Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControlSterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Buderus LG115 Sterownik R2105

24 Lut 2009 12:15 1829 3
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich,
    Mój problem przedstawia się następująco:
    Palnik nie rusza w trybie automatycznym, po długim oczekiwaniu pojawia się błąd ogrzewania (od razu piszę, że nie jest to usterka podgrzewu oleju). Na wyświetlaczu logika wydaje się być zachowana, ale jest ciągle podane napięcie na pompy i w trybie serwisowym nie klepią przekaźniki (tzn. czasem klepną ale nie jest to tak jak być powinno).
    Serwis oczywiście ma jedną metodę, wymiana sterownika, co z pewnością wykluczam.
    Po przełączeniu na rękę okazało się że na dokładkę walnięty jest termostat i palnik chodził aż do zadziałania STB. Kupiłem sobie termostat, chyba przepłaciłem 35 PLN. I na ręce jakoś tam działa.
    Proszę o jakąś podpowiedź odnośnie naprawy trybu automatycznego sterownika, jeśli sprawa będzie beznadziejna to prosiłbym o linki do schematów palników montowanych przy tym modelu. Potrafię sobie sam sterownik zrobić nie wiem tylko jak podłączyć palnik 6 przewodów + uziemienie (nie chcę strzelać). Mam na półce jakąś starą 200 siemensa to sobie jakoś dam radę , przy okazji parę innych rzeczy sobie popodłączam.
    Jeszcze jeden drobiazg jakiero rodzaju czujniki montuje Buderus, gdybym miał sobie sam to obsłużyć to chociaż je mógłbym wykorzystać.
    Za pomoc z góry dziękuję
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • SterControlSterControl
  • Poziom 14  
    Witam
    Kolego sprawdż przekażnik palnika na płycie sieciowej (płyta umieszczona pionowo ) czasami potrafi odmówić posłuszeństwa.Płyta sieciowa nie jest skomplikowana na pewno da się naprawić. Jeżeli chodzi o układ wyświetlacza jest trochę gorzej w zasadzie się tego nie naprawia. Nowy moduł wyświetlacza to koszt ok 160 euro + wymiana. Nie trzeba wymieniać calej automatyki!!!
  • SterControlSterControl
  • Poziom 2  
    Łechtałem przekaźnik 24- voltami - jest sprawny.
    O wyświetlaczu nic nie pisałem na ekranie wszystko jest ok, tylko że faktyczne sterowania nie wychodzą.
    Pompy mają non stop 230V~ a na wyświetlaczu zgodnie z pomiarami raz są włączone a gry nie potrzeba to nie są, tylko że rzeczywistość jest inna.
    A przekaźnik palnika w ogóle nie jest pobudzany.
    :(
  • Poziom 14  
    W module wyświetlacza jest serce automatyki. Jeżeli stamtąd nie wychodzą odpowiednie sygnały to niestety moduł jest do wymiany.Jak dobrze pamiętam to na płycie sieciowej sa jeszcze tranzystory sterujace przekażnikami, może to one są winne . Trzeba to wszystko pomierzyć.
    Pozdrawiam