Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault scenic 1.9 dci 2000r komputer pokładowy-problem

23 Lut 2009 10:25 14436 9
  • Poziom 12  
    Witam!

Mam pytanie, podczas wymiany akumulatora w moim scenicu na komputerze pokładowym w miejscu gdzie jest wyświetlany dystans do przejechania na pozostałym paliwie wyświetla się '----' kreseczki mrugają. Inne informacje jak chwilowe spalanie , średnia spalania są wyświetlane prawidłowo. Przed wymianą akku wszystko działało ok. Czy trzeba jakoś zaprogramować ustawić komputer aby w/w wskazanie się pojawiło. Nadmienię, że dla mnie jest to bardzo istotne wskazanie.

Pozdrawiam Sławek
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    Od wymiany akku przejechałem jakieś 700-800 km
    Czy aż tyle trzeba przejechać?? Wydaje mi się że chyba starczy tego dystansu aby komputer sobie poobliczał ;)

Pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 19  
    trzeba wykasować błąd z wyświetlacza i przejechac ok 2 km żeby dostał nowych danych i będzie ok.
  • Poziom 12  
    A w jaki sposób wykasować ten błąd?
  • Poziom 14  
    Cześć!
    No właśnie, mam ten sam problem: przebieg total i tzw dzienny pokazuje a średnie spalanie i pozostały dystans są kreseczki. Dodatkowy "bajer" nie pokazuje jednego z kół na LCD obok radiowego ale to pewnie uszkodziny czujnik. Jak uzyskać odczyty?
    Pozdrawiam.
  • Poziom 1  
    Witam miałem ten sam problem odłączyłem akumulator na około 2min podłączyłem go i problem nie zniknął ale przy włączeniu kluczykiem zapłon jednocześnie przytrzymaniu po prawej stronie przycisku komputera wyswietli sie dane kompa klikając dalej przyciskiem pokaże błąd , i w tym momencie przyciśnij na tablicy rozdzielczej reset kilometrow i powinno pomóc mi pomogło pozdrawiam

Dodano po 2 [minuty]:

Witam miałem ten sam problem odłączyłem akumulator na około 2min podłączyłem go i problem nie zniknął ale przy włączeniu kluczykiem zapłon jednocześnie przytrzymaniu po prawej stronie przycisku komputera wyswietli sie dane kompa klikając dalej przyciskiem pokaże błąd , i w tym momencie przyciśnij na tablicy rozdzielczej reset kilometrow i powinno pomóc mi pomogło pozdrawiam
  • Poziom 1  
    Witam;) Kurcze kupilem przed wczoraj scenica z 2001 1.9 dci z komputerem pokladowym, ale nie pokazuje ile kilometrow moge przejechac na obecnym paliwie, jakie jest srednie spalanie i pokazuje tylko mrugajace ---.--- jedynie pokazuje ile kilometrow przejechalem i jaki jest ogolny stan licznika, czy da sie to jakos zrobic? pozdrawiam!
  • Poziom 2  
    cześć
    czy może mi ktoś popdpowiedzieć jak wykasować bład komputera który opisuje slawekbb
    z góry serdeczne dzięki