Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vitopend 100 WHOA

24 Lut 2009 16:28 7067 7
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie,
    Posiadam dwu funkcyjny piec Vitopend 100 WHOA. Ostatnio doprowadza mnie on do pasji... . Problem polega na tym ze zapala sie lampka usterki palnika (czerwona) i pozostaje w tym stanie. Po przekręceniu pokrętła regulacji temperatury CO lampka miga 3 razy. Po powrocie do wcześniejszych ustawień temperatury - zgodnie z instrukcją piec nie uruchamia się. Dopiero kilkakrotne resetowanie - zgodnie z instrukcją pomaga ale na krótki okres. Otóż po wezwaniu serwisanta i skasowaniu 200 zł usterka pozostaje ta sama. Dokonał on ogólnej konserwacji pieca i stwierdził ze przyczyna może być presostat. Po ..małych przebojach i braku reakcji i czasu serwisanta :) poprosiłem następnego. Dokonał on konserwacji, czyszczenia elektrod - i piec popracował parę godzin i moja pasja znów się pojawiła. Po kilkakrotnym resetowaniu piec "zaczął pracować normalnie" Jednak po dwóch dniach znów zaczęła się moja pasja....piec po prostu wyłącza się i zapala się czerwona lampka sygnalizująca usterkę palnika. Po zresetowaniu załącza sie wentylator ale piec nie uruchamia się a nstepnie przechodzi w stan usterki.
    W czasie pracy pieca słyszę jakieś dziwne swiski w górnej części pieca tam gdzie znajduje się wylot rury do przewodu kominowego - po pewnym czasie przestają. Ponadto, gdy próbuje dokonać resetu regulatorem CO słyszę jak coś się przełącza i nie może ( w panelu przełączników). Czy ktoś może mi pomóc lub naprowadzić na właściwa drogę? Chyba zostanę serwisantem pieców Viessmann:) Czy przyczyną może być niedrożny przewód kominowy ? Presostat a może zgoła coś innego? Może po prostu jakiś układ elektroniczny który podaje iskrę na układ palnika? Prosze o pomoc

Krzysiek

Dodano po 3 [godziny] 40 [minuty]:

Jedna dodatkowa uwaga do wcześniejszego postu. Czy zielona lampka ustawiania temperatury wody użytkowej po ustawieniu danej temperatury powinna się świecić ciągle, czy tylko podczas użytkowania wody? W moim przypadku zaczyna świecić się z chwilą poboru wody. Czy to jest właściwe? Coś mi się przypomina, że na początku użytkowania świeciła się ona cały czas ale nie jestem pewien.
  • Poziom 10  
    lampka od c.w.u powinna sie swiecic gdy uruchamiasz ciepła wode.Cały czas nie powinna sie swiecic.
    sprawdz czy przy zdjetej obudowie piec sie załacza i pracuje normalnie.
    Jezeli tak to jest to wina braku powietrza lub poprostu presostat.
    Jeżeli sie nie uruchamia to trzeba sprawdzić komin, czy przypadkiem nie doszło do rozszczelnienia i powietrze z zewnatrz nie zasysa spalin.
  • Poziom 2  
    Dziękuję serdecznie za informację. W dniu dzisiejszym od samego rana "walczyłem" z moim Viessmann-em. Reset reset rest i w końcu załapał. Objawy tzn. sygnalizacja czerwonej lampki jak opisywałem wcześniej. Dodatkowo podczas przełączania słyszałem odgłosy przełączania, rozumiem ze to presostat nie "załapywał" tzn nie wchodził w tryb pracy. Ponadto dziwne zachowanie jakieś świszczenie w tej części pieca - w okolicach presostatu. Ponadto, po wezwaniu kominiarza, który sprawdził drożność przewodów kominowych - diagnoza przewody kominowe drożne. Wygląda na to że to jednak presostat. Co dziwne ze piec chodzi teraz bez problemów. Wydaje mi się ze jedyną opcją w celu uniknięcia problemów jest wymiana presostatu.
    Mam nadzieje ze to pomoże.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    kilka pytań
    1 jaki rodzaj gazu
    2 czy w rurki presostatu sa puste i czyste(czy przypadkiem nie ma tam wody)
    3 jak jest wysokość i średnica komina ilość kolanek rodzaj wyrzutu pion/poziom
  • Poziom 2  
    1. Gaz - ziemny
    2. Presostat był czyszczony
    3. Jesli chodzi o komin to nie mam pojęcia. Budynek jest trzy-piętrowy, moje mieszkanie na piętrze. Kominiarz stwierdził że przewody sa drożne. O ilości kolanek - cos mówiłm że jedno, wyrzut chyba pionowy.
    Ponadto, dzisiaj serwisant przeczyścił jakiś układ w wentylatorze - jakaś dysza z dwoma otworami, która jest przykręcana do wylotu tego wentylatora. Ponadto, srócił lekko końcówki rurek plastikowych, które wychodzą z prespstatu. Piec zachowuje sie teraz normalnie tzn. włacza się i wyłacza normalnie. Zobaczymy jak długo. Następnym chyba elementem będzie presostat :) Mam nadzieje że dzisiejszej nocy piec bedzie funkcjonował poprawnie i tak pozostanie. O wynikach moich obserwacji oraz czy to już koniec poinformuję. Mam nadzieję, że powyższe przyczyni się do szybszego zdiagnozowania podobnego typu usterek w tego typu piecach.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Raczej komin niż presostat. pozdrawiam adam
  • Poziom 15  
    Ta rurka to nazywa się zwężka venturi lubi się przytkać jak jest dobry sewisant to przy przeglądzie kotła wie że trzeba wyczyścic wentylator łącznie z nią .