Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem z routerem bezprzewodowym Belkin F5D7234-4

22 Lut 2009 16:47 8689 9
  • Poziom 11  
    Witam,
    Wczoraj zakupiłem taki oto router: http://www.belkin.com/support/product/?lid=en&pid=F5D7234-4&scid=221. Mam internet w sieci Toya, podłączyłem wszystko zgodnie z instrukcją i wczoraj normalnie wszystko ładnie działało. Dzisiaj po włączeniu komputera okazało się że nie ma netu. Router Belkin zachowuje się dziwnie. Zapalają się lampki sygnalizujące połączenie z modemem, kablowe z komputerem oraz wi-fi, komputer pobiera adres sieciowy (ten po podlaczony po kabelku), przez kilka sekund jest ok, po czym wszystkie lampki gasną, jest komunikat że kabel sieciowy odłączony i po ok. 10 sekundach ponownie lampki się zapalają a na kompie pobierany jest adres sieciowy. Jak na moje oko wygląda na to że router Belkina padł ale nie jestem pewien i może ktoś mógłby mi pomóc?
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Możesz spróbować zresetować router lub przywrócić do ustawień fabrycznych.

Można też pomyśleć o nowym oprogramowaniu - ale jeśli router się wyłącza to chyba nie ma sensu ryzykować wgrywania firmware.
  • Poziom 11  
    Wgrałem nowy firmware, resetuje go ale ciągle to samo. Zaczął przez chwilę działać ale po 3 minutach zrestartował się i znowu to samo
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Prawdopodobnie awaria sprzętu router nie powinien się tak zachowywać.
  • Poziom 11  
    Próbowałem jeszcze raz - odłączyłem go na jakiś czas w ogóle z prądu, podłączyłem po jakimś czasie, trochę pochodził ok, potem znowu reset. Wygląda na to, że chyba jakiś układ się przegrzał i teraz nawala.
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Może jakiś zimny-lut, router z zasady się nie przegrzewa gdyż jest przewidziany do ciągłej pracy.
  • Poziom 11  
    nie pozostaje mi chyba nic innego jak oddać go do naprawy na gwarancję?
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Obawiam się, że nie. Jest na gwarancji więc niech serwis się tym zajmie - Znaczy wymieni na nowy - :]
  • Poziom 11  
    Tylko wiesz co jest najgorsze :)? Że wczoraj kupiłem ten sprzęt, jutro go oddam na gwarancję i pewnie będę czekał bite 14 dni roboczych zanim raczą go wymienić :)
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Wiem, kiedyś trzy razy z rzędu wymieniałem tak D-Linka, w końcu zmieniłem go na linksys-a który działa do dziś.