Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica PA5580A510 - nie grzeje wody, lecz grzałka sprawna

23 Lut 2009 19:12 10522 21
  • Poziom 9  
    Witam; mam problem ze swoją Amicą PA 5580A510 - mianowicie na każdym programie prania pracuje prawidłowo czyli pierze, płucze, lecz nie grzeje wody, a wiadomo jak wychodzi pranie bez ciepłej wody. Marnie.
    Wymontowałem grzałkę, oczyściłem z kamienia, sprawdziłem na kable i grzeje normalnie. W czym może być problem? Proszę o wsparcie i jak mogę to rozwiązać?
    Z góry dziękuję.
  • Specjalista AGD
    Sprawdź czujnik NTC - rezystancja około 6kΩ, okablowanie czujki i wtyczkę okablowania czujki na module.
  • Poziom 9  
    Dziekuję ale nie bardzo ma pojęcie gdzie szukać tego czujnia NTC. ale bardzo dziekuje za cheć pomocy.pozdrawiam.
  • Poziom 16  
    Czujnik jest umiezczonu w grzałce. Ale wg mnie to moduł do wymiany.
  • Poziom 10  
    Może być wypalony styk przekaźnika grzałki lub styk presostatu, ewentualnie upalony przewód od presostatu do grzałki. Sprawdź czy przekaźnik jest zadziałany, na cewce powinno być 12V (UWAGA! na płytce sterownika jest potencjał sieci 230V)
  • Poziom 9  
    aha przy kazdym cylku miga 5 razy kontrolka co ponoć oznacza zakłócenia systemu grzewczego
  • Specjalista AGD
    geo 27 napisał:
    aha przy kazdym cylku miga 5 razy kontrolka co ponoć oznacza zakłócenia systemu grzewczego
    Sprawdź po kolei wszystko co powyżej masz podane.
  • Poziom 9  
    Witam, zdemontowałem cały moduł i jak widać na załaczonych zdjeciach w niektórych miejscach są przetopione luty i co Wy na to ? Załączam link, na
    którym jest zdjęcie. Dziękuję.

Dodano po 2 [minuty]:

Zblizenie zdjecia:

• Poziom 18  
    To jest po wcześniejszej naprawie. grzałka sterowana jest przekaźnikiem.
  • Poziom 20  
    schnauzerman napisał:
    geo 27 napisał:
    Sprawdź po kolei wszystko co powyżej masz podane.
    .I tego się trzymaj moduł zostaw w spokoju,dokładnie sprawdź grzałkę >>ale na ,,upływność " do ,, masy" lub po prostu ją wymień.
  • Poziom 9  
    Dziekuję Panowie Bardzo za cenne uwagi z tego co sie orjrntowałem koszt samej grzałki nie jest duzy ale jak napisałem wczesniej metodą domową sprawdzałem grzałkę i momentalnie grzeje ale tak jak piszecie wina mozę lezeć też w czujniku ze nie przekazuje .
  • Poziom 20  
    ...metoda domowa sprawdzania grzałki jest zawodna>> tylko miernik.
  • Poziom 9  
    Panowie niewiem jak to zrobiłem ale grzeje wode ale na programach syntetycznych zrobiłem serwis test i widocznie odwiesiło się coś ale mam jeszcze pytanie czy jest mozliwe aby fachowieć który porzednio grzebał przy plycie zmienił kolejnosć poktętła odnosnie ustawinia programów czyli ze np.3 program to 6 albo 5 to 8 ponieważ mam wrażenie jakby progamy nie były przypisane do kolejnosci jakie są na pokrętle ostanio właczyłem samo wirowanie a zamiast wirowania pralka normalnie miała jakiś cykl prania.

Dodano po 4 [godziny] 15 [minuty]:

fałszywy alarm jednak z tym grzaniem wody ponieważ było oki przez połowę cyklu prania pozniej ponownie zaczeła migać kontrolka 5-krotnie :(((
  • Poziom 16  
    Prawdopodobnie masz źle zamontowaną blaszke wybieraka programów i mógł to zrobić fachowiec. Pewnie to jest przyczyna tych problemów
  • Poziom 9  
    Witam czyli rozumiem że niema większego problemu aby to przywrócić ?

Dodano po 3 [minuty]:

rozumiem zę blaszka jest pod wybierakiem tak?czy są jakieś znaki na blaszce aby ustawić to prawidłowo?
  • Poziom 16  
    Blaszka jest pod plastikowym kółeczkiem na module (widać ją przez bo plastik jest częściowo przeźroczysty) a blaszka ma dwa otwory króre muszą najść na nity w kółeczku, Potem musisz wcisnąć kółeczko na trzpień (to ten z dziurą do której wchodzi bolec od pokrętła wybieraka) i zabezpieczyć plastik przed spadnięciem klejem lub kropelką lakieru do paznokci. Jeżeli pomimo dobrego zamocowania wybieraka problem się będzie powtarzał to zostaje tylko moduł do wymiany. Powodzenia.
  • Poziom 19  
    Sprawdź wtyczkę z czujnika temperatury która idzie na płytę programatora bezpośrednio.Tam na płycie śniedzieją styki po kilku latach i taki może być efekt.Przerobiłem to i mówię z doświadczenia nie z sufitu.Trochę spirytusu i zdrap te styki na płycie i zobaczysz efekt.
  • Poziom 15  
    programator masz z wersja oprogramowania E_00090102 a pewnie panel przedni masz od wersji A003-MASK
    znaczy masz zle opisy i kilka programow jest zmienione mijscami -
    zobacz www.pralkoporadnik.mkwe.pl.
  • Poziom 13  
    Weż przelutuj (popraw) przekażnik grzałki - cztery luty (piąty "wisi w powietrzu"). Najczęstsza przyczyna tego uszkodzenia - zimny lut, niewidoczny gołym okiem.
  • Poziom 11  
    Witam

Odświeżę temat, moja pralka również nie grzeje wody sprawdzałem miernikiem grzałkę jest 29Ω. Połączenie pomiędzy NTC a modułem jest dobre, wartość rezystancji ≈3,4 kΩ (nie wiem czy dobra-mierzone w zimnej wodzie). Gdy szukałem dalej okazało się, że na cewce przekaźnika grzałki nie pojawia się napięcie (czyli jak domniemam przekaźnik w ogóle nie jest załączany). Wcześniej miałem problem z programatorem i wymieniłem moduł. A teraz mam problem z grzałką:)

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Witam.

Również miałem problem z grzaniem w mojej pralce Amica.
    Powód okazał się banalnie prosty. Nic sie nie popsuło. Sprawdziłem grzałkę w trybie serwisowym czy grzeje i OK. Okazało się że wąż odpływowy nie był uniesiony i woda spływała samoczynnie do kanalizacji a pralka ciagle musiała ją dopompowywać. Aż wstyd sie przyznac ze tak było przez ok 4 mce.. :/
  • Poziom 20  
    Jednak te instrukcje obsługi trzeba czytać. Ze zrozumieniem!