Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolor świec w Punto I na gazie?

23 Lut 2009 20:14 2177 4
  • Poziom 11  
    Panowie jaki powinien być kolor świec przy jeździe na gazie?
    I jaki ustawić odstęp na świecy w Punto I 1.2 ?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 39  
    ostęp elektrod wg Workschop 0,85-0,95mm
    a kolor hmmm generalnie powinny być takie same jak włożyłeś ale jesli porcelanka trochę zmieni kolor to pewnie nic takiego - u mnie np są z jednej strony zielonkawe ale mój rumpel troszkę oleju połyka
    póki nie masz problemu z zapłonem to kolorem się nie przejmuj
  • Poziom 11  
    kolor jest ważny np dla dobrze wyregulowanego benzyniaka ma odcień kakaowy na kazdym cylindrze ale z gazem nie wiem jak jest. I temu bardziej doświadczonych gazowników pytam . Słyszałem że na gazie odstęp to 0,80 ale chcę to potwierdzić. Bo w książce podają tak jak Ty
  • Poziom 23  
    Powinien byc taki jak na benzynie
  • Poziom 39  
    Ja mogę powiedzieć jak to było w polonezie gaźnikowym, bo go serwisowałem sam, a do meganki i corolli nie zaglądam - przeglądy okresowe wykonuje serwis.
    Kolor świec (porcelanek) jak chodził na benzynie był jak jasna kawa z mlekiem. Przerwa na świecach w lecie 1.0mm, na zimę zmniejszałem na 0.7mm aby nie męczyć akumulatora przy odpalaniu. Po zagazowaniu kolor świec był słomkowy, przerwa na świecach była 0.7-0.8mm, z powodu lenistwa nie zmieniałem jej na okres zimowy i letni - nie widziałem zasadności takich zmian. Po zagazowaniu w lecie i zimie odpalany był tylko na gazie (I generacja). Uwaga - poldek na benzynie i na gazie chodził jak zegarek, ale na gazie za połowę ceny.