Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skaczące obroty w Polo 6N 1.4 1998r

Sobal 23 Feb 2009 22:41 2060 4
 • #1
  Sobal
  Level 2  
  Witam
  Podczas jazdy auto zaczęło szarpać oraz po chwili zgasło,po ponownym zapaleniu(tym razem wrzuciłem jałowy bieg) wskazówka obrotomierza zaczęła skakać a silnik po chwili zgasł.Powtórzyłem to kilkakrotnie i za każdym razem wyglądało to tak samo. Po 30 minutach silnik nie zapalał już w ogóle.Po wepchaniu samochodu do garażu auto zapaliło,aczkolwiek po jakimś czasie znowu nie odpalało. Wymieniłem filtr paliwa ale auto dalej nie chce odpalić.Z tego co widzę paliwo dochodzi do silnika więc nie sądzę żeby była to pompa czy przewody.Czy ktoś ma może jakiś pomysł?

  z góry dziękuje i pozdrawiam
 • #2
  autoas
  Level 42  
  To że "wchodzi" do silnika to "pikuś" ale czy wraca to jest pytanie?!
 • #3
  Sobal
  Level 2  
  Tego nie wiem i nie bardzo wiem jak to sprawdzić no i jaki jest związek między skaczącymi obrotami podczas jazdy a nie wychodzeniem z silnika?Pierwsze na myśl przychodzą mi świece i dziś je sprawdzę.
 • Helpful post
  #4
  compot
  Level 11  
  Wykręć świece i niech ktoś kręci rozrusznikiem,zobacz czy jest iskra,czy nie ma.Różnie moze być,może być przebicie na przewodach wysokiego napięcia,może cewka szwankować.Ale jest też duże prawdopodobieństwo,że padl czujnik HAll-a,to samo miałem w dwóch polówkach.
 • #5
  Sobal
  Level 2  
  Patrzałem na to wczoraj i nie ma iskry,niebawem ma ktoś do mnie przyjechać z odpowiednią aparaturą i sprawdzić która z tych rzeczy szwankuje
  dzięki za odpowiedz