Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Golf 3 93 r 1.6 - przy dodawaniu gazu gaśnie

spamin 22 Lut 2009 23:14 4502 4
  • #1 22 Lut 2009 23:14
    spamin
    Poziom 9  

Witam

Mam problem z vw golf III 93 r 1.6 benzyna (bez gazu).
    Jak dojezdzam do skrzyzowania samochod potrafi mi zgasnac. Nie dzieje sie to przy kazdym puszczeniu nogi z gazu. Najczesciej gdy dodaje gazu i gdy od razu wrzucam na luz (bo np. dojezdzam do jakiegos skrzyzowania) obroty opadaja tak nisko, ze samochod gasnie.
    Nie ma problemu z jego ponownym odpaleniem, nie trzeba pilowac rozrusznikiem - po prostu pali od reki. Wg mnie znaczy to, ze pompa raczej nie szwankuje.
    Drugi objaw jest taki, ze jak jade na niskich biegach (1, 2, 3) i staram sie utrzymywac stala predkosc, samochodem zaczyna szarpac - tak jakby odcinalo paliwo i po polowie sekundy spowrotem dostarczalo paliwo. Dodanie gazu czy puszczenie nogi z gazu prawie ze od reki niweluje ten objaw. Nie ma problemu przy przyspieszaniu - dopuki samochod przyspiesza, nie szarpie nim. Tak samo na wysokich biegach - przy duzych predkosciach nie moge dostrzec tego szarpania przy utrzymywaniu stalej predkosci. Moze dlatego, ze wtedy dochodzi opor powietrza i auto caly czas zachowuje sie jakby delikatnie przyspieszalo.
    Wymienilem filtr paliwa i swiece i dalej jest ten problem.

Przed elektrykiem chcialbym sprawdzic co sie da na wlasna reke, dlatego prosze o jakies sugestie :)

0 4
  • #2 22 Lut 2009 23:22
    jurekk55
    Poziom 35  

podaj oznaczenie silnika

1
  • #3 22 Lut 2009 23:35
    ociz
    Moderator Samochody

Mi to wygląda na przebicia w kopułce rozdzielacza, wilgotna lub uszkodzona.

0
  • #4 23 Lut 2009 00:12
    płuco
    Poziom 2  

stawiam na czujnik położenia przepustnicy , ja wymieniłem jest jak ręką odją.tylko zaznaczm żę mój jest 2.0

Dodano po 3 [minuty]:

sugerowali mi jeszcze silniczek krokowy ale podmieniałem z innego i dalej gasł

0
  • #5 22 Maj 2010 16:26
    spamin
    Poziom 9  

Przepraszam, ze tak pozno... Ja podmienilem silnik krokowy i przestalo szarpac :]... Ale mechanik mowil, ze rzeczywsicie to moglo byc jedna z 3 rzeczy: silnik krokowy, przepustnica albo powietrze pod gaznikiem. Ponoc te 3 elementy najczesciej odpowiadaja za szarpanie auta i dziwil sie, ze poprzedni mechanicy nawet tego nie sprawdzili.

Dzieki za Wasze posty

0