Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Co kupic?? stacja lutownicza...miernik

juniordolany 22 Feb 2009 14:33 1565 11
    juniordolany
    Level 12  
    Witam.. jestem początkującym "elektronikiem";] i chcę kupic stacje lutowniczą.....jakiś dobry miernik... i ewentualnie jakies dodatkowe wyposażenie.. mam do wykorzystania około 600zł.. może ma ktoś pomysł jak to dobrze wykorzystac?? prosze o jakies podpowiedzi.. pozdrawiam;]
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    User removed account
    User removed account  
    juniordolany
    Level 12  
    no też właśnie się pytam jaka stacja była by lepsza... bo jeszcze hot-air sie nie obsługiwałem..wiec nie wiem czy to było by dobre rozwiązanie.. zastanawiałem sie bardziej nad stacją ze stabilizacją temperatury... tylko nie bardzo orientuje się jaką kupic...
  • Helpful post
    Jurek007
    Level 17  
    Na początek kup jakiś niedrogi miernik (do 35zł) ,szczypce ,pensetę ,obcinaczki ,wkretaki ,lutownicę ,odsysacz ,cynę ,topnik ,zasilacz regulowany ,iitd...
    Jak już się trochę pobawisz to sam bedziesz wiedział czego potrzebujesz.
    BTW mój pirewszy miernik działał 20ms bo zapomniałem że jest ustawiony na pomiar prądu a ja zmierzyłem napięcie w gniazdku :( - Efekt wystrzałowy :(
    Takie wypadki się zdarzają - dlatego nie kupuj tak drogiego miernika jak w/w
    Pozdrawiam.
    juniordolany
    Level 12  
    Jurek007 wrote:
    Na początek kup jakiś niedrogi miernik (do 35zł) ,szczypce ,pensetę ,obcinaczki ,wkretaki ,lutownicę ,odsysacz ,cynę ,topnik ,zasilacz regulowany ,iitd...
    Jak już się trochę pobawisz to sam bedziesz wiedział czego potrzebujesz.
    BTW mój pirewszy miernik działał 20ms bo zapomniałem że jest ustawiony na pomiar prądu a ja zmierzyłem napięcie w gniazdku :( - Efekt wystrzałowy :(
    Takie wypadki się zdarzają - dlatego nie kupuj tak drogiego miernika jak w/w
    Pozdrawiam.

aż na tak niskim pozimie nie jestem;] ale nadal amatorka..... miernik juz kupiłem (mastech my67) miernik juz wczesniej mialem...ale taki najtańszy wyświetlacz mi padł.... a podstawowy sprzęt mam...pensety tylko brakuje..ale to groszowe sprawy.... lutownice mam ale taką starą transformatorowa... jakoś na niej dawałem rade udało mi sie nią nawet wlutowac joystick do telefonu;] ale potrzebuje cos bardziej profesjonalnego chodzi mi o to aby sprzęt był precyzyjny... i potrzebuje właśnie stacje tylko mam problem z kupnem... no i jak mógł byś mi powiedziec wiecej o zasilaczu regulowanym to był bym wdzięczny.. pozdrawiam
  • Helpful post
    antrykot
    Level 20  
    Ja mam stacje PT803 (kolba + hotair). To chińszczyzna, ale pracuje już na niej ~4lata i jestem zadowolony. W owym czasie kosztowała na allegro ok. 200zł. Hotair niestety bez stabilizacji, ale przydaje się do zgrzewania rurek termokurczliwych.

A co do zasilacza - poszukaj na allegro jakiejś unity/cemi czy coś w tym stylu. Najlepiej 2 kanałowy. Ja mam niemiecji Statron (straton? - akurat nie mam jak sprawdzić) - 2x30V/3A. Stary i mierniki wychyłowe już lekko rozrególowany, ale to dobry sprzęt :) W pracy mam NDNa za ok800zł 2x30V/3A i chyba bym nie zamienił :)
    juniordolany
    Level 12  
    Ostatni sie troche bardziej rozglądałem i myślałem o PT 968... na allegro jest (numer 565966259)... co o tym myślicie??
    User removed account
    User removed account  
    antrykot
    Level 20  
    Brak samego wyświetlanie temperatury to jeszcze nic, ale tam brak jest po prostu stabilizacji. Po pewnym czasie temperatura wzrasta i można spalić płytkę, albo przegrzać elementy. Ale za te pieniądze myśle że się opłaca.
    User removed account
    User removed account  
    juniordolany
    Level 12  
    nadal się nie dowiedziałem czy PT 968 będzie dobrym zakupem...??
    User removed account
    User removed account