Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komp sie zacina z nie wiadomych przyczyn!!

24 Lut 2009 22:29 1415 27
  • Poziom 9  
    Siemka mam kompa takiego
    Procek Intel pentium D 2.8 gh
    ram 4 gb
    widows xp pro sp3
    karta graficzna geforce 7300 gs
    plyta glowna msi p965 neo
    Problem jest taki ze np wlacza ps cs3 komp sie zawiesza i trzeba resetowac albo sam sie resetuj eoczywiescie po zawieszeniu
    Odrazu mowie z virusów niema na bank bo formotowalem kilka dni temu wiec niweim o co chodzi.... Prosze o pomoc z gory THX
  • Poziom 9  
    zasialcz mam moc 400 wat wiec...
  • Poziom 43  
    400W nic nam nie mówi, napisałem jasno co masz podać: marka,model,moc.
    Podałeś tylko moc, brakuje marki i/lub modelu.

Ponadto, pomiary napięć są nadal aktualne. Tak więc miernik do ręki i do dzieła.

Taka mała uwaga, zdania rozpoczynamy wielką literą i kończymy kropką.
  • Poziom 26  
    Podaj markę zasilacza i zmierz temperaturę procesora i karty graficznej np. everestem albo speed fanem.
  • Poziom 9  
    Tylko jest problem ja nie mam miernika wiec Ci nie podam tych winików sory pomilem sie on ma 350 w a marka model niepowiem ci teraz musial bym kompa rozkrecic a to dopiero jutro;/.
  • Poziom 43  
    Proszę zatem pożyczyć miernik od znajomego lub udać się do sklepu i takowy zakupić - bez pomiarów możemy tylko gdybać.

Koszt miernika to ~20zł.
  • Poziom 9  
    Może pojedziemy bez miernika??

Dodano po 24 [minuty]:

wyniki po chodzeniu komputera 12 minutach dam linii poniwaz screny sa bardzo duze

a to jest scren po scienciu komputera
  • Poziom 26  
    Temperaturę masz dobrą więc odpada ta możliwość.
  • Poziom 26  
    Tez dobra. Tak jak mówi poprzednik zmierz napięcie miernikiem. Popatrz, czy nie masz napuchniętych kondensatorów na płycie głównej i w zasilaczu.
  • Moderator
    :arrow: graca14
    Wskazówki:
    Proszę poprawić post oraz sam temat np. błędy i literówki.
    Zwyczajowo używamy po jednym znaku (?) czy (!) to nie są ozdobniki.
    Używanie slangu jest na naszym portalu zabronione.

Proszę przeczytać i zastosować...

Ogłoszenie: Wklejanie zdjęć.
    Następne naruszenie tego punktu to automatyczne skazanie się na uzyskanie upomnienia....

Proszę poprawić wszystkie posty przed napisaniem następnego postu w temacie.
  • Poziom 9  
    dobra jak zrobie napiecia napisze moze od kolegi pozycze miernika

Dodano po 12 [minuty]:

wkurzylem sie wiec niemajac miernika w chacie postanowilem zrobic to programm "wim ze mie za to opieprzycie ale to co" ja szybko potrzebuje sprawny komputer niezawieszajacy sie

Komp sie zacina z nie wiadomych przyczyn!!

Grafikę wklejamy w sposób opisany w tym temacie:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic595877.html
    Proszę przeczytać i stosować.
    mat_ed
  • Poziom 43  
    Pośpiech w serwisowaniu nie jest wskazany.
    Co mamy koledze powiedzieć na podstawie tego screen'a ?
    Program pokazuje jakieś brednie, tyle mogę powiedzieć.

Proszę napisać jak już kolega będzie w posiadaniu miernika i wykona stosowne pomiary.
  • Poziom 9  
    nic niemozemy zrobic??
  • Poziom 24  
    Na szybko to możesz pożyczyć od kogoś zasilacz i podmienić. Jak będzie ok to masz już problem rozwiązany i znasz przyczynę.
  • Poziom 9  
    zmienilem zasilacz i wystepuje ten sam blad
  • Poziom 43  
    Proszę przeczytać:
    Najczęstrze przyczyny nieprawidłowej pracy komputera.

Po przeczytaniu proszę udzielić informacji o wynikach testów, stanu elektrolitów itd.

Jeśli pojawia się błąd na niebieskim ekranie to proszę przedstawić treść komunikatu z błędem.

Jeśli po pojawieniu się niebieskiego ekranu komputer odrazu się resetuje, aby móc odczytać komunikat, proszę przeczytać:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1220738.html
  • Poziom 9  
    a moze to byc tez wina widowsa??
  • Poziom 13  
    A to że 4GB ramu i win xp, nie powoduje takich cyrków?
  • Poziom 43  
    Albo kolega poważnie zacznie podchodzić do tematu i wykona wszystkie czynności, o których pisałem albo temat zostanie zamknięty.

Proszę dodatkowo napisać na jaki zasilacz kolega podmienił - marka,model,moc.

Tym samym proszę innych użytkowników o nie wypowiadanie się w temacie dopóki autor nie przedstawi wyników z pomiaru i testów, o których wykonanie został poproszony.
  • Poziom 9  
    ja powaznie podchodze do tematu
    zasilacz dokladnie ci niepowiem ale wiem ze byl ze stej samej firmy
    testy zrobie jak najszybciek kiedy moj woja przyjedzie z miernikiem moze to potrwac 2 -3 dni bo jest na ferriach
  • Poziom 9  
    Jeśli masz inny dysk, podłącz za ten drugi i zobacz czy jest to samo.
    Jeśli tak to wtedy bez miernika ani rusz.
  • Poziom 9  
    wlasnie ze niemam 2 dysku bo mam jeden 250 gtb
  • Poziom 9  
    No to możesz pożyczyć od kogoś ze znajomych dla sprawdzenia czy komputer się nie zawiesza, ale to na własną odpowiedzialność - bo przecież nie wiemy co z zasilaczem...
  • Poziom 26  
    Czy tak ciężko powiedzieć jakiej firmy jest zasilacz? Chcesz mieć kompa sprawnego a nie chcesz poświęcić na to więcej czasu to idź do serwisu i płać. Nie rób łaski że udzielasz jakiś informacji, nam nikt za pomoc nie płaci.
  • Poziom 9  
    Przepraszam za to, że odkopuję temat ale znalazłem już dawno przyczynę dlaczego komputer się zacinał. Wymieniłem zasilacz na nowy bo tamten się spalił, a przyczyna była dalej. W końcu stwierdziłem, że wymienię kartę graficzną na mocniejszą (geforce gt220 ) problem znikł od ręki. Napisałem tutaj żeby jak ktoś szuka takiego problemu to niech najpierw kartę grafiki sprawdzi, nie kiedy można posmarować nową pastą termo przewodzącą, która się stosuje do procesorów żeby lepiej przewodziło ciepło może pomóc ja wymieniłem kartę grafiki i komp śmiga:) dziękuje wszytskim za pomoc.