Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TECHNICS SE-CA1080 - PROSZĘ O POMOC PRZY NAPRAWIE

rs78 22 Lut 2009 15:53 1454 1
  • #1 22 Lut 2009 15:53
    rs78
    Poziom 1  

witam!!!
    ślęczę nad amplitunerem TECHNICS SE-CA1080
    i błądzę jak dziecko we mgle...
    udało mi się sprzęcik częściowo uruchomić...
    na tą chwilę po podłączeniu do sieci wskakuje w stan standby i zapala się podświetlenie skali wskaźników (nie wiem czy tak powinno być? skala chyba powinna się podświetlać dopiero po naciśnięciu przycisku POWER)
    Po odpaleniu z przycisku Power można przełączać funkcje pro logic i nawet uruchomić test, ponadto pozostałe segmęty ożywają i działają.
    w głośnikach cisza, w słuchawkach też.
    żeden z przekaźników wewnątrz amplitunera nie jest załączony (nie pyka podczas włączenia), na wzmacniaczu 5218a w bloku H.P. AMP nie ma napięcia (a powinno być ok 30V). Po połączeniu na "krótko" styków przekaźnika RL 701 na płycie głównej na scalaku o którym już pisałem pojawia się ok 12V ale w słuchawkach dalej cisza... czyli pewnie troszkę zaniskie to napięcie. ponadto przy "załączonym" przekaźniku RL 701 po podaniu napięcia zasilającego wskaźniki wskazuwkowe wychylają się na max-a.
    JEŚLI KTOŚ MA JAKIKOLWIEK POMYSŁ JAK TEN TEMAT DALEJ RUSZYĆ TO PROSZĘ O POMOC, BĘDĘ RÓWNIEŻ WDZIĘCZNY ZA JAKIEŚ NAMIARY NA DOKUMENTACJĘ DO TEGO SPRZĘTU (SERVISÓWKĘ, SCHEMATY ITP.) Z GÓRY DZIĘKUJĘ ZA KAŻDĄ POMOC.
    POZDRAWIAM RS.

Post był raportowany.
    Proszę poprawić temat i treść.
    Reg. pkt. 8.2, 10.9 i 11.
    GM

0 1
  • #2 22 Lut 2009 18:35
    cdkaz
    Poziom 22  

Zmierz czy są napięcia zasilające, zmierz napięcia przed przekaźnikami bo wychodzi że masz stałe na wyjściu wzmacniacza.

Poza tym patrz co piszesz, bo nie wiem co to>>wskaźniki wskazUwkowe, segmĘty<<?

0