Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Netgear dg834gt i neostrada...

23 Lut 2009 16:19 5958 8
  • Poziom 9  
    Na początek chcę się przywitać, gdyż jestem tu nowy. Więc witam.
    No więc... kupiłem router netgear sky broadband dg834gt, z braku funduszy (bo tak bym mierzył w coś lepszego). I nie mam zielonego pojęcia jak skonfigurować w nim neo. Dostałem się do konfiguracji, lecz nigdzie nie widzę zakładki ADSL settings. W menu bocznym pod settings jest tylko Wireless settings, czyli nic konkretnego. Nie wiem o co chodzi, gdyż widziałem screeny z konfiga tego routera i tam coś takiego było. Prosiłbym o pomoc. Poniżej daję screena z menu routa.
    Pozdrawiam.
  • PCBway
  • Poziom 28  
    Z menu bocznego wybierz WAN Setup, tam powinny być ustawienia dla portu WAN RJ11.
  • PCBway
  • Poziom 9  
    lecz w tej zakładce nic konkretnego nie ma.

nigdzie niema nic na temat loginu i hasla. jak dla mnie to tych zakładek powinno być więcej. co myślicie o upgrade? tyle, że nie wiem skąd ściągać softa... ten router jest niby netgear'a, lecz pisze na nim sky, tak jakby był robiony dla tej firmy. dokładniej to sky broadband. ale to pisze tylko z boku. na górze już netgear.

edit/
    czy to rozwiązanie byłoby dobre?
    http://www.skyuser.co.uk/forum/technical-disc...-done-flashed-router-got-my-sky-password.html
  • Poziom 28  
    Z tego wątku do którego podałeś linka, wynika że ten router jest zablokowany tylko dla Sky Broadband przez oprogramowanie, więc ratuje Cię tylko wgranie nowego oprogramowania, a to czy to zrobisz z tym poradnikiem z linku czy z innym to Twoja decyzja, zawsze coś może pójść nie tak i można popsuć router, chociaż w tym wypadku jak dla Ciebie to on już jest popsuty bo nawet nie możesz go użyć. Więc spróbuj wgrać ten soft.
  • Poziom 13  
    Zainteresował bym sie również czy ten router ma annex a, aktualnie używam podobnego dg834pnb i ma on tylko annex b, a o ile mi wiadomo tp ma annex a
  • Poziom 9  
    annex a ma na pewno, gdyż ma wbudowany modem ADSL. tylko, że sky okroiło oprogramowanie tego routa, tak aby działał tylko pod ich siecią. mam mały problem z sflashowaniem routa. program, którym się to robi, dziwnie się krzaczy.

Netgear dg834gt i neostrada....

http://www.asininemonkey.com/netgear-dg834gt-hacking.html
    znalazłem nieco inną metodę uruchomienia tego dziwactwa. tyle, że gdy próbuję się zalogować na router poprzez telnet, po wpisaniu loginu i hasla jakie mam ustawione wywala, że nieprawidłowy login. próbowałem wiele razy i nadal to samo.
    może wiecie co jest nie tak?
  • Poziom 13  
    To że jest wbudowany modem adsl nie jest równoznaczne z tym że jest tam annex a. Generalnie z tego co mi wiadomo na zachodzie jest tylko b, tylko w polsce tp korzysta z a, ale to nie to w twoim przypadku stanowi problem.

Chodzi mi o to że u mnie w zakładce settings oprócz wireless settings, mam jeszcze adsl settings i basic settings, czyli na to wygląda jakby w twoim sprzecie nie było dostepu do modemu.
  • Poziom 31  
    Zapodaj mu flasha przez tftp.
  • Poziom 9  
    Ficu napisał:
    Zapodaj mu flasha przez tftp.

chodzi Ci o flasha poprzez oprogramowanie wgrane na routa? i tu jest problem, gdyż i przed tym sie zabezpieczyli.
    chyba, że co innego miałeś na myśli, to prosiłbym o dokładniejsze instrukcje, bo w tej dziedzinie to ja laik jestem.