Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alfa Romeo 146 Szarpanie na benzynie, brak mocy

belineek 24 Lut 2009 19:09 4500 7
  • #1 24 Lut 2009 19:09
    belineek
    Poziom 9  

Witam.

Mam problem ze swoją AR 146 silnik 1.4 TS + gaz.
    Otóż odpala na benzynie i później przechodzi na gaz. Na gazie działa wszystko cacy. Niestety po przełączeniu na benzynie traci moc, szarpie na wolnych obrotach. Jak się już wkręci to ciągnie do 3,5 tys obrotów a potem brakuje mocy, dławi sie. Jak dojeżdżam do krzyżówki i redukuje to muli ją a nawet czasem zgaśnie. Nieraz jak się delikatnie przyspiesza to wszystko jest oka do 3,5tys obrotów a jak wciśnie sie pedał to staje,szarpie;/;/ nie ma znaczenia czy to zimny czy rozgrzany silnik.

Proszę o pomoc?? Co mogło polecieć:>??

0 7
  • #2 25 Lut 2009 11:03
    dariusz105
    Poziom 26  

albo mapa wtrysku odjechala od gazu lub uszkodzenie jakiegos elementu ukladu benzynowego.jaka instalacja? czy po dlugiej (50km) jezdzie na benzynie problem wystepuje nadal? jesli tak diagnostyka samochodu bedzie konieczna.

0
  • #3 25 Lut 2009 13:14
    belineek
    Poziom 9  

A za co odpowada ta mapa wtrysku?? Nie podejrzewałem jej.
    Na dagnostyce juz bylem ale wykazała sonde i jest już wymieniona. Potem nic już nie wykazała. Czy diagnostyka wykaże np. zapieczone wtryski?? Niestety po takiej przejażdżce na beznynie problem nadal występuje:(

0
  • #4 25 Lut 2009 13:22
    autoas
    Poziom 41  

Mapa wtrysku to takie tam "bohomazy" informatyków nie przejmuj się :)
    Odłącz akumulator na 15 min i zobacz potem czy pomogło
    Jak nie to sprawdź ciśnienie i wydatek pompy paliwa

0
  • #5 25 Lut 2009 17:27
    belineek
    Poziom 9  

Pompa paliwa juz wymieniłem na nówke. Spróbuje z tym odłaczeniem akumulatora.

0
  • #6 27 Lut 2009 18:45
    belineek
    Poziom 9  

Odłączyłem dziś akumulator tak jak radziliście i niesety nic nie pomogło a nawet jest jeszcze gorzej. Auto wogóle nie wkręca się już na wysokie obroty;/;/ Dlaczego??????????

0
  • #7 25 Mar 2009 17:33
    mk-tronic
    Poziom 17  

witam,i jak,poradziłes sobie z tym problemem,czy autko już chodzi?? daj znac co i jak bo mam ten sam problem i nie moge go ogarnąc.. pzdr.

0
  • #8 28 Mar 2009 22:54
    belineek
    Poziom 9  

Z problemem poradziłem sobie. Zaprowadziłem swoją bellę do magika i okazało się że minimalnie źle ułożona była pompa paliwa oraz wtryski było lekko zapieczone. Po wyczyszczeniu wtrysków teraz wszystko śmiga jak należy. Aż miło poszaleć na benzynce:)

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo