Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klimatronik Ford Galaxy

23 Lut 2009 15:47 3757 6
  • Poziom 14  
    Witam, proszę o wyjaśnienie lub pomoc mam Galaxy 98r.1,9 TDI Ghia i jest w nim klimatronik dwustrefowy problem polega na tym że jak włączę zapłon to jest na wyświetlaczu napis: Off włączę zapłon lub uruchomię auto to się świeci np.24st.C i 24st.C na tylną nagrzewnicę jak by ktoś ustawił sobie wcześniej żądaną temp. Ja poprzestawiam sobie wg. moich potrzeb i wyłączę zapłon to znowu po powtórnym załączeniu wchodzi w stan:Off i znowu nastawy wcześniejsze a nie te które ja nastawiłem sobie. Moje pytanie jest następujące czy można to w jakiś sposób ustawić abym miał swoje nastawy na wyświetlaczu? Czy jest to wina Klimatronika? Tydzień temu byłem u elektryka i wykasował mi 2 błędy ale to nic nie dało, co mogę dalej zrobić? Może on ma w środku jakieś podtrzymanie bateryjne?
  • Poziom 16  
    Kolego sprawdz czy na pine 2 w czerwonej kostce klimatronika jest +12V przy wyjętym kluczyku. Jeśli nie sprawdz bezpieczniki w skrzynce przy lewym kolanie.

Jak na moje oko to nie trzyma pamięci bo brak stałego zasilania.
  • Poziom 14  
    Ok kolego jutro postaram się to nakierowanie sprawdzić, ale qwoli wyjaśnienia to miałem wcześniej klimatronka jednostrefowego i przy tamtym było prawie wszystko ok pod jednym warunkiem, że po włączeniu zapłonu pulsował mi wyświetlacz chyba 17x i nastawy jakie mu zadałem to trzymał. A to pulsowanie ( miganie wyświetlacza ) to są spowodowane brakiem czynnika chłodzącego układ klimatyzacji o tym wiem.
  • Poziom 14  
    To co udało mi się ustalić to że na pinie nr 2 jest plus 12V ale ustawienia na różne temp. po ponownym podaniu napięcia nie są zapamiętywane.
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Bateri raczej nie ma bo rozbierałem swój i nie rzuciła mi się w oczy. A co to za błędy miałeś?
    Jest jeszcze pare pinów do sprawdzenia ale nie pamiętam które i jutro ci napisze. A jak to nic nie da to najlepszym rozwiązaniem było by podstawić drugi klimatronik.
  • Poziom 14  
    W przyszłym tygodniu będę miał dwustrefowego klimatronika ( już drugi ) i sprawdzę czy jest poprawa pod kątem nastaw itd.
  • Poziom 14  
    Witam. Już mam problem z klimatronikiem rozwiązany, otóż podstawiłem drugi i jest wszystko ok ! Nastawy które mu wprowadzę trzyma np. po wyłączeniu zapłonu i ponownym uruchomieniu jak nastawy pozostawione tak trzymają. Wszystko gra na 102.
    Dziękuję wszystkim, którzy pomogli mi w tym temacie i uważam temat za zamkięty.
    Jeszcze raz dziękuję za wszelkie sugestie i naprowadzenia do w/w zapytania.