Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Bosch WFD 1260-nie wchodzi na obroty przy wirowaniu

22 Lut 2009 15:27 5054 10
  • Użytkownik usunął konto  
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 19  
    Sprawdź czy prądniczka nie jest luźna na osi silnika.
  • Specjalista AGD
    Jaki moduł jest zamontowany w tej pralce?
  • Poziom 19  
    Musisz pomierzyć w module elementy szczególnie elektrolity i czy nie ma gdzieś na płytce przepalonej ścieżki.Czy ten moduł jest na TDA 1085?.

• Specjalista AGD
    Remi10 napisał:
    Sprawdzałem to. Wszystko oki i to nic nie dało. Ja skłaniam sie w strone moduło. Bo nic innego już nie przychodzi mi do głowy.

Witam.
    Szczotki (długość) sprawdzałeś?
  • Poziom 13  
    Paw_el napisał:
    Remi10 napisał:
    Sprawdzałem to. Wszystko oki i to nic nie dało. Ja skłaniam sie w strone moduło. Bo nic innego już nie przychodzi mi do głowy.

Witam.
    Szczotki (długość) sprawdzałeś?

A co mają do tego szczotki? Nie rozumiem? Wogóle by nie zakręciła. Jeśli dobrze pamiętam, to można było kombinacją przycisków wprowadzić zmiany ustawień. Min prędkości wirowania. Ale niestety nie mam jak tego sprawdzić. Moduł Copreci? To jakaś staroć jest. Od wielu lat dla BSH Łódź elektronikę dostarcza Siemens lub Ako.

Dodano po 24 [minuty]:

:-) Jasne. to nie jest pralka z Łodzi. I ma tylko...600obr. Wg oznaczeń - 12../2 czyli 600obr, 20../2 czyli 1000obr, 24../2 czyli 1200obr, 28../2 czyli 1400obr. Możliwe, że ma przypadkowo wprowadzoną redukcję obrotów...ale sprawdź jeszcze hydrostat.
  • Poziom 19  
    Zobacz na jakim układzie scalonym ten moduł chodzi ze zdjęcia wychodzi na TDA 1085C jak jest taki układ to da się naprawić.Odczytaj pod radiatorem.
    Naprawa kosztuje 40 zł ,a nowy 150 do 200zł.
  • Specjalista AGD
    Jeżeli przy wirowaniu występuje zrywanie obrotow to siedzi
    programator.