Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Adaptacja FIS z Radiem MCD volkswagen passat 2002r.

22 Feb 2009 16:51 5897 14
  • Level 15  
    Witam
    miałbym prośbę, jeżeli ktoś wie niech podpowie jak za pomocą VAG`a "zmusić" navi MCD do komunikacji z FIS`em. wiem że trzeba przeprowadzić adaptacje tyle że wszędzie znalazłem ze to kanał 56 albo 62 w zegarach (instrument panel) a te kanały nie są dostępne :( myślę że trzeba przeprowadzić to na innych kanałach
    pozdrawiam i czekam na wszelaką informację
    [30.03.2021, webinar elektroda] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 31  
    A co mowi pomocnik VAG?
    Zacznijmy od tego czy masz pełny FIS i jak podlaczyles navi, czy byla juz podlaczona?
  • Level 15  
    pomocnik vag????? nic na ten temat nie wiem a we wcześniejszym navi wszystko było ok, wiem ze trzeba coś zmienić w adaptacji zegarów
    pozdrawiam
  • Level 39  
    Jakiego masz VAGA i jakie masz teraz kodowanie licznika.
  • Level 15  
    409 polskiego, a nie wiem jakie kodowanie licznika, a moglbys powiedziec gdzie to sprawdzić??? w długim kodowaniu?? bo radio zakodowalem tak jak ma byc
    pozdrawiam
  • Level 39  
    Kolego bez urazy, ale jeżeli nie wiesz gdzie znaleźć kodowanie licznika posiadając VAGA to ja nie podejmuję się wytłumaczyć ci co sprawdzić i co zrobić żeby było dobrze.
    Znajdź kogoś kumatego z VAGIEM, lub zapraszam do siebie.
  • Level 31  
    Na wczesniejszym navi bylo ok, a chcesz to dopasowac do MCD, to co Ty miałes wczesniej ?
  • Level 15  
    wiem o co ci chodzi tyle ze tera znie mozge sprawdzic kodowania, ale skoro bylo ok wiec chyba nie trzeba zmieniac tylko dokonac adaptacji, popraw mnie jesli sie myle wczesniej tez bylo mcd i wszystko bylo ok.
  • Level 15  
    witam
    więc nikt mi nie pomoże??? czy należy zrobić kodowanie licznika czy jego adaptacje???? i jeżeli adaptacje to na którym kanale, aczkolwiek dowiedziałem się z innego forum że należy do kodowania licznika dodać liczbę 16 (ponieważ 16 to opcja navi) i wtedy nastapi komunikacja między fis`em a navi. proszę o potwierdzenie albo zanegowanie :D
    pozdrawiam
  • Level 39  
    Teraz biadolisz, że nikt ci nie pomoże, a jak pytałem cię wcześniej o kodowanie licznika jakie masz to mnie olałeś i nie odpowiedziałeś.
  • Level 15  
    ok, ale nie napisałeś czy powinno się zmienić kodowanie czy dokonać adaptacji, a napisałem też że na razie nie mam dostępu do samochodu, bo to kolegi, a nie chcę mu zawracać cały czas głowy, więc najlepiej byłoby wytłumaczyć tę kwestię, że jeżeli mam tak i tak to powinno być inaczej etc, no ale postaram się zdobyć kodowanie licznika, a po za tym to nie chciałem zmieniać kodowania licznika bo obawiałem się że może się zwalić immo i byłby problem z rozruchem więc zawsze chcę być pewien że robiąc jedną rzecz nie ..... zepsuje innej
    pozdrawiam i dzięki za odpowiedź
  • Level 15  
    witam
    a wiec tak kodowanie zegarów to 21115 (czyli jest już opcja navi)
    kodowanie navi zmieniłem na identyczne jak w starym radiu mcd z którym wszystko działa, kodowanie radio także zmienione na identyczne jakie bylo w działającym radiu a jednak mimo tych wszystkich zabiegów dalej nie wyświetla mi informacji na FIS, nie mam już pomysłów, proszę o pomoc
  • Level 15  
    i czy ktoś może mi pomóc???
  • Level 1  
    Witam forumowiczów.

Cóż problem mam ten sam. Passat 2001 Navi MCD i pełen FIS w liczniku.

JEszcze nie sprawdzałem czy kable są poprawnie podłączone ale sprawdzę (czekam na noże do wyciągnięcia navi).

Co do kodowania, w VAGu w pozycji Instruments mam Coding 21125. Zmieniałem na 21115 i nic to nie dało :/

Jakieś sugestie - które kable sprawdzić jakie kodowanie ustawić itp

Z góry dziękuje za wszelkie sugestie.
  • Level 2  
    Witam, wiem że dyskusji już dawno nie było ale przeszukałem już cały internet i nic nie znalazłem. Posiadam Passata z 2003 roku, modelowy 2004. Końcówka licznika to 849, pełny fis który info z radia bierze po can. Mam radio MCD z tego samego roku, ale od golfa. Nie wiedziałem że w golfach nie było info z radia przez can tak jak w passatach. Do golfów montowali MCD w wersji A, która komunikuje się tylko drogą analogową przez zieloną wtyczke. Natomiast w Passatach od końcówki 2003 montowali MCD w wersji C żeby z zegarami gadała po szynie CAN. Ja niestety kupiłem wersje A, nie wiedziałem że taka różnica występuję między golfem a Passatem. Nie mam info na fisie z Radia. Wyczytałem że te nawigacje różnią się tylko i wyłącznie softem. Czy jest możliwość zmiany softu na wersje C? Ktoś ma doświadczenie w wgrywaniu softu do MCD? Nie mam zamiaru kupować następnego MCD w wersji C czy zmiany zegarów na starsze żeby połączyć to analogowo. No ale jeżeli nie będzie wyjscia? Ewentualnie może kwestia kodowania?