Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

AMICA PA4580B421 kod błędu nr 4

garcija2 24 Feb 2009 01:35 5509 6
    garcija2
    Level 11  
    Witam
    Mam problem z pralką Amica PA4580B421, sygnalizuje błąd 4. Przy próbie wejścia w tryb serwisowy dioda "gotowa" mruga 4 razy. To samo przy próbie wykonania testu 5%. Zrobiłem parę razy reset blokady ale pralka wywala ciągle błąd nr 4. Styk poziomu awaryjnego z presostatu jest rozwarty. Na płytce sterownika sprawdziłem wszystkie luty, tranzystory SMD w układzie presostatu i napięcia. Wszystko jest w porządku. Czytałem w tym temacie https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic346587.html o serii "wieszających" się programatorów. Czy pomoże w takim przypadku ponowne zaprogramowanie EEPROM 24C05.
    Będę wdzięczny za wskazówki, jak usunąć ta usterkę.
    Pozdrawiam
    waldek259
    Level 19  
    Sprawdziłeś pompkę czy nie zablokowana?.I układ hydrostatu czy drożne wszystko?Czy działa Ci blokada drzwi.
    Jak to nie działa dopiero trzeba zająć się programatorem.
    garcija2
    Level 11  
    Moduł sterownika wybudowałem z pralki i podłączyłem na stole. Założyłem zwory zamiast blokady i styku AquaStop (zawsze tak sprawdzam moduły z Amiki) w dalszym ciągu nie mogę wejść w tryb serwisowy ani wykonać testu 5%.
    Zbych034
    Level 38  
    Sprawdź opory na wybieraku oraz czy jego styk z płytką jest prawidłowy. Powodzenia
    garcija2
    Level 11  
    W końcu udało się znaleźć uszkodzenie. Winny był tranzystor SMD typu 3F w obwodzie kontroli sygnału przepełnienia pralki z presostatu. Miałem inny sprawny programator, usterkę znalazłem przez porównanie napięć.
    Pozdrawiam.
    TONI_2003
    Moderator
    Spytam tylko czy można to jakoś udokumentować na fotce dla potomnych? :D
    fixer666
    Level 10  
    Witam koledzy, chciałbym odświeżyć temat bo i mi przytrafiło się coś takiego z tym cudnym urządzeniem... Gdy ustawię sobie program wszystko jest spoko zapala się lampka "gotowa" i czeka na przyciśnięcie startu.. Pralka uruchamia program, zaczyna pobierać wodę i tu tkwi problem...może tak pobierać tą wodę bez końca :/ gdy przekroczy poziom zapala się lampka koniec, a gotowa miga 4 razy, czyli wyświetla kod błędu 4... Nawet gdy zresetuje jej program, odłączę ją od zasilania nic nie pomaga... Wystarczy, że z 0 przekręcę pokrętłem na 1, 2 czy inne, a wodę będzie pobierało już bez przyciśnięcia startu... Jednak jeśli ustawie na 8 czyli wirowanie i program zakończy się to i pobieranie wody się kończy... Dodam, że po przekroczeniu poziomu wody nie dość, że dalej pobiera to jednocześnie odpompowuje ją. Czy ktoś orientuje się w jakiś sposób co może być przyczyną? Czytałem o tym błędzie już w instrukcji co to oznacza i wykonałem zalecane czynności ale niestety nic nie pomaga. Zrobiłem także serwisowy reset no i też nic. Wygląda na to, że każdy program działa poprawnie, hydrostat tak jakby w ogóle nie łapał, że woda się wlewa czy coś... Nie wiem sam już co i jak bo się pogubiłem :/ Aha i jeszcze jedno kiedyś moja mama prała coś i powiedziała, że podczas prania coś tam strzeliło w tej pralce i od tamtej pory tak się je**e :/

Edit: Na płycie tudzież programatorze znalazłem przepalony jeden triak więc podejrzewam, że tu tkwi problem. Zaraz zacznę wymianę i zobaczymy czy to pomogło ;)