Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

polsat cyfrowy czy telewizja n

igor1989 24 Lut 2009 16:36 4550 7
  • #1 24 Lut 2009 16:36
    igor1989
    Poziom 9  

witam chce zamowic polasa cyfrowy lub telewizje n. Co jest lepsze? interesuje mnie abonament ok 40 zł .Czy zamawiasz ''cyfre'' lub ''n'' to przejdzaja monotwac satelite czy trzeba samemu montowac.Mam stara satelite analogowa czy bedzie dobra dla telewizj ''n''.Mam stary tv curtis czy tez bedzie dobry dla tv ''n''???? dzieki za opowiedzi

0 7
  • #2 24 Lut 2009 18:02
    matzg
    Poziom 35  

Witam,porównaj sobie oferty...
    http://www.cyfrowypolsat.pl/

http://n.pl/

Odnośnie montażu decyzja należy do Ciebie, sugerowałbym zlecić to ludziom którzy się na tym znają i mają odpowiedni sprzęt.

Dekoder analogowy nie będzie dobry dla "N" (możesz dać go dzieciom do zabawy..;))

Telewizor jeżeli ma wejście Euro lub Chincz to nadaje się.

0
  • #3 24 Lut 2009 19:45
    piszcza
    Poziom 14  

igor1989 napisał:
    witam chce zamowic polasa cyfrowy lub telewizje n. Co jest lepsze? interesuje mnie abonament ok 40 zł .Czy zamawiasz ''cyfre'' lub ''n'' to przejdzaja monotwac satelite czy trzeba samemu montowac.Mam stara satelite analogowa czy bedzie dobra dla telewizj ''n''.Mam stary tv curtis czy tez bedzie dobry dla tv ''n''???? dzieki za opowiedzi

Konwerter w antenie musisz wymienić, jeżeli nie ma więcej niż 5-6 lat. (Musi być full band i mieć niski współczynnik szumów).
    Jeżeli decydujesz się na enkę, to lepiej zamówić przez internet albo telefonicznie, wtedy okres umowy jest krótszy-rok, a średnia za miesiąc (licząc pierwsze miesiące promocji) niższa. Wtedy w obydwóch platformach wyjdzie abonament do 40 zł.
    Generalnie obie platformy są ciekawe, ale musisz wybrać to co lubisz. Polsat jest bardziej uniwersalny.

0
  • #4 24 Lut 2009 20:03
    igor1989
    Poziom 9  

wiec gdy chce kupic enke musze wymienic satelite a gdy chce cyfre oni mi daja swoja czasze dekoder tak?

0
  • #5 24 Lut 2009 21:07
    Doominus
    Poziom 34  

Kup nowy konwerter i wymień w swojej antenie. Ta stara antena jaką ma średnicę ? Lepiej ją zostawić bo to co dostaniesz od n lub c+ jest raczej kiepskie.

Jeśli N będzie z PRV to uważaj bo konwerter który dają możne nie działać z ich dekoderem :p

0
  • #6 24 Lut 2009 22:09
    igor1989
    Poziom 9  

chyba 80 cm .Mysle ze lepiej bylo by kupic od cyfry lub polsatu lub n ten konwerter

0
  • #7 24 Lut 2009 23:23
    Doominus
    Poziom 34  

W C+ większe anteny są w przypadku PRV , do zwykłego dekodera dają mniejszą. Myślę że jednak lepiej jest kupić coś swojego.

Dodatkowo w C+ istnieje możliwość podziału uprawnień na kilka dekoderów. Z TNK można zrobić tak samo ale to jest kiepsko opłacalne.

0
  • #8 25 Lut 2009 08:42
    piszcza
    Poziom 14  

Talerz od anteny nie wymieniaj, tylko konwerter. Jak chcesz mieć możliwość nagrywania, to kup sobie konwerter twin. Jak chcesz jeszcze oglądać programy z Astry, to konwerter twin monoblock. Czaszy samej nie wymieniaj, nie ma potrzeby. Nie będziesz musiał się bawić w ustawienia. I jeszcze zobacz jaki masz uchwyt konwertera, bo dawno, dawno temu były uchwyty konwertera fi 20. Teraz są fi 40, ale bywają na fi 23. Z trudem, ale uda się też zamontować fi 23 u tym fi 20. Nie jest to najlepsze mocowanie, ale u mnie już kilka lat działa.

0