Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Diana P565E - pobiera ciągle wodę.

22 Lut 2009 15:11 2450 12
  • Poziom 9  
    Pralka pobiera wodę aż do wylania. Zawory są dobre, hydrostat niby przełącza. Proszę o radę co sprawdzać i jak.
  • IGE-XAO
  • Poziom 19  
    Czy pobiera wodę jak jest wyłączona z prądu?.Albo w czasie pobierania jak włączysz zasilanie czy przestaje pobierać?.Jeżeli nic takiego się nie dzieje to musisz wymienić hydrostat.
  • Poziom 9  
    Po wyłączeniu prądu woda zostaje zatrzymana , po ponownym włączeniu pralka pobiera dalej wodę.
  • Poziom 19  
    To pierwsze wymiana hydrostatu i wymontuj programator i sprawdź czy nie ma tam wypaleń na stykach.

Dodano po 7 [minuty]:

Sprawdź drożność rurki hydrostatu i tego białego zbiorniczka do którego idzie rurka od hydrostatu.Dostęp po zdjęciu prawej strony obudowy.
  • IGE-XAO
  • Poziom 9  
    Rurka hydrostatu drożna, po dmuchnięciu słychać trzy razy przełączenie.W białym zbiorniku widać wodę,ale jej poziom zmienia się w bardzo małym zakresie.Które zestyki hydrostatu za co odpowiadają i co do tego ma przełącznik prania oszczędnego? Może jakiś schemat?
  • Poziom 15  
    To że twój hydrostat pstyka w trzech miejscach podczas dmuchania nie znaczy że są one prawidłowym poziomie. Możesz mieć usterkę w postaci nieszczelnego bądź przetartego gdzieś wężyka ale wyżej gdzieś na poziomie hydrostatu. Nie wiem jak wygląda w Dianie rozwiązanie odpływu, może wąż odpływowy się oberwał z uchwytów mocujących i jest ułożony poniżej minimalnego poziomu wody w bębnie. Ja mam Whirpoola i tam taka sytuacja jest możliwa i zależy od jednej tylko opaski zaciskowej.
  • Poziom 9  
    Dzięki za schemacik , może jeszcze jest gdzieś schemat lub diagram programatora 790A. Jako pierwszy ruch będe wymieniał hydrostat, jeżeli taki dostanę.
  • Poziom 9  
    Rurka hydrostatu drożna, po dmuchnięciu słychać trzy razy przełączenie.W białym zbiorniku widać wodę,ale jej poziom zmienia się w bardzo małym zakresie.Które zestyki hydrostatu za co odpowiadają i co do tego ma przełącznik prania oszczędnego?Może ktoś ma diagram działania programatora 790A lub schemat ideowy (na forum jest shemat połączeń elektrycznych bez styków programatora i przełączników)
  • Poziom 10  
    Spróbuj sprawdzić elektrozawór czy się nie zawiesił, po odłączeniu przewodu powinien zamknąć dopływ wody.
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    W czasie pobierania wody spróbuj wyłączyć głównym wyłącznikiem pralkę i zobacz jaki efekt.Czy odcina wodę czy leci dalej.Jak leci dalej uszkodzony elektrozawór jeżeli nie to hydrostat .Jak sprawdzasz mimo ze słychać potrójne przełączenie to nie znaczy że hydrostat sprawny.Jak dmuchasz w niego używasz większego ciśnienia niż występuje w pralce.Przy okazji dmuchania sprawdź czy przełączają się styki omomierzem.Przy dmuchnięciu mogą się przełączać a w pralce nie.
  • Poziom 9  
    Dziękuję za rady, szczególnie waldek259.
    Hydrostatu 3H01 na razie nie dostałem ale sytuacja zażegnana.
    Wyłączyłem uszkodzoną sekcje przełączyłem kable i wszystko działa. Brak opcji 1/3 N i E.