Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Laguna- nierówna praca silnika

emyot2 24 Feb 2009 21:39 9227 4
 • #1
  emyot2
  Level 10  
  Witam
  Posiadam Renault Laguna z silnikiem 2.0 109 KM rok 1997, B+G, przebieg 235 tys km. Od pewnego czasu zaczęły dziać się niepokojące rzeczy z silnikiem. Około miesiąca temu samochód zaczął mi gasnąć przy wciśniętym sprzęgle gdy był przełączony na gaz. Myślałem na początku że to wina instalacji, ale okazało się że na jednym cylindrze było zbyt lekkie ciśnienie. Zrobiłem regulację zaworów i uszczelniaczy. Przez pewien czas działało, ale po przejechaniu około 1500 km silnik zaczął strzelać przy większych obrotach, i dodatkowo zwiększyło się zużycie oleju, a dodatkowo ponownie działały tylko 3 cylindry. Wymieniłem więc przewody wysokiego napięcia i świece. Problem zniknął. Znowu chodził na 4 cylindrach. Po przejechaniu 300 km objawy znowu jednak powróciły. Co może być tego przyczyną?? Czy jeśli chodzi o ten olej to wystarczy wymiana pierścieni i uszczelki pod głowicą??
 • #2
  Michu10
  Level 32  
  Jeśli ciśnienie jest zbyt niskie jak sam wcześniej napisałeś to silnik nie ma prawa poprawnie pracować , a jeszcze zużycie oleju do tego to samo sie prosi o remont silnika oczywiście jeśli nie ma wycieków zewnętrznych.
 • #3
  emyot2
  Level 10  
  Wycieków zewnętrznych nie ma więc remont tylko pozostaje. Teraz zastanawiam się czy "bawić" się w ten remont czy sprzedać. Jaką kwotę należy szykować na taki remont??
 • #4
  User removed account
  User removed account  
 • #5
  Michu10
  Level 32  
  Wszystko okaże się po zdemontowaniu głowicy i weryfikacji , tłumaczenie od razu że sie nie opłaci jest zbyt wczesne