Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zablokowane drzwi przez ryglowanie e36

biohazard33 25 Feb 2009 09:16 6175 1
    biohazard33
    Level 2  
    Witam,
    Bardzo prosze o pomoc mianowicie mam problem z tylnymi prawymi dzrwiami w BMW e36 230. Problem polega na tym, że rok temu zablokowały się drzwi zostały zaryglowane na amen nie dało się ich otworzyć z niewiadomej przyczyny nie odblokowywało się ryglowanie. Po jakimś czasie same sie odblokowały i wedy otpiołem zamek poprzez rozpięcie trzech kabli niebieskiego czarnego i białego, które sterowały zamkiem i zamek otwierałem i zamykałem mechanicznie za pomocą wciskania lub wyciągania guzika do zamykania. Ostatnio zachciało mi sie podłaczenia tego zamka z powrotem i o dziwo wszystko działało drzwi sie otwierały elektrycznie i domykanie działało wszystko było ok. Niestety po dwóch tygodniach znowu zablokowały sie na amen i nic nie da sie zrobic.
    Sprawdzałem czy dochodzi napiecie do tych trzech kabli i przy otwieraniu pojawia sie napiecie oraz przy zamykaniu a zamek ani drgnie. Jest tam dodatkowo czujnik chyba zbicia szyby kolor białoczerwony i fioletowy z tego czujnika wchodzi jeszcze do drugiego czujnika który jest podpięty chyba do małej szybki w tylnych drzwiach. Czy może to mieć wpływ na domykanie i otwieranie domykania w tym zamku? Jeśli ktoś miałby schemat centralnego zamka z uwzględnionymi czujnikami to bardzo proszę o podesłanie. Z góry bardzo dziękuje za pomoc nie ma nic gorszego niż zablokowane drzwi, których nie można otworzyć z jednej ani drugiej strony:((