Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna- nierówna praca silnika

emyot2 24 Lut 2009 21:39 7376 4
  • #1 24 Lut 2009 21:39
    emyot2
    Poziom 8  

Witam
    Posiadam Renault Laguna z silnikiem 2.0 109 KM rok 1997, B+G, przebieg 235 tys km. Od pewnego czasu zaczęły dziać się niepokojące rzeczy z silnikiem. Około miesiąca temu samochód zaczął mi gasnąć przy wciśniętym sprzęgle gdy był przełączony na gaz. Myślałem na początku że to wina instalacji, ale okazało się że na jednym cylindrze było zbyt lekkie ciśnienie. Zrobiłem regulację zaworów i uszczelniaczy. Przez pewien czas działało, ale po przejechaniu około 1500 km silnik zaczął strzelać przy większych obrotach, i dodatkowo zwiększyło się zużycie oleju, a dodatkowo ponownie działały tylko 3 cylindry. Wymieniłem więc przewody wysokiego napięcia i świece. Problem zniknął. Znowu chodził na 4 cylindrach. Po przejechaniu 300 km objawy znowu jednak powróciły. Co może być tego przyczyną?? Czy jeśli chodzi o ten olej to wystarczy wymiana pierścieni i uszczelki pod głowicą??

• #2 24 Lut 2009 22:22
    Michu10
    Poziom 32  

Jeśli ciśnienie jest zbyt niskie jak sam wcześniej napisałeś to silnik nie ma prawa poprawnie pracować , a jeszcze zużycie oleju do tego to samo sie prosi o remont silnika oczywiście jeśli nie ma wycieków zewnętrznych.

• #3 24 Lut 2009 22:28
    emyot2
    Poziom 8  

Wycieków zewnętrznych nie ma więc remont tylko pozostaje. Teraz zastanawiam się czy "bawić" się w ten remont czy sprzedać. Jaką kwotę należy szykować na taki remont??

• #4 24 Lut 2009 22:36
    Usunięty
  • #5 24 Lut 2009 22:38
    Michu10
    Poziom 32  

Wszystko okaże się po zdemontowaniu głowicy i weryfikacji , tłumaczenie od razu że sie nie opłaci jest zbyt wczesne

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME