Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skaczące obroty w Polo 6N 1.4 1998r

23 Lut 2009 22:41 1925 4
  • Poziom 2  
    Witam
    Podczas jazdy auto zaczęło szarpać oraz po chwili zgasło,po ponownym zapaleniu(tym razem wrzuciłem jałowy bieg) wskazówka obrotomierza zaczęła skakać a silnik po chwili zgasł.Powtórzyłem to kilkakrotnie i za każdym razem wyglądało to tak samo. Po 30 minutach silnik nie zapalał już w ogóle.Po wepchaniu samochodu do garażu auto zapaliło,aczkolwiek po jakimś czasie znowu nie odpalało. Wymieniłem filtr paliwa ale auto dalej nie chce odpalić.Z tego co widzę paliwo dochodzi do silnika więc nie sądzę żeby była to pompa czy przewody.Czy ktoś ma może jakiś pomysł?

z góry dziękuje i pozdrawiam
  • Poziom 42  
    To że "wchodzi" do silnika to "pikuś" ale czy wraca to jest pytanie?!
  • Poziom 2  
    Tego nie wiem i nie bardzo wiem jak to sprawdzić no i jaki jest związek między skaczącymi obrotami podczas jazdy a nie wychodzeniem z silnika?Pierwsze na myśl przychodzą mi świece i dziś je sprawdzę.
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Wykręć świece i niech ktoś kręci rozrusznikiem,zobacz czy jest iskra,czy nie ma.Różnie moze być,może być przebicie na przewodach wysokiego napięcia,może cewka szwankować.Ale jest też duże prawdopodobieństwo,że padl czujnik HAll-a,to samo miałem w dwóch polówkach.
  • Poziom 2  
    Patrzałem na to wczoraj i nie ma iskry,niebawem ma ktoś do mnie przyjechać z odpowiednią aparaturą i sprawdzić która z tych rzeczy szwankuje
    dzięki za odpowiedz