Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co kupic?? stacja lutownicza...miernik

juniordolany 22 Lut 2009 14:33 1436 11
  • #1 22 Lut 2009 14:33
    juniordolany
    Poziom 12  

Witam.. jestem początkującym "elektronikiem";] i chcę kupic stacje lutowniczą.....jakiś dobry miernik... i ewentualnie jakies dodatkowe wyposażenie.. mam do wykorzystania około 600zł.. może ma ktoś pomysł jak to dobrze wykorzystac?? prosze o jakies podpowiedzi.. pozdrawiam;]

0 11
  • #2 22 Lut 2009 16:03
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 23 Lut 2009 13:41
    juniordolany
    Poziom 12  

no też właśnie się pytam jaka stacja była by lepsza... bo jeszcze hot-air sie nie obsługiwałem..wiec nie wiem czy to było by dobre rozwiązanie.. zastanawiałem sie bardziej nad stacją ze stabilizacją temperatury... tylko nie bardzo orientuje się jaką kupic...

0
  • Pomocny post
    #4 23 Lut 2009 14:51
    Jurek007
    Poziom 17  

Na początek kup jakiś niedrogi miernik (do 35zł) ,szczypce ,pensetę ,obcinaczki ,wkretaki ,lutownicę ,odsysacz ,cynę ,topnik ,zasilacz regulowany ,iitd...
    Jak już się trochę pobawisz to sam bedziesz wiedział czego potrzebujesz.
    BTW mój pirewszy miernik działał 20ms bo zapomniałem że jest ustawiony na pomiar prądu a ja zmierzyłem napięcie w gniazdku :( - Efekt wystrzałowy :(
    Takie wypadki się zdarzają - dlatego nie kupuj tak drogiego miernika jak w/w
    Pozdrawiam.

0
  • #5 27 Lut 2009 22:42
    juniordolany
    Poziom 12  

Jurek007 napisał:
    Na początek kup jakiś niedrogi miernik (do 35zł) ,szczypce ,pensetę ,obcinaczki ,wkretaki ,lutownicę ,odsysacz ,cynę ,topnik ,zasilacz regulowany ,iitd...
    Jak już się trochę pobawisz to sam bedziesz wiedział czego potrzebujesz.
    BTW mój pirewszy miernik działał 20ms bo zapomniałem że jest ustawiony na pomiar prądu a ja zmierzyłem napięcie w gniazdku :( - Efekt wystrzałowy :(
    Takie wypadki się zdarzają - dlatego nie kupuj tak drogiego miernika jak w/w
    Pozdrawiam.

aż na tak niskim pozimie nie jestem;] ale nadal amatorka..... miernik juz kupiłem (mastech my67) miernik juz wczesniej mialem...ale taki najtańszy wyświetlacz mi padł.... a podstawowy sprzęt mam...pensety tylko brakuje..ale to groszowe sprawy.... lutownice mam ale taką starą transformatorowa... jakoś na niej dawałem rade udało mi sie nią nawet wlutowac joystick do telefonu;] ale potrzebuje cos bardziej profesjonalnego chodzi mi o to aby sprzęt był precyzyjny... i potrzebuje właśnie stacje tylko mam problem z kupnem... no i jak mógł byś mi powiedziec wiecej o zasilaczu regulowanym to był bym wdzięczny.. pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #6 02 Mar 2009 22:01
    antrykot
    Poziom 20  

Ja mam stacje PT803 (kolba + hotair). To chińszczyzna, ale pracuje już na niej ~4lata i jestem zadowolony. W owym czasie kosztowała na allegro ok. 200zł. Hotair niestety bez stabilizacji, ale przydaje się do zgrzewania rurek termokurczliwych.

A co do zasilacza - poszukaj na allegro jakiejś unity/cemi czy coś w tym stylu. Najlepiej 2 kanałowy. Ja mam niemiecji Statron (straton? - akurat nie mam jak sprawdzić) - 2x30V/3A. Stary i mierniki wychyłowe już lekko rozrególowany, ale to dobry sprzęt :) W pracy mam NDNa za ok800zł 2x30V/3A i chyba bym nie zamienił :)

0
  • #7 04 Mar 2009 18:42
    juniordolany
    Poziom 12  

Ostatni sie troche bardziej rozglądałem i myślałem o PT 968... na allegro jest (numer 565966259)... co o tym myślicie??

0
  • #8 04 Mar 2009 20:21
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 05 Mar 2009 16:07
    antrykot
    Poziom 20  

Brak samego wyświetlanie temperatury to jeszcze nic, ale tam brak jest po prostu stabilizacji. Po pewnym czasie temperatura wzrasta i można spalić płytkę, albo przegrzać elementy. Ale za te pieniądze myśle że się opłaca.

0
  • #10 05 Mar 2009 20:01
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #11 05 Mar 2009 22:18
    juniordolany
    Poziom 12  

nadal się nie dowiedziałem czy PT 968 będzie dobrym zakupem...??

0
  • #12 05 Mar 2009 22:21
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  Szukaj w 5mln produktów