Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba - niedziałająca klawiatura po zalaniu

23 Lut 2009 16:15 2960 7
  • Poziom 10  
    Witam, dziś przez przypadek mój laptop został zalany :/ Przestała chodzić klawiatura więc szybko wyjąłem wszelkie źródła zasilania i go rozkręciłem. Całe szczęście na płytę i inne rzeczy nic się nie dostało więc reszta chodzi jak powinna. Niestety mam problem z ta nieszczęsną klawiaturą. Za boga nie chce chodzić, pod taśmą klejącą która przykleja tasiemkę znajdowała się wodą więc ją usunąłem ale po ponownym podłączeniu i włączeniu dalej klawiatura nie działała. Pod każdym przyciskiem jest trochę wody, nie wiem co zrobić. Czy jest jeszcze jakaś szansa że z tej klawiatury coś będzie? Bo jest to klawiatura bardzo rzadka NSK-TAE1D i w polsce jej nigdzie nie dostane :(

Grafikę wklejamy wg opisu:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic595877.html
    Proszę zatem wkleić ponownie, tym razem w odpowiedni sposób
    mat_ed
  • Poziom 9  
    Witam ja po rozebraniu klawiatury od acera , wyczaiłem wode pomiedzy foliami , i nie wiedziałem jak się jej pozbyc, ale dało rade w głupi sposób, wygrzewałem ją na zwykłej lampce takiej biurkowej, zarówka 40 watt, przykładałem tą folie do żarówki , i woda szybko wyparowała :D , tylko pamietaj aby nie przesadzić z czasem , aby się folia nie poskręcała od nadmiaru temperatury
  • Poziom 10  
    Hmm, tylko moja klawiatura jest zalaminowana i nie mogę jej rozebrać :/ myślę nad tym aby wstawić ją do pierkarnika na 30 stopni - co o tym myslicie?
  • Poziom 43  
    Zapytam jeszcze co dokładnie wylało się na klawiaturę ?
    Z piekarnikiem to poroniony pomysł.
    Proszę skorzystać z wyszukiwarki forum i wpisać +zalana +klawiatura, przeczytać porady i się zastosować.
    Temat reanimacji klawiatury po zalaniu był wałkowany wielokrotnie.
  • Poziom 10  
    Witam leszczyniaka ;)
    Na klawiaturę wylała się zwykła woda z kranu podczas podlewania kwiatów. Mam jeszcze pytanie: czy taką klawiaturę można gdzieś zamówić? pozdrawiam!

Dodano po 36 [minuty]:

Dodam jeszcze, że podczas włączania laptopa na chwile zapala się capslok - ma to jakieś znaczenie?
  • Użytkownik usunął konto  
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Wykąp klawiaturę w izopropanolu i wysusz.
  • Poziom 10  
    Witam ponownie,
    wczoraj rozebrałem jakies 80% przycisków do zera i prawie ściągnąlem całą folie. Taką klawiaturę położyłem na kaloryferze na noc i dzisiaj po podłączeniu prawie jest ok :) Jedyny mankament to to, ze gdy naciskam klawisz "5" to na ekranie wyskakuje "r5" i tak samo jak nacisne "r" to wyskakuje "r5". Czy da się z tym coś jeszcze zrobić?