Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sharan AFN - korekcja spalania w liczniku

24 Lut 2009 19:40 4894 14
 • Poziom 16  
  Sharan 97r Silnik AFN
  Licznik zaniża spalanie o litra na setke
  Ponoć można pare procent to przestawić Tylko jak?
  Szukałem na forum ale nic o tym nie ma.
 • Poziom 10  
  Witaj kolego, Czy udało Ci się rozwiązać problem? Jak mam Alhambrę z silnikiem AFN i mam to samo - zaniża średnie spalanie o ok. litr/100km. Co jakiś czas przeglądam różne fora, ale nie znalazłem nic co by mnie naprowadziło na rozwiązanie niedogodności.
 • Poziom 10  
  Dzięki kolego yaaro. Już się ucieszyłem że w końcu będę miał to poprawione, ale niestety nie wiem jak to zrobić. Próbowałem VWToolem i Polskim VAG'iem i nie mogę się dostać do tego kanału 003. Może to wynika z mojej niewiedzy, bo nie robiłem tego nigdy - VAG'a kupiłem do wykasowania błędu po wymianie uszkodzonej taśmy poduszki no i to mi się udało zrobić :). W Polskim VAG'u wybrałem pojedynczy odczyt i po wpisaniu kanału 003 otrzymałem wartość 35. Jednak przy adaptacji na kanale 003 pisze mi że nie ma takiego kanału (np drugi kanał jest wartość 32768 - więc też mi coś nie pasuje :(. Natomiast w VWTool przy adaptacji i wybraniu kanału 003 otrzymuje "ECU - Nieznana funkcja .... Czy mogę prosić o pomoc i wyłożenie łopatologiczne jak i czym to zrobić?
 • Poziom 10  
  Cały czas nie udało mi się dokonać korekty spalania. Co to tego kanału 03, to się w końcu do niego dostałem po wcześniejszym zalogowaniu 12233. Ale w AFN musi być inaczej niż w golfie. Kanał 003 ma domyślnie wartość 32768 i ustawia się coś związane z EGR'em. Jest szansa na załatwienie tematu? :)
 • Poziom 16  
  Ale miałeś się dostać do kanału 03 w liczniku a nie w sterowniku silnika.
  Mi do dziś nie udało się skorygować tego spalania chyba w starym modelu się nie da.
 • Poziom 10  
  Koledzy, czy może ktoś podpowiedzieć, jakim kodem należy się zalogować do sterownika licznika (17 - instruments) żeby móc dokonać zmiany w kanale 03? Do tej pory nie udało mi się nic z tym tematem zrobić ... ostatnio zdobyty kod 13861 niestety nie pasuje ...
 • Poziom 32  
  Podejdź czymś normalnym to pójdzie
 • Poziom 32  
  Fotoporada jak skorygować spalanie w samochodach grupy VAG Link
 • Poziom 10  
  Czymś normalnym tzn? Próbowałem full VAG 311.2, full VAG 4.09. Kabel mam zły?
  Kiedyś w sterowniku silnika nie mogłem zrobić adaptacji jednego z kanałów, ale kolega podał mi kod do zalogowania się najpierw i potem już można było - tym właśnie kablem i oprogramowaniem. Mam nadzieję, że tu też o to chodzi, tylko trzeba poznać kod :).

  Robię tak jak w fotoporadzie, ale mam ten przypadek o którym piszą pod spodem: Error Channel 03 Not Available Sad. Inne kanały są dostępne np: 01, 05, 06, 07 itd. a kanały 02, 03, 04 nie dostępne.
 • Poziom 10  
  Dzisiaj byłem w warsztacie i został podłączony oryginalny VCDS - niestety to samo :( Kanał niedostępny, a login 13861 nieprawidłowy.
 • Poziom 25  
  Korekcja spalania w liczniku. Bez logowania, bez PIN-u.
  Dziwne masz te objawy ale nie pamiętam rocznika 1997.
 • Poziom 10  
  Kolega bodzior, autor tematu pisał o Sharan'ie rocznik '97. Ja się podłączyłem z tym samym problemem. Mój samochód to Seat Alhambra 1999r, też AFN.
 • Poziom 16  
  W tych naszych starych budach widocznie jest to niewykonalne.