Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ferguson FK 6900 nie przelacza diseqc

22 Lut 2009 15:50 4024 15
  • Poziom 10  
    Witam, posiadam tuner Ferguson FK 6900 CR oraz TNK od tygodnia i przez trzy dni wszystko dzialalo diseqc przełączał, pozniej astra sie stracila wypialem diseqc po podlaczeniu konwertera prosto astra dziala ,diseqc tez jest dobry bo na starym tunerze (AF 3018) wszystko dziala ,poprostu nie reaguje na przelaczanie w menu portu #1,#2,#3,#4 czaly czas jest port #1,myslalem moze cos z softem zmienilem na nowy wersja 107 ze strony producenta ale nic to nie zmienilo ,chociasz pisza ze ten soft ma poprawiona obluge diseqc ,nie mam juz pomyslow. Pozdrawiam
  • Poziom 27  
    Zmien soft na inny musi być błąd w sofcie jesli niechce przełączać portów
  • Poziom 10  
    mam sciagniety inny soft nie ze strony producenta ale nie wiem czy go wgrywac bo tuner jest na gwarancji moze lepiej go oddac ?
  • Poziom 35  
    Witam,wymień dekoder szkoda gwarancji.
    Pozdrawiam
  • Moderator - Telefony Stacjonarne
    Zawsze możesz wrócic do softu orginalnego tylko trzeba poczytać i nie mieszać softów octagona z 2,03$ bo wtedy sa problemy.
  • Poziom 12  
    Mam ten tuner z oryginalnym softeem 107 i diseq działa bez zarzutu. Poza tym skoro działał, to raczej wykluczyłbym błąd softu.
    Raczej sugerowałbym wymianę/naprawę gwarancyjną dekodera.
  • Poziom 10  
    Dziekuje wszystkim za odpowiedzi ,tuner jutro oddam do sklepu,napisze jak zadzialal serwis.Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Na niemieckiej ferguson-digital.eu pojawił się z dzisiejszą datą firmowy soft 109.
    Description:

* poprawiono obsługę DiSEqC 1.1 oraz Unicable
    * poprawiono działanie timeshift
    * poprawiono nagrywanie z timerów
    * poprawiono nagrywanie radio
  • Poziom 2  
    Czy serwis potwierdził usterkę?
    mam podobny problem ze swoim tunerem, nie przełącza diseqc sprawdzane również na sofcie 1.09.
    pozdrawiam
  • Warunkowo odblokowany
    A może masz uszkodzony diseqc?Ja mam 6900 z softem 109 i działa.
  • Poziom 2  
    joseph04 napisał:
    Dziekuje wszystkim za odpowiedzi ,tuner jutro oddam do sklepu,napisze jak zadzialal serwis.Pozdrawiam

Witam,
    mam podobny problem. Nowy Ferguson FK 6900 i identyczne objawy. Tylko że od początku nie mogłem zainstalować kanałów z obu satelitów. Na prostym jest ok tz albo z HB albo astry, z diseqc tylko z astry. Z tunerem N diseqc ten pracuje ok. Z serwisu otrzymałem tuner z powrotem z adnotacją że jest sprawny. Co robić? Napisz kolego jak rozwiązałeś ten problem.
  • Warunkowo odblokowany
    Wymień diseq na inny jak nie zadziała do serwisu ponownie i do skutku.
    W serwisie olewają i piszą stałą regułkę,jak ich przyciśniesz to coś wywalczysz.
  • Poziom 2  
    Sprawdziłem na innym sprzęcie - TechniSat z zestawu TNK, diseqc przełącza się bez problemu. Mam monoblock Interstar - nie jestem pewien jaki model, jakiś starszy kupiony ok. roku temu, może nie jest kompatybilny z tym modelem Fergusona?

Zaraz po instalacji na oryginalnie wgranym sofcie 1.07 kilka razy ferdek się przełączył na astrę, ale było to po różnych dziwnych kombinacjach z konfiguracją w menu. Przy sofcie 1.08 i 1.09 ani razu mi się to nie udało.
  • Poziom 2  
    venim napisał:
    Sprawdziłem na innym sprzęcie - TechniSat z zestawu TNK, diseqc przełącza się bez problemu. Mam monoblock Interstar - nie jestem pewien jaki model, jakiś starszy kupiony ok. roku temu, może nie jest kompatybilny z tym modelem Fergusona?....

FK6900 kupiłem ze względu na możliwość nagrywania / USB / i złącze Component . Gdzieś czytałem ,że diseqc marki ABSAT GD21D pracuje prawidłowo z tym tunerem. Sprawdzę i napisze o wyniku. Kontakt z serwisem Fergusona to strata czasu. A kolejna wysyłka do serwisu to następne 20 zł.
  • Poziom 10  
    Witam ,bylem jakis czas poza zasiegiem wiec niemoglem napisac, tuner zostal naprawiony ,podobno wina oprogramowania. Ale kolega mial podobny przypadek zakupil ten sam tuner i po podlaczeniu nie przelaczal diseqc, podlaczylem moj diseqc i zadzialal ,wydaje mi sie ze ten tuner nie dziala z wszystkimi przelacznikami. Mialem jeszcze maly problem przy nagrywaniu na pen drive i ogladaniu tego samego kanalu zarywal obraz ale pomogla wymiana pena na szybszy tak jak pisza w instrukcji musi byc minimum 9MB/s zapis i wtedy wszystko dziala.Dziekuje za wszystkie odpowiedzi temat uwazam za zamkniety.Pozdrawiam