Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Candy 330 TB Trio (3 w 1) - pompa ci¶nieniowa zmywarki

obrus 24 Feb 2009 22:52 4052 4
    obrus
    Level 14  
    Wczoraj podczas pracy zmywarki pompa zaczęła terkotać - wod± pryska pod dobrym ci¶nieniem. Dzi¶ j± wydobyłem, jednakże z uwagi na brak naklejki na silniku pompy mam jej oznaczenie z obudowy: scame 62704 Candy 1900.
    Candy 330 TB Trio (3 w 1) - pompa ci¶nieniowa zmywarkiCandy 330 TB Trio (3 w 1) - pompa ci¶nieniowa zmywarki
    Buszuj±c po sklepach internetowych znalazłem chyba identyczn±, ale numer jej to 92158468.
    Pytanie mam takie, czy jest ta pompa rozbieralna? Wydaje się, że obudowę pompy można łatwo oddzielić od silnika, ale ja się bałem tego. Sama obudowa pompy wydaje się sklejona więc tymbardziej jej nie ruszałem.
    Nie wiem, jak powinna wygl±dać turbinka, ale między ni±, a górn± obudow± jest jaki¶ luĽny "pier¶cień?" w tym samym kolorze, co turbinka i kręc±c nim przez wlot wody (przy wylocie go nie widać ani też palcem czuć) czuć, że nie kręci się razem z turbink±, i to on chyba wydaje ten niepokoj±cy hałas.
    Co w takiej sytuacji zrobić?
    Czy oddzielenie pompy od silnika i ponowne je doł±czenie nie stanowi problemu (nic się nie rozszczelni)? Szukać nowej? używanej? zamiennika? rozbierać na siłę i sklejać? Zmywarka ma już kilkana¶cie lat i inwestycja podwajaj±ca lub potrajaj±ca jej warto¶ć nie u¶miecha mi się.
    obrus
    Level 14  
    Dziękuję za odpowiedĽ. Czy oddzielenie korpusu od silnika polega tylko na poci±gnięciu? Korpusu nie trzeba rozbierać? Czy ten korpus na 3 zdjęciu będzie wła¶ciwy (ma inny numer) ewentualnie jaki inny podejdzie?
  • Helpful post
    marqs-60
    Level 20  
    Witam. Musisz Kol. najpierw odkręcić ¶ruby mocuj±ce do silnika oraz nakrętkę z tworzywa znajduj±c± się w ,,dużym" otworze -po zdjęciu węża-przytrzymuj±c z drugiej strony o¶ silnika.Prawdopodobnie(ten ze zdjęcia)to ten potrzebny Tobie element.
    obrus
    Level 14  
    Po 8 latach prawie bezawaryjnej pracy woda zaczęła się przedostawać pomiędzy korpusem pompy a silnikiem. Czy można to jako¶ uszczelnić czy muszę cały korpus kupić (111 zł)?
    Candy 330 TB Trio (3 w 1) - pompa ci¶nieniowa zmywarkiCandy 330 TB Trio (3 w 1) - pompa ci¶nieniowa zmywarkiCandy 330 TB Trio (3 w 1) - pompa ci¶nieniowa zmywarkiCandy 330 TB Trio (3 w 1) - pompa ci¶nieniowa zmywarki