Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Scania 113ALB Kierunki 1996 przegub

24 Lut 2009 17:04 1320 2
  • Poziom 14  
    Witam, mój problem polega na braku kierunków w autobusie przegubowym marki Scania, lampy wszystkie są ok, po podłączeniu na krótko wszystko świeci, bezpieczniki są ok, w układzie kierunków jednej strony występuje 2x21W+21W+21W+2x21W i migaja wszystkie naraz nie tak ja było we wcześniejszych modelach że na zmanę, problem jest taki po włączeniu miga tylko połowa czyli tył i jeden z boku, a reszta nie z obu stron zachowują sie tak samo, przy awaryjnych jest tak samo że miga tylko tył i po jednym z boku. Są 2 przerywacze jeden jest w połowie autobusu w skrzynce za przegubem i ten działa a drugi jest nie wiem gdzie a na pewno jest drugi bo na schematach jest drugi gdzieś z przodu tylko nikt nie wie gdzie, autobus nie posiada komputera czy dodatkowych sterowników w tym układzie. Jaki może mieć opis ten drugi bo są na pewno różne bo nie ma takiego samego w skrzynkach napięciowych z przodu. Sprawe konsultowałem ze specami z MPK i też mi nic nie pomogli ale w innych scaniach słychać go gdzieś z przodu, czy może być tak że jeden jest elektroniczny a drugi mechaniczny i w dodatku rurkowy?
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 12  
    ja to bym raczej poszukał przerwy w obwodzie kierunkowskazów bo jeszcze w zadnej cieżarówce nie spotkałem sie z dwoma przerywaczami do kierunków.oprócz awaryjnyćh oczywiscie... może być też tak ze na przód będą szły kable do uruchomienia przekaznikow któr będą włączały kierunki .Opcji jest wiele
  • Poziom 14  
    nie wydaje mi sie żeby były przekaźniki do uruchamiania kierunków, co do przerwy to nie wydaje mi sie bo sprawdziłem po kablach, bo od wyłącznika idą kable do tego co jest z tyłu i idą tak że można je śledzić a dalej od tego z tyłu idą w peszlu gdzieś na dół i do przodu także trudno tam dojść. Na tym przerywaczu jest napis 3x21W+5W 24V, ma piny: mase i plus, c-kontrolka i l-lights z tym że kontrolka nie jest podłączona i kabla nie ma żeby ktoś wypioł czy coś. kontrolka nie mruga tylko świeci jak włącze kierunek a przy awaryjnych też sie świeci a od awaryjnych nie działa ale żarówka i przewody
    ok