Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AMICA PA4580B421 kod błędu nr 4

garcija2 24 Lut 2009 01:35 5119 6
  • #1 24 Lut 2009 01:35
    garcija2
    Poziom 10  

Witam
    Mam problem z pralką Amica PA4580B421, sygnalizuje błąd 4. Przy próbie wejścia w tryb serwisowy dioda "gotowa" mruga 4 razy. To samo przy próbie wykonania testu 5%. Zrobiłem parę razy reset blokady ale pralka wywala ciągle błąd nr 4. Styk poziomu awaryjnego z presostatu jest rozwarty. Na płytce sterownika sprawdziłem wszystkie luty, tranzystory SMD w układzie presostatu i napięcia. Wszystko jest w porządku. Czytałem w tym temacie https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=346587&highlight=pa55%2A&sid=) o serii "wieszających" się programatorów. Czy pomoże w takim przypadku ponowne zaprogramowanie EEPROM 24C05.
    Będę wdzięczny za wskazówki, jak usunąć ta usterkę.
    Pozdrawiam

0 6
  • #2 24 Lut 2009 05:25
    waldek259
    Poziom 19  

Sprawdziłeś pompkę czy nie zablokowana?.I układ hydrostatu czy drożne wszystko?Czy działa Ci blokada drzwi.
    Jak to nie działa dopiero trzeba zająć się programatorem.

1
  • #3 24 Lut 2009 22:30
    garcija2
    Poziom 10  

Moduł sterownika wybudowałem z pralki i podłączyłem na stole. Założyłem zwory zamiast blokady i styku AquaStop (zawsze tak sprawdzam moduły z Amiki) w dalszym ciągu nie mogę wejść w tryb serwisowy ani wykonać testu 5%.

0
  • #4 24 Lut 2009 22:41
    Zbych034
    Poziom 37  

Sprawdź opory na wybieraku oraz czy jego styk z płytką jest prawidłowy. Powodzenia

0
  • #5 25 Lut 2009 19:20
    garcija2
    Poziom 10  

W końcu udało się znaleźć uszkodzenie. Winny był tranzystor SMD typu 3F w obwodzie kontroli sygnału przepełnienia pralki z presostatu. Miałem inny sprawny programator, usterkę znalazłem przez porównanie napięć.
    Pozdrawiam.

1
  • #6 25 Lut 2009 20:57
    TONI_2003
    Moderator

Spytam tylko czy można to jakoś udokumentować na fotce dla potomnych? :D

0
  • #7 30 Wrz 2009 11:21
    fixer666
    Poziom 9  

Witam koledzy, chciałbym odświeżyć temat bo i mi przytrafiło się coś takiego z tym cudnym urządzeniem... Gdy ustawię sobie program wszystko jest spoko zapala się lampka "gotowa" i czeka na przyciśnięcie startu.. Pralka uruchamia program, zaczyna pobierać wodę i tu tkwi problem...może tak pobierać tą wodę bez końca :/ gdy przekroczy poziom zapala się lampka koniec, a gotowa miga 4 razy, czyli wyświetla kod błędu 4... Nawet gdy zresetuje jej program, odłączę ją od zasilania nic nie pomaga... Wystarczy, że z 0 przekręcę pokrętłem na 1, 2 czy inne, a wodę będzie pobierało już bez przyciśnięcia startu... Jednak jeśli ustawie na 8 czyli wirowanie i program zakończy się to i pobieranie wody się kończy... Dodam, że po przekroczeniu poziomu wody nie dość, że dalej pobiera to jednocześnie odpompowuje ją. Czy ktoś orientuje się w jakiś sposób co może być przyczyną? Czytałem o tym błędzie już w instrukcji co to oznacza i wykonałem zalecane czynności ale niestety nic nie pomaga. Zrobiłem także serwisowy reset no i też nic. Wygląda na to, że każdy program działa poprawnie, hydrostat tak jakby w ogóle nie łapał, że woda się wlewa czy coś... Nie wiem sam już co i jak bo się pogubiłem :/ Aha i jeszcze jedno kiedyś moja mama prała coś i powiedziała, że podczas prania coś tam strzeliło w tej pralce i od tamtej pory tak się je**e :/

Edit: Na płycie tudzież programatorze znalazłem przepalony jeden triak więc podejrzewam, że tu tkwi problem. Zaraz zacznę wymianę i zobaczymy czy to pomogło ;)

-1