Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Niezidentyfikowany transformator

klomarcin 24 Feb 2009 23:56 1446 8
    klomarcin
    Level 13  
    Witam

Na wstępie nie wiem w jakim dziale powinienem to zamieścić no ale moderatorzy chyba mnie nie ukarzą za drobny błąd.

Mianowicie odzyskałem z układów (nie wiadomo co to było) 2 identyczne transformatory. Jedyne co było na nich napisane to :
    "3071-1100/7"
    Czy mógłby mi ktoś powiedzieć co to jest za transformator i jak wygląda sprawa uzwojenia pierwotnego jakie napięcia i moc.

Szukałem tego typu transformatora na internecie i dwie strony na której taki model znalazłem to jakaś lista elementów (możliwe ze stan magazynu) a na drugiej tez lista na stronie z elektroniką a tak to nigdzie więcej nie widziałem i niezbyt wiem co to za trafo.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam

Marcin K.
    Stary1952
    Level 32  
    Podałeś mało danych , dobrze by było gdybyś pokazał zdjęcie tego transformatora , może wtedy ktoś pomoże ?.
    Pozdrawiam .
  • Helpful post
    Radiowiec 2
    Level 31  
    Witam ! To co masz to przetwornica z 12 na 24 V z popularnego radiotelefonu Radmor 3011. Transformator to część tego układu . Przetwornica to układ buforowy czyli zasilacz pasuje do dowolnego samochodu za to radiotelefony miały plus na masie . Pozdrawiam :))
  • Helpful post
    serwis
    Level 37  
    Dokładnie, jest to blok przetwornicy 12/24V do radiotelefonu z serii 3001 RADMOR.
    A na dodatek jeszcze płyta niekompletna, pozostały cztery otwory po diodach 5A ( BYP680-100R) :D

Radiowiec 2 wrote:
    (...) Przetwornica to układ buforowy(...)

Nieprawda, nie jest to żaden układ buforowy, gdyż przetwornica służy tylko do zasilania rtf, a nie do jednoczesnego ładowania akumulatora.
    klomarcin
    Level 13  
    serwis wrote:
    A na dodatek jeszcze płyta niekompletna, pozostały cztery otwory po diodach 5A ( BYP680-100R) :D

Dokładnie brakuje 4 diod ponieważ sam je wylutowałem tzn wylutowałem górę i odkręciłem resztę. Również jakby ktoś nie zauważył to brakuje radiatora pod 2N3055(są one tylko wsadzone w otwory żeby łatwiej było rozpoznać układ) ponieważ w sumie z tego układu najbardziej chodziło mi o te tranzystory mocy a trafo było dodatkiem. Również przekaźnik który jest na zdjęciu wsadzony na chwile.

Dziękuje wszystkim za pomoc w identyfikacji.

Pozdrawiam
    Marcin K.

P.S. Przy rozmowie na temat Radiotelefonu Radmor 3011 jest tam przekaźnik z nadrukiem na obudowie"8-44-63-132-3 MTd-6". Czy mógłby mi ktoś powiedzieć jaki maksymalny prąd wytrzymuje ten przekaźnik??

A jeżeli ktoś miałby ochotę na ten cały układ pozbawiony tego transformatora przekaźnika i tych 3 tranzystorów to z chęcią mogę oddać 2 sztuki. Są mi zbędne a może komuś się przydadzą:)
    serwis
    Level 37  
    klomarcin wrote:
    (...)

P.S. Przy rozmowie na temat Radiotelefonu Radmor 3011 jest tam przekaźnik z nadrukiem na obudowie"8-44-63-132-3 MTd-6". Czy mógłby mi ktoś powiedzieć jaki maksymalny prąd wytrzymuje ten przekaźnik??
    (...)

Jest to typowy przekaźnik MT6 z podwójną para styków.
    Co do prądu, nie jestem do końca zorientowany- ale pewnie nie więcej niż 1A. Prawdę mówiąc, nigdy się nad tym nie zastanawiałem- gdyż zawsze stosowałem przekaźniki porządniejszych firm.
    Radiowiec 2
    Level 31  
    Gwoli ścisłości - użyłem sformułowania zasilacz buforowany w sensie izolowany czyli napięcie wyjściowe jest izolowane od wejściowego w ten sposób że obojętnie czy na wyjściu podłączymy do masy plus czy minus nic się nie stanie . Nie wszystkie przetwornice to potrafią . Pozdrawiam ! :))