Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota Carina E rozłączenie sztywnych przewodów hamulcowych

dzejdzej 23 Lut 2009 10:16 4519 7
  • #1 23 Lut 2009 10:16
    dzejdzej
    Poziom 15  

Witam!
    Ostatnio chciałem zmienić płyn hamulcowy w swojej Toyocie. Ale w tylnym, prawym kole zauważyłem urwany odpowietrznik. Chciałem zmienić cylinderek, ale nie mogę rozkręcić sztywnego kawałka przewodu hamulcowego. Próbowałem właściwym kluczem hamulcowym aż do zniszczenia nakrętki na przewodzie. Stąd moje pytanie: czy te połączenia przewodów hamulcowych są klejone? Jeśli tak, to co spowoduje ich rozłączenie? Podgrzanie do jakiejś temperatury?
    Pozdrawiam - Jacek

0 7
  • #2 23 Lut 2009 10:44
    mareklan
    Poziom 15  

Do przewodów hamulcowych są specjalne klucze oczkowe przecięte pogrubione i sześciokątne.Trudniej zniszczyć nakrętkę.Są w różnych rozmiarach/8,10,11/

0
  • #3 23 Lut 2009 11:26
    dzejdzej
    Poziom 15  

o czym tu mi tu piszesz? Że są takie klucze to ja doskonale wiem i takich używam. Na przyszłość czytaj uważnie post.

0
  • #4 23 Lut 2009 12:22
    Zdzich50
    Poziom 11  

Nie są klejone.Sprubuj odkrę cic żabką.Jeżeli nakrętka przewodu będzie się kręcić razem z przewodem to odkręć cylinderek i obracaj cylinderkiem. I tak trzeba rozwiercić odpowietrznik

0
  • #5 23 Lut 2009 13:06
    carrot
    Moderator Samochody

Uciąć przewód, nabić nasadkę 6-kąt i odkręcić, potem nowy przewód i cylinderek, nie polecam zabawy z rozwiercaniem odpowietrznika, to nie zacisk i nie kosztuje majątku

0
  • #6 23 Lut 2009 15:07
    wopor
    Poziom 32  

witam, kolego spróbuj podgrzać nakretkę palniczkiem na propan (jest bardziej precyzyjny, jak sie nagrzeje do zmiany koloru na lekko siny polej to wodą by gwałtownie ochłodzić , powinno puscić, jest doś uniwersalny sposób odkrecania zapieczonych i skorodowanych połączeń, oczywiscie elementy gumowe wypadało by potem wymienic na nowe :(pozdrawiam

0
  • #7 26 Lut 2009 15:13
    masterkm
    Poziom 11  

Witam znam dobrze ten problem bardzo dobrym rozwiazaniem jest uzycie szczypiec zaciskowych typu mors tylko muszą byc w dobrym stanie tzn ostre ząbki zaciskasz bardzo mocno i musi się odkręcic uzywam tez czasami klucza do rur tkzw francuz tylko tez musi miec ząbki w idealnym stanie i odkręci sie na 100% ważne jest zeby dobrze zacisnąc, oszczędzamy wtedy na wymianie przewodu hamulcowego.

0
  • #8 27 Lut 2009 23:49
    pioart
    Poziom 37  

Witam
    Pomysły są OK. w pewnych warunkach wszystko się sprawdza tyle że rurka w śrubie jest zapieczona na amen i nawet jak się uda odkręcić to na pewno nowego cylinderka nie da się przykręcić w poprawnym położeniu. Jak jest taka sytuacja to dla bezpieczeństwa wymień cały przewód, nie zaszkodziło by wymienić też drugą stronę

0