Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Maxtor model 4D040H2 - DSP , jest już Romulus.

limesinferior 24 Lut 2009 01:00 6071 38
  • #1 24 Lut 2009 01:00
    limesinferior
    Poziom 9  

Jak należy właściwie podejść do problemu?

-----------------
    dysk:
    Maxtor d540x-4d 5400rpm, 40gb ultra ata / 100 hd
    model 4D040h2
    hda 22a
    pcba 05a
    unique 11a
    code dah017k0
    cylinders 16383
    heads 16
    sectors 63
    lba 80043264
    s/n d222yt1e
    mfg date 19dec2001

cyfry pod kodem kreskowym
    4d040h2220511

litery pod kolejnym kodem kreskowym
    n, m, d, b

oznaczenie obok japonskich krzakow
    3902b679

sticker po prawej
    b9fda
    02121ldjhm
    er
    bpx

sticker (maly)
    72340046 a

Chip DSP
    040106000
    d741667dpgf
    ed-1ba9hrw hk

-----------------
    Komputer:
    ECS K7S5A
    Bios Ami 07.00T
    DIMM1: SpecTek 256 MB PC133 SDRAM (3.0-3-3-6 @ 133 MHz) (2.0-2-2-4 @ 83 MHz)
    DIMM2: RM56S281TA-13AC 256 MB PC133 SDRAM (3.0-3-3-6 @ 133 MHz)
    AMD Duron, 1000 MHz (10 x 100)
    drugi hdd: Seagate ST380215A (80 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/100)

-----------------
    Problem:
    Maxtor stuka (przewaznie ok 5-7 sekund pozniej przerwa i ponownie stuka ok 5-7 sekund, stukanie jest raczej rownomierne, mniej wiecej co 1 sekunde).

-----------------
    Sytuacja 1:
    WCZORAJ

primary master: Seagate 80gb (cable, podlaczony do czarnego)
    primary slave: Maxtor 40gb
    secondary master: CD-Rom
    SMART disabled i SMART enabled - nie robi roznicy.

Przy takim podlaczeniu bios wykrywal obydwa dyski i wczytywal ich dane (rozmiar, lba itd.). Przy starcie otrzymywalem komunikaty: Primary master ok, primary slave failed. WindowsXP startowal z Seagate. System pracowal dosyc stabilnie. Brak niebieskich ekranow.

SeaTools for Windows widzial obydwa dyski jednak Smart failed, short drive self test failed. SeaTools for DOS pozwolil przeprowadzic long generic: 11% wykonania wskazywal 36 lba errors. Dalej nie sprawdzalem.

HDDScan 3.1 (xp) wykrywal maxtora i podawal podstawowe dane (model, firmware, s/n, lba)

-----------------
    Sytuacja 2:
    DZISIAJ

Uszkodzony Maxtor 40gb podlaczony do czarnego w trybach primary master oraz safe mode jak rowniez podlaczony do szarego w trybie primary slave nie jest wykrywany przez bios (w biosie wartosci sa = 0 oraz lba i blk mode = off)
    primary slave: seagate 80gb (cable, podlaczony do szarego)
    secondary master: cd
    smart disabled i smart enabled - nie robi roznicy

Po starcie otrzymuje komunikat: HDD error, hit F1.

W dniu dzisiejszym Seatools for DOS oraz MHDD32ver4.5 podaja nastepujace wartosci:

Seatools:
    Maxtor ROMULUS
    s/n dah03gkz
    revision dah03gh

MHDD32ver4.5
    Maxtor ROMULUS
    sn: fw: dah03gkz
    size=0mb lba=0

-----------------
    Na tutejszym forum jak rowniez na listach zagranicznych wyczytalem ze elektronika dysku jest prawdopodobnie sprawna oraz ze jest spora szansa ze problem mozna rozwiazac wgrywajac nowy firmware.

Nie dysponuje pc3000 isa
    Mam na dysku HDD.repair.v2.0
    Przeszukalem rozne fora i znalazlem kilka wersji firmwaru. Wydaje mi sie ze symbole przy pliku z softem znajdujacy sie tutaj
    http://doxtorhdd.narod.ru/Resurs/maxtor/Romulus/4D040H2220511-DAH017K0-B9FDA-82DB.RAR jest tym wlasciwym, chociaz, nie wiem co oznaczja 5 ostatniych liter i cyfr oraz nie wiem czy bedzie pasowal do HDD.repair.v2.0.

-----------------
    Podsumowujac:
    czy pomimo koncowych liter "nowego" numeru seryjnego oraz braku obslugi lba jest szansa uratowac dysk a jesli tak jak wlasciwie do tego podejsc. Zalezy mi na kilku plikach znajdujacych sie na dysku i ogolnie na samym dysku jesli jest mozliwosc jego reanimacji. Brak $ na profesjonalna firme.

Prosze o info i pomoc

PS. Dolaczam kilka zdjec

-----------------
    dodam dla jasnosci ze dysk jest uszkodzony od dosyc dlugiego czasu. podlaczylem go wczoraj z uwagi na pliki ktore sie na nim znajduja.

thx

0 29
  • #2 24 Lut 2009 14:13
    limesinferior
    Poziom 9  

Ponawiam prosbe o pomoc.

Co oznaczaja znaki 82DB* w sofcie znajdujacym sie pod tym adresem: http://doxtorhdd.narod.ru/Resurs/maxtor/Romulus/4D040H2220511-DAH017K0-B9FDA-82DB.RAR?

Co oznaczaja znaki n, m, d, b?

Czy loadery oznaczone ponizszymi symbolami sa odpowiednie do opisywanego ponizej dysku i czy moge ich uzyc w programie HDD.repair.v2.0:

4D040H2220501C-DAH017K0-D27Y9SSE-NMDB-B9FDB-9DF6
    4D040H2220511C-DAH017K0-D275FSNE-NMBB-B9FDB-9DF6

(loadery znalazlem na stronie: http://www.firmwarebase.com)

Jesli tak, prosze o info na co szczegolnie powinienm zwracac uwage podczas wgrywania softu/

Proszę poprawić post. Zdania rozpoczynamy wielką literą i kończymy kropką.
    mat_ed

0
  • #3 24 Lut 2009 14:45
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 24 Lut 2009 15:03
    limesinferior
    Poziom 9  

Dziekuje. Rozumiem. Jesli sa to glowice domyslam sie ze naprawa bedzie skomplikowana i poza moim zasiegiem.

Przedwczoraj test dysku wykazal stosunkowo mala ilosc bledow (11% - 35 bledow). Bledy wystepowaly na samym poczatku testu.

W tym wypadku nic mi nie zaszkodzi sprobowac wgrac firmware. Chcialbym to zrobic. Moje pytanie brzmi: jak powiniem podejsc do problemu. Czy firmware podany w poscie powyzej jest tym wlasciwym?

0
  • #5 24 Lut 2009 15:38
    gsm_virus
    VIP Zasłużony dla elektroda

Kolego firmware w Maxtorach nie zmienia się "od tak bo chcę", Firmware a raczej SA = Service Area się naprawia lub rekontruuje, przy wykorzystaniu modułów z innego (zgodnego modelu dysku).
    Jeżeli już chcesz się bawić HDD Repair v.2 , to wiedz że powyższym software można dyskowi czasami większą krzywdę zrobić i wówczas bez PC3k się nie obejdzie, i pamiętaj że Tobie chodzi o odzysk danych a nie wyłącznie samą naprawę w/w dysku.
    Co do oznaczeń z dostępnymi plikami firmware, to trochę objaśnię
    4D040H2220511- dokładne oznaczenie modelu dysku
    DAH017K0- wersja firmware
    B9FDA- PCB part (model elektroniki)
    82DB- suma kontrola FW

0
  • #6 24 Lut 2009 16:00
    limesinferior
    Poziom 9  

Dziekuje za wyjasnienia.

nd

0
  • #7 24 Lut 2009 16:05
    gsm_virus

Cytat:
    1. Czy moge przystapic do proby wgrania fw?
    Nie, nie i jeszcze raz NIE! O jakim Ty wgraniu FW mówisz, jak nadpiszesz wszystkie moduły z FW to możesz się pożegnać z danymi.

Poza tym z dyskiem i tak nic nie zrobisz, puki nie ruszy z właściwego (pasującego) loadera.
    Dopiero wówczas daje się dostać i manipulować w firmware = SA.
    Także decyzja należy do Ciebie, są dwie opcje;
    -1. naprawić start dysku "po logice" i o ile nie jest to uszkodzenie głowicy, dalsze sprawdzenie modułów SA.
    -2. jak dane na dysku są ważne, to zaprzestajesz zabaw i rozglądasz się za firmą od odzysku danych.

0
  • #8 24 Lut 2009 16:15
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 24 Lut 2009 16:19
    limesinferior
    Poziom 9  

gsm_virus napisał:
    Cytat:
    1. Czy moge przystapic do proby wgrania fw?
    Nie, nie i jeszcze raz NIE! O jakim Ty wgraniu FW mówisz, jak nadpiszesz wszystkie moduły z FW to możesz się pożegnać z danymi.

Super. Bardzo dziekuje za istotna wiadomosc.

Poza tum z dyskiem i tak nic nie zrobisz, puki nie ruszy z właściwego (pasującego) loadera.

Co to znaczy "ruszy z loadera"? Czy moge probowac rozne loadery znalezione na necie? Czy "ruszyc z loadera" tzn wykonac komende Execute w Hdd Repair 2.0? Jakie sa oznaki tego, ze dysk "ruszyl"?

Dopiero wówczas daje się dostać i manipulować w firmware = SA.
    Także decyzja należy do Ciebie, są dwie opcje;
    -1. naprawić start dysku "po logice" i o ile nie jest to uszkodzenie głowicy, dalsze sprawdzenie modułów SA.
    -2. jak dane na dysku są ważne, to zaprzestajesz zabaw i rozglądasz się za firmą od odzysku danych.

Tak jak pisalem w swojej pierwszej wiadomosci, opcja nr 2 odpada.

Dodano po 1 [minuty]:

Nirvanowiec napisał:
    Cytat:
    Tak zdaje sobie sprawe, ze "można dyskowi czasami większą krzywdę zrobić". Wlasnie dlatego prosze o pomoc.

Problem w tym ze program HDD repair v2.0 jest programem niestabilnym...

Domyslam sie wlasnie ze skoro jest to freeware to uzywanie tego programu jest obarczone wysokim ryzykiem. Chcialbym sprobowac. Czy moge liczyc na Wasza pomoc?

0
  • #10 24 Lut 2009 16:22
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #11 24 Lut 2009 16:32
    limesinferior
    Poziom 9  

Przegladam to forum od kilku dni i niestety nie znalazlem wszystkich potrzebnych informacji.

n/d

0
  • #12 24 Lut 2009 16:52
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #13 24 Lut 2009 16:59
    limesinferior
    Poziom 9  

Nirvanowiec napisał:
    Było na tym Forum opisane jak zazworkować dysk i jak odpalić go z loadera

Byc moze, ja jednak przez kilka dni przeszukuje to forum i nie udalo mi sie tego znalezc. Byc moze warto byloby dodac taki temat z dopiskiem "Ogloszenie".

Wszedzie trafiam na informacje w stylu: "zanim cos zrobisz, postaraj sie dokladnie opisac sytuacje i pytaj, pytaj, pytaj tak jak przed zamowieniem we francuskiej restauracji".

Jak widze dwa lata temu Ty takze pytales o hdd repair: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.ph...e+maxtor&sid=9c4d55d577949c37ffca9456e4749122

Nirvanowiec napisał:
    HDDrepair? Co w nim kliknac?

Nadal licze na Wasza pomoc.

0
  • #14 24 Lut 2009 17:15
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #15 24 Lut 2009 18:23
    limesinferior
    Poziom 9  

Nirvanowiec napisał:
    Cytat:
    Byc moze, ja jednak przez kilka dni przeszukuje to forum i nie udalo mi sie tego znalezc. Byc moze warto byloby dodac taki temat z dopiskiem "Ogloszenie".

Zapomnij! Mówiłem soft nie jest stabilny.

Czy na dzien 24 lutego 2009 jest alternatywa, inny, lepszy, bardziej stabilny program, ktory moze zostac uzyty w domowych warunkach (bez pc3000)?

Tak kolego i właśnie ten temat jest jednym z najważniejszych tematów o maxtorze na tym Forum.
    Swoja droga jak wiele się potrafi zmienić w życiu za 2 lata :)

off topic:
    heh, :-), WOW, zakochales sie? :-)

back to the topic:

Jak należy właściwie podejść do problemu?

1. "zezworkowac" - rozumiem ustawic dysk w trybie safe mode, tak? Jesli tak mam zezworkowane dwa dolne piny po lewej stronie.

2. Rozumiem, ze aby miec szanse na sukce w hdd repair dysk musi byc podlaczony jako primary master. Jesli tak mam go podlaczonego do czarnej koncowki na tasmie. Drugi twardy dysk z ktorego odpalam xp mam na drugiej tasmie jako primary slave (dysk nie ma zworek, jest w trybie cable).

3. Wczesniej mialem dwa dyski na tej samej tasmie ale xp nie startowal (niebieski ekran).

4. Wydaje sie, ze dysk nadal zyje. Co dalej? Probowalem dwa loadery. Jeden sie nie wczytywal, drugi takze sprobowalem choc nie zgadzaly sie literki. Jednakze po tej probie i komendzie id w hdd repair nazwa dysku ulegla zmianie a sam dysk przeszedl w tryb busy. Na slepo wydalem komende sleep, sprobowalem wgrac inny loader i na koniec zrestartowalem xp. Xp sie odpalil, w hdd repair widze ponownie:

model: Maxtor ROMULUS
    f/w: DAH03GKZ
    lba: 0,0,0
    size: 0.0
    Selected port 1f0h
    DSP Cpu Selected
    Read passport ...Ok

5. Co dalej? Domyslam sie, ze powinienm szukac wlasciwego dla mojego dysku loadera poslugujac sie wlasciwymi oznaczeniami. Domyslam sie, ze dosyc dobra strona jest http://www.firmwarebase.com/.. Czy sa inne strony, ktore warto polecic?

6. Czy "wyprobowywanie" roznych loaderow moze uszkodzic dysk?

7. Na ktore oznaczenia nalezy zwracac szczegolna uwage przy szukaniu wlasciwego loadera?

8. Biorac pod uwage moja "probe" czego na tym etapie powinienem szczegolnie unikac?

Licze na Wasza pomoc.

0
  • #16 25 Lut 2009 10:34
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #17 25 Lut 2009 16:53
    limesinferior
    Poziom 9  

Dodano po 5 [godziny] 9 [minuty]:

update:

Loader zaladowany. Hdd Repair udziela odpowiedzi OK.

Dokonalem proby naprawy sum kontrolnych u-list00, dmcs, at-pdl (p-list) i at-pol (g-list). Dysk zawiesil sie w busy a Hdd Repair do mementu zawieszenia wygenerewal nastepujace odpowiedzi:

------------------- Repair -----------------------------
    Modul:0
    Head:
    Size:1
    Chk summ:1
    ------------------------------------------------
    Fail
    Modul:1e1
    Head:
    Size:2
    Fail
    Modul:c
    Head:
    Size:313
    Fail
    Modul:1e3
    Head:
    Size:10
    Fail
    ------------------- End Repair -----------------------------
    Read passport ...Ok

Prosze o sugestie.

Dodano po 59 [minuty]:

Czy jako malo zorientowany w temacie ale mocno zmotywowany jestem w stanie otrzymac na tutejszej liscie konkretna pomoc i odpowiedzi inne niz:

- glowice sa uszkodzone
    - jesli zalezy ci na danych zglos sie do profesjonalisty
    - nie wiesz kolego co robisz

?

0
  • #18 25 Lut 2009 16:59
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #19 25 Lut 2009 22:33
    limesinferior
    Poziom 9  

Nirvanowiec napisał:
    Jaką można dać rade osobie która chce operować człowieka zardzewiałym nożem z warsztatu?

Konkretna. Ktory noz uzyc i w jaki sposob.

Jesli chodzi o sam noz: przeczytalem dosyc pozytywne opinie na tym forum o programie HDD Repair 2.0 i aktualnie jest to preferowane narzedzie z uwagi na to ze dziala z poziomu XP. Jednakze, jesli ten program zupelnie sie nie nadaje to ktory powinienim uzyc.

Dodano po 39 [minuty]:

Screeny. Krok po kroku.

Dodano po 4 [godziny] 28 [minuty]:

update:

Cytat:

SeaTools for DOS pozwolil przeprowadzic long generic: 11% wykonania wskazywal 36 lba errors. Dalej nie sprawdzalem.

Jesli dobrze pamietam bledy znalezione przez SeaTools for DOS znajdowaly sie na samym poczatku dysku.

"The re-defining of Primary HEAD (For Maxtor hard drives, even if they have multiple HEAD structure, there will be only one HEAD contains firmware, the primary HEAD is the HEAD contains the firmware of the hard drive) function. That means when the primary HEAD of a drive is damaged and no longer functioning, it is possible to definie another HEAD as the primary HEAD, so that you can have your data recovered and your drive repaired."

Dodano po 17 [minuty]:

The firmware design team name "LEO" and others like "Athena", "N40P", "Romulus", "Vulcan", "Ares C64K", "Falcon" etc are generated by the firmware program in the event of the drive entering "non-standard" or non-operational mode.

The firmware data is written to the Service Area in these Maxtor drives, so changing a pcb will not help - ever !.

Also changing the platter to another HDA will produce the same result.

So the solution lies with correcting the firmware data on the disk surface.
    The data is very recoverable, but you need to know how.

Data recovery experts charge from $20.00 to $2000.00 and maybe more to do this work, so they will not tell you how.

But if you are prepared to search and discover you will find the way.
    In most cases the pcb is fine, the disk surface is fine and the heads will also be fine.

Now there is an added problem once you have everything working and you can correct the firmware data and get the drive to report correctly.

Without care and special attention to the repair of the firmware, especially the parts that include the defects listing and configurations unique to the drive you will get the drive to work and read, but you valuable data will be scrambled and corrupted.

"Explanation of Firmware: What is this?
    Firmware (microcode) is software solidified in the hard drive. A hard drive is much like a mini PC, it needs software to perform certain functions also. Firmware plays a very important part in the functioning of a hard drive, such as managing the storing location of the data, recording and replacing defects, monitoring the working temp and errors and saving as logs... Without the firmware a hard drive is nothing but just an assembly of mechanism and electron components."

"The firmware problems which need to be handled are causing 60 percent of all drive failures-up to 80 percent for some models."

0
  • #20 26 Lut 2009 00:00
    gsm_virus

:arrow: limesinferior,można wiedzieć jaki jest cel powyższych angielskojęzycznych cytatów?

0
  • #21 26 Lut 2009 01:29
    limesinferior
    Poziom 9  

Oczywiscie, ze mozna gsm_virus.

1. Probuje naprawic swoj dysk i aktualnie moj trop jest taki: "the primary HEAD of a drive is damaged"
    2. Uwazam takze, ze z biegiem czasu "moj blog" bedzie przydatnym zrodlem informacji dla podobnych do mnie nowicjuszy probujacych naprawic swoj stary dysk.
    3. Licze takze na to, ze byc moze ktos kto orientuje sie w temacie trafi na moj watek i postara sie mnie ukierunkowac konkretnymi wskazowkami.

Dodano po 11 [minuty]:

Przy okazji. Czy ktos moglby skomentowac moje ostatnie screeny? Czy faktycznie tak jak wczesniej pisano glowica dysku jest uszkodzona? Czy mozna wysnuc taki wniosek jesli jak "zgaduje" loader ruszyl. Oraz. Czy mozna wnioskowac po komunikatach hdd repair ze loader jest wlasciwy i ze ruszyl?

0
  • #22 26 Lut 2009 02:10
    gsm_virus

limesinferior napisał:
    Czy mozna wnioskowac po komunikatach hdd repair ze loader jest wlasciwy i ze ruszyl?
    Wiedz że zapewne zobaczysz coś innego niż pustkę w poniższym screenie
    Uważasz (po powyższym screenie) że loader był właściwy? Odp. Nie.

I pytanie za 100. Gdzie masz aktualnie podłączony ten dysk i gdzie jest systemowy?
    Primary = 1 port IDE, Secondary = 2 port IDE
    Maxtor model 4D040H2 - DSP , jest już Romulus. Pomyśl nad powyższym.

Dlaczego używasz Fast Repair z opcjami, które mogą być destrukcyjne?

limesinferior napisał:
    przeczytalem dosyc pozytywne opinie na tym forum o programie HDD Repair 2.0
    A ja wiem o negatywnych skutkach, czytaj poniższe linki:
    - uszkodził loader w sprawnym dysku. Musiałem ratować się HotSwap
    - Wykrywany był przez BIOS jako MaxtorARES C64K, zanim zacząłem mieszać programem HDD Repair 2.0. Teraz BIOS go nie wykrywa automatycznie.

Jeżeli by to była naprawa dysku "dla sportu" bez żadnych obarczeń odzysku danych, to można się bawić HddRepair, ale Ty chcesz odzyskać dane za pomocą software, który się nie sprawdził i jak na razie nie przyniósł pozytywnego skutku,
    poza jednym, że jak już zaczniesz od naprawy Maxtora, to sukces zaczyna wciągać, a jak złapie się bakcyla to szybko nie mija.
    Pozdrawiam, i na tym kończę.

0
  • #23 26 Lut 2009 07:29
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #24 26 Lut 2009 14:47
    limesinferior
    Poziom 9  

gsm_virus napisał:
    Uważasz (po powyższym screenie) że loader był właściwy? Odp. Nie.

Rozumiem.

gsm_virus napisał:
    I pytanie za 100. Gdzie masz aktualnie podłączony ten dysk i gdzie jest systemowy?
    Primary = 1 port IDE, Secondary = 2 port IDE

Podlaczenie dyskow i konfiguracja komputera jest szczegolowo opisana w tym watku. Uwazam aby informacje byly spojne w tym zakresie. Jesli dokonuje zmiany w podlaczeniu dyskow jest ona opisywana. Gdy nie ma nowej informacji o zmianie podlaczenia nalezy rozumowac ze dzialam na ustawieniu opisanym ostatnio.

" Rozumiem, ze aby miec szanse na sukce w hdd repair dysk musi byc podlaczony jako primary master. Jesli tak mam go podlaczonego do czarnej koncowki na tasmie. [primary master, zezworkowany na tryp safe mode]. Drugi twardy dysk z ktorego odpalam xp mam na drugiej tasmie jako primary slave (dysk nie ma zworek, jest w trybie cable)."

Dodam ze CD ROM byl odlaczony. Dodam takze ze w programie HDD Repair po zmianie portu na PORT 170H i komendzie ID widzialem swoj drugi dysk Seagate.

gsm_virus napisał:
    Dlaczego używasz Fast Repair z opcjami, które mogą być destrukcyjne?
    A ja wiem o negatywnych skutkach, czytaj poniższe linki:
    - uszkodził loader w sprawnym dysku. Musiałem ratować się HotSwap
    - Wykrywany był przez BIOS jako MaxtorARES C64K, zanim zacząłem mieszać programem HDD Repair 2.0. Teraz BIOS go nie wykrywa automatycznie.

Rozumiem, ze rekomendowanym programem jest PC 3000.

Szkoda ze HDD Repair 2.0 nie jest dopracowany. Dziala w srodowisku Windows, jest darmowy i w przypadku 1 komputera mozna probowac naprawy i rownoczesnie miec dostep do internetu.

gsm_virus napisał:
    Jeżeli by to była naprawa dysku "dla sportu" bez żadnych obarczeń odzysku danych, to można się bawić HddRepair, ale Ty chcesz odzyskać dane za pomocą software, który się nie sprawdził i jak na razie nie przyniósł pozytywnego skutku,
    poza jednym, że jak już zaczniesz od naprawy Maxtora, to sukces zaczyna wciągać, a jak złapie się bakcyla to szybko nie mija.
    Pozdrawiam, i na tym kończę.

Dziekuje za odpowiedz. I fakt, licze na sukces tej "operacji".

Za chwile update. Sytuacja ulegla zmianie.

0
  • #25 26 Lut 2009 14:49
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #26 26 Lut 2009 15:05
    limesinferior
    Poziom 9  

Komentować myślę nie trzeba[/quote]

Komentarz do modulu F1 jak najbardziej wskazany. Za co odpowiada ten modul w dyskach Maxtora?

Dodano po 12 [minuty]:

Nirvanowiec napisał:
    Nikt na forum nie będzie pisać o pc3k emulator - regulamin

... z oczywistych powodow.

Ponownie nasuwa sie wiec pytanie, jaki program polecasz? Czy jest cos lepszego z licencja freeware niz HDD Repair 2.0?

0
  • #27 26 Lut 2009 15:16
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #28 26 Lut 2009 15:30
    limesinferior
    Poziom 9  

Jaka jest przydatnosc tej informacji dla opisanej w tym watku sytuacji?

0
  • #29 26 Lut 2009 15:42
    gsm_virus

DISK ID - ID = Identyfikacja. Bez tego modułu lub gdy moduł jest uszkodzony (co widać w poprzednim poscie Nirvanowca) dysk nie jest identyfikowany.
    Moduł zawiera wszelkie dane o dysku, włącznie z nr seryjnym, typem elektroniki, głowic, komutatora itd.

PS. Kończ waść, wstydu oszczędź. Takie ciągnięcie za język zaczyna mi się nie podobać. Liczę na to iż temat "umrze śmiercią naturalną" z braku chętnych do odpowiedzi.

0
  • #30 26 Lut 2009 15:43
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto