 2000
    Poziom 9  

Teraz ja odgrzeję temat. Mój ojciec kupił 6 lat temu w "Biedronce" spawarkę firmy Einhell. Miała służyć jako sprzęt do montażu przęseł ogrodzeniowych i balkonów w firmie ślusarskiej. Jednak z powodu włamania i kradzieży "besterki" używana jest także do prac w warsztacie. W tym czasie wymienione zostały przewody spawalnicze, wentylator i niedawno włącznik. Termik wyłączył spawarkę tylko jeden raz w ciągu całego czasu użytkowania. Nie można m\narzekać na ten produkt Niemców z okolic Pekinu. Co do szlifierek kątowych- lepiej wykazać się cierpliwością i kupić używany, markowy sprzęt na allegro, niż inwestować w jednorazówki. Z czystym sumieniem mogę polecić niebieskiego boscha i metabo. Szlifierek innych producentów nie mam w teraz domu wiec nie będę wypowiadał się na ich temat. Einhell produkuje przyzwoite wiertarki z udarem pneumatycznym w tym przedziale cenowym, jednak trzeba kupować te powyżej 900 W.

• #54 27 Sie 2010 12:55
    matmistrz
    Poziom 2  

Chcę kupić wiertarkę do 250. Do wyboru mam celme PRCr 10/65 albo graphite 58g708. Co wybrać, obie po 210 w necie? Skąd w ogóle pochodzi graphite?

• #55 03 Wrz 2010 00:53
    1078231
    Usunięty  
  • #56 12 Lip 2011 20:45
    Pol34wroclaw
    Poziom 1  

Witam serdecznie
    Czytając to forum chciał bym się podzielić swoimi doświadczeniami w tej materii.
    Prowadzę zakład kowalsko- ślusarski od 11 lat i miałem okazję przez ten czas sprawdzić chyba wszystkich producentów sprzętu do obróbki stali jakich mamy w Polsce i mam kilka z tym związanych spostrzeżeń. Moje spostrzeżenia będę opierał na przykładzie szlifierek. Nie ulega wątpliwości, że szlifierki markowych renomowanych firm by nie reklamować ograniczę się do ogólników wytrzymają dłużej ale przy ciągłej pracy nie ma takiej maszyny która nie zakończy swojego żywotu, a jak używamy jeszcze tarcz listkowych do wygładzania powierzchni które nie są dobrze wyważone to żywotność tych maszyn gwałtownie spada i jaka by to nie była firma. W takiej sytuacji to czysty rachunek ekonomiczny decyduje czy warto zainwestować w tak zwaną szlifierkę jednorazową o większej mocy za 130 zł czy w sprzęt profesjonalny za kilkaset a nawet kilka tysięcy złotych. Z mojego doświadczenia wiem że w czasie kiedy “zajadą” moi pracownicy bardzo dobrej jakości szlifierkę w tym samym zniszczą dwie szlifierki Einhella BT-AG 1000 więc rachunek jest prosty sprzęt markowy pozostaje na montaże a w zakładzie minimalizuję koszty pracując na tańszym sprzęcie. Do tego szczotki są tańsze 3 krotnie w stosunku do sprzętu markowego. Trudno mi się wypowiadać o innym sprzęcie firmy Einhell ale tą szlifierkę z czystym sumieniem polecam.

• #57 12 Lip 2011 21:59
    darek4168
    Poziom 20  

Joker. napisał:
    Oni w serwisie chyba nawet nie sprawdzają co jest zepsute, raz poszła szlifierka w której skończyły się szczotki i przysłali nową :) W innym był uszkodzony przewód zasilający, w jeszcze innym przełącznik wiercenie/kłucie, też dali nową sztukę. Na tych Einhel-ach pisało Made in China.

Ten sprzęt nie jedzie do żadnego serwisu, ląduje od razu na złomie, wiem coś o tym bo go z tamtąd przywoziłem, szkoda tylko że to się już skończyło:cry:

• #58 25 Wrz 2011 10:41
    djzimer
    Poziom 9  

Ja posiadam Wiertarke Einhela dostała ona nie raz po d*upie i dalej zyje...ma dwa biegi a jej moc to1050 WAT...kosztowała mnie 320zł i nie załuje...bo wiem ze jeszcze mase remontów bedzie zyła:)

• #59 06 Lis 2011 18:30
    richardon
    Poziom 2  

Witam.przestrzegam przed zakupem szlifierki oscylacyjnej 280W,gdyż guma umieszczona na stopce jest tak słaba,że nie wytrzymuje 1 godz pracy.Pilarka stołowa 1500W również może Wam paść po kilku godzinach pracy,a to z powody przepalania się silników.Tak się stało nie tylko mnie.Można to wyczytać na innych forach.Gwarancja to bzdura.Zawsze coś wymyślą,ażeby nie musieli naprawiać.Narzędzia tej firmy to porażka.

• #60 06 Lis 2011 19:27
    darek4168
    Poziom 20  

A ta pilarka to z silnikiem komutatorowym?, jak tak to najgorsze dziadostwo, moim zdaniem taki silnik do tego kompletnie się nie nadaje. Narzędzi tej firmy nie naprawiają, tylko wymieniają na nowe.

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson