Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak sterowac głośnościa na 2 wieżach z poziomu jednej ?

23 Lut 2009 22:24 753 2
  • Poziom 1  
    Witam kolegów ;)

Otóż troszke przeszukałem już i peb.pl i google ;| i jakoś żaden temat mi nie pasował, a mianowicie mam taki oto problem.
    Na peb.pl nie dali rady mi pomoc :<

Posiadam 2 wieże, jedna jest firmy Daewoo a druga Sony.

Z czego Daewoo jest dwuczęściowa a Sony jedno, chciałbym te dwie wieże połączyć w jedną całośc. Konkretnie chodzi mi o to, żeby z jednej wieży sterować głośnością na obydwu i to jest moim główny celem jak i problemem ;/. Nie mam pojęcia jak to zrobić, które kable do czego służą itp, poprostu na tej dziedzinie elektroniki sie nie znam[mniej niż zero :)]. Dlatego zgłaszam się z prośbą do was abyście mi jakoś pomogli. Zależy mi tylko na sterowaniu głośnością [na obydwu] z jednej wieży, najlepiej gdyby to Sony sterował głośnością. Wydaje mi sie że trzeba jakoś kable od pokrętła z Sony pociągnąć do pokrętła z daewoo, tylko jak ?

Czy ktoś zna się na tym ? i Dałby rade mi pomóc ? :)
    Jeśli ktoś chce jakieś fotki kabli ze środka czy coś, to piszcie.

Z góry dzieki i pozdrawiam!
  • Poziom 14  
    Witam
    Sprawa nie jest taka prosta, ponieważ nie chodzi tutaj o podłączenie samych kabelków.
    Kabelki i ich odłączenie to sprawa wtórna, największym problemem jest sam potencjometr, a w zasadzie jego brak, to znaczy, do takiego podłączenia potrzebny byłby potencjometr poczwórny, a z tego co mi wiadomo to takich nie produkują, chyba, że się mylę to proszę kolegów o sprostowanie.
    Jeżeli te dwie wieże mogły by pracować mono to sprawa była by prostsza, w innym przypadku trzeba by było zmontować samemu taki poczwórny potencjometr.
    Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    Zrób foty potencjometrów w obydwóch wieżach i będziemy się zastanawiać co dalej.