Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Switche POE
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera SONY CCD FX 700E - nie włącza się:(

23 Lut 2009 18:11 2149 5
  • Poziom 12  
    Witam!
    Kamera leżała nieużywana około roku. Teraz po podłączeniu zarówno baterii jak i zasilacza jest zero reakcji. Czy możliwe że to elektronika czy raczej coś mechanicznego (zaśniedziały styk itp)?
    Pozdrawiam
    P.S.
    Baterie do podtrzymania daty i godziny wymieniłem.
  • Switche POE
  • Poziom 35  
    Ciężki temat.
    Warto obejrzeć płytę właśnie pod kątem połączeń jednak najprawdopodobniej wyschły kondensatory elektrolityczne.Można próbować je podmieniać jednak czy warto to już tylko Twoja kwestia
  • Switche POE
  • Poziom 12  
    Próbowałem sam dobrać się do kamery ale nie mogę zdjąć obudowy. Podejrzewam ukryte śruby (lub śrubę) pod osłoną umieszczoną na mikrofonach stereo.
    Czy ktoś wie jak się do tego dobrać? Nie chcę uszkodzić jakiegoś zaczepu.
    Nie podejrzewam by była to wina kondensatorów, mam starsze urządzenia które działają OK. Przy pomiarze omomierzem styków na zasilaniu, są typowe objawy ładowania kondensatora.
  • Poziom 12  
    A jednak to wina wyschniętych kondensatorów. Naprawiłem to, bardzo żmudna wymiana. Niestety teraz wyszły złe połaczenia na tasmach łączących zespoły i nie wszystkie funkcje działają (konkretnie brak blokady ustawień automatycznych). Kamera działa.
    Mogę tylko poradzic ewentualnym posiadaczom takiej kamery, że nie warto tego naprawiać, Za naprawę można kupić używaną, nowszą kamerę.
  • Specjalista - kamery
    Osobiście widząc klienta trzymającego kamerkę z "rakiem kondensatorowym" odsyłam go do administracji osiedla w celu utylizacji sprzętu.
  • Poziom 12  
    Dziękuję wszystkim za udział i pozdrawiam. Temat do zamknięcia