Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz w.cz na pasmo 11m

24 Lut 2009 12:02 1858 13
  • Poziom 13  
    Witam!

Poszukuję schematu jakiegoś wzmaka na 11m. Interesują mnie tylko wzmacniacze na tranzystorach o niezbyt dużych mocach (coś do 100W). Mam tranzystor 2T930b i zastanawiam się czy mogę go wykorzystać. Jeśli tak to prosił bym o schemat wzmaka na takim tranzystorze. Jak by coś to mam doświadczenie z konstrukcjami w.cz.

Z góry dzięki!

Regulamin, punkt 10.9. Proszę zmienić.
    Nie kasować wpisu! /c2h5oh/
  • Poziom 11  
    Mam na lampach. Jak cos znajdę na tranzystorach to ci podrzuce ale nie gwarantuje
  • Poziom 16  
    Od kiedy na 11m można używać mocy większej niż 4W???
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    Kolego elektreton mam znajomych na eterze którzy w podstawie walą z ponad 1kW więc 100W to nie jest wbrew pozorom dużo. Co do googli to właśnie nie znalazłem dobrych schematów (a szukałem).

P.S Wiem z jakimi mocami można nadawać nikt mi nie musi przypominać
  • Użytkownik usunął konto  
  • Moderator
    DRAIVER napisał:
    ...Co do googli to właśnie nie znalazłem dobrych schematów (a szukałem)...

Co to znaczy "nie znalazłem dobrych schematów". Proszę napisać, które schematy według Kolegi są "dobre" a które "złe".
    Proszę podać linki do schematów, które Kolega znalazł, ale są "złe", byśmy nie powielali informacji i nie przepisywali informacji, które według Kolegi są "złe".
  • Poziom 13  
    Chodzi mi o to że są albo źle opisane albo są na inne częstotliwości itp.
    I jeszcze raz mówię nie obchodzą mnie przepisy proszę tylko o jakieś sprawdzone schematy

Moderowany przez c2h5oh:

Regulamin, punkt 6 i 16. Na razie przypominam.

• Poziom 22  
    Witam...

Poszukaj CTE 747 na allegro w firmach (co wystawiają faktury). Dr. Google nawet schemat Ci pokaże...

A co do kolegów to nie bądź taki wsyp ich - (popełniają czyn niegodny) Może burmistrz lub sołtys w nagrodę odpali Ci kasę na nowy "wzmak"...
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    DRAIVER napisał:
    I jeszcze raz mówię nie obchodzą mnie przepisy proszę tylko o jakieś sprawdzone schematy

Tu jest problem.

Dbając o zasady i regulamin na elektrodzie i w myśl etyki radiotechnicznej , takiego schematu nie powinieneś tu uzyskać.

Cytat:
    Jak by coś to mam doświadczenie z konstrukcjami w.cz.

To chociaż jakiś pozytywny aspekt całego "zamieszania".

Wnioskuję , że w myśl regulaminu pkt. 1 , powinno się ten temat Zamknąć.
    Dbając o rzetelność , kompetencje i fachowość, na www.elektroda.pl oraz zgodność TU podpowiedzi, zgodnych z prawem w RP.

Pozdrawiam.
    PS. Odpowiedź wkrótce. :cry:
  • Moderator
    Szanowny Moderatorze....

Mając na uwadze motto zawarte w stopce
    "Piratom Radiowym Stanowcze NIE"
    wyrażam osobista opinię, ze temat należy potraktować zgodnie z regulaminem.
    Piractwo to także praca z niedopuszczalnymi mocami.
  • Poziom 33  
    Do dobrego wzmacniacza potrzebny ci drugi tranzystor a przede wszystkim transformator wyjściowy! Jak uruchomisz to i tak tranzystory spalisz hi. "Diabeł" tkwi w szczegółach. Za dużo bujasz w obłokach i nasłuchałeś się bajek hi. (schematów jak ulęgałek na elektrodzie i w internecie-co z twoją wiedzą?), na początek pochwal się 4watowym. Na w/w tranzystorach używam wzmacniacza 250W (120W w.cz)
    73!

Poprawiłem. /c2h5oh/