Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka Whirlpool AWM-875-1200, bęben wali przy wirowaniu

acmisiu 23 Lut 2009 00:10 7838 5
  • #1 23 Lut 2009 00:10
    acmisiu
    Poziom 2  

Witajcie Koleżanki i Koledzy. Problem polega na tym, że przy wirowaniu powyżej 400 obr. bęben chce wyskoczyć z pralki. Wyniknęło to nagle. Mocowanie bębna jest w porządku, tzn. od dołu - stalowe "ucho" osadzone na elemencie gumowym, a od góry sprężyny. Nie widzę żadnych teleskopów. Czy jest możliwa awaria układu odpowiedzialnego za wyważenie bębna przed wirowaniem ?

0 5
  • #2 23 Lut 2009 11:24
    wiesiekba
    Specjalista AGD

U dołu metalowe ucho to są amortyzatory do obudowy zamocowane drut stalowy przez gumę ugięty w kształt U w górnej jego części plansze które ściskają planszę z bębna tarcie między tymi elementami powoduje amortyzację bębna.

0
  • #3 26 Lut 2009 00:03
    balonika3
    Poziom 36  

wiesiekba napisał:
    U dołu metalowe ucho to są amortyzatory do obudowy zamocowane drut stalowy przez gumę ugięty w kształt U w górnej jego części plansze które ściskają planszę z bębna tarcie między tymi elementami powoduje amortyzację bębna.

Nie wiem czy się znasz, ale trochę sensu w Twojej wypowiedzi by się przydało.No przeczytaj to sam...

0
  • #4 26 Lut 2009 07:45
    acmisiu
    Poziom 2  

Moi Drodzy. Bez względu na to, czy ktoś pisze gramatycznie czy nie, to i tak nie ma znaczenia ponieważ mój problem merytorycznie nie został na razie rozwiązany. Ale wiem już, że to od dołu pralki to są amortyzatory cierne. Tylko co z elektroniką (wyważenie bębna)?

0
  • #5 03 Mar 2009 16:45
    kskrainski
    Poziom 11  

z Twojego opisu wszystko wskazuje na pęknięty krzyzak bebna. Sprawdz czy nie mam racji.

0
  • #6 03 Mar 2009 17:43
    Rysiek 19
    Poziom 17  

Krzyżak bębna, albo łożyska zaniedbane przez kilka miesięcy.

Dodano po 4 [minuty]:

Anuluje ten post.

0