Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wieża Thomson CS700 uszkodzona

25 Lut 2009 14:16 2218 5
  • Poziom 17  
    Witam Wszystkich.
    Panowie mam wielki problem z wieżą Thomson CS700 , a mianowicie:
    Po wymianie lasera kazałem pracownikowi złożyć wieże w całość . i tak też uczynił. Po podłączeniu jej do sieci przestała reagować. Okazało sie że młody wkręcił większą śrubkę która z kolei uszkodziła moduł przykręcony do zmieniarki. Fizycznie Uszkodzony został tranzystor. Który na elektronice ma oznaczenie Q10 a na schemacie prawdopodobnie Q100. odczytałem ze schematu że to jest 8050 w Sot 23. Wsadziłem zamiast tego S8050 ale to nic nie dało. Na wyświetlaczu poprostu niema nic. Podstawiłem później jakiś A 1123 w to92. Na wyświetlaczu pokazały mi się funkcje które moge przełączać itp. Ale niedziała jeszcze podświetlanie wyświetlacza , brak sygnału na końcówce mocy jak i brak sterowanie zmieniarką. Tranzystor znajduje sie w układzie resetu. Co dalej mam zrobic , prosze o podpowiedzi czy ktoś miał taki problem i co zrobił. Pozdrawiam.

Dodano po 3 [godziny] 14 [minuty]:

Do w/w mojego postu.
    Przed chwilką dostałem pełną aplikację tej wieży. Wynika z niej że to jest układ scalony o symbolu G690L293T73F, Który pracuje w układzie resetu. Mam pytanko gdzie taki układ mogę dostać , lub czymś innym zamienić. Moze ktoś z Was miał z nim doczynienia. czekam na podpowiedzi i pozdrawiam.
  • Poziom 34  
    H2Q1 napisał:
    gdzie taki układ mogę dostać

Pisać maila lub dzwonić do serwisu centralnego Thomsona - powinni pomóc.
  • Poziom 17  
    Krzysztof L. Dzwoniłem do BWA centralny serwis. Odpowiedzieli że firma Thomson splaitowała i nawet dostępu do serwisówek nie mają a co dopiero części. Pół polski zdzwoniłem. W jednej z firm serwisowych powiedzieli że każdy układ bedzie pasował który pracuje w układzie resetu. Ale problem w tym w jakich wieżach takie układy pracują i czy tylko w audio jest to stosowane. Kurcze ale ię z tym Thomsonem porobiło. Pozdrawiam i będę czekał dalej na jakieś podpowiedzi.
  • Poziom 34  
    H2Q1 napisał:
    Odpowiedzieli że firma Thomson splaitowała i nawet dostępu do serwisówek nie mają a co dopiero części

Dokładnie. Czasami byłym serwisom autoryzowanym wysyłają to i owo co zostało na stanie, ale też ciężko.
    Sprawdzę czy mam serwisówkę do tego modelu, ale nie obiecuję.
  • Admin grupy audio
    H2Q1 napisał:
    W jednej z firm serwisowych powiedzieli że każdy układ bedzie pasował który pracuje w układzie resetu.

Dokładnie tak!
    H2Q1 napisał:
    Ale problem w tym w jakich wieżach takie układy pracują i czy tylko w audio jest to stosowane.

A co to ma do rzeczy? Takie układy są praktycznie w każdym urządzeniu cyfrowym, czy tym bardziej mikroprocesorowym - nawet w TV! Układ ma za zadanie zresetować procesor po ustabilizowaniu się napięcia zasilającego (tuż po włączeniu urządzenia). Nie brakuje tego na rynku, a w najprostszym przypadku można zastąpić prostym obwodem RC.

Przypuszczam, że coś takiego spokojnie by wystarczyło:
    http://pdfserv.maxim-ic.com/en/ds/DS1813.pdf
  • Poziom 17  
    Witam.
    Panowie sorki że tak długo nie pisałem. Ale wieżyczke naprawiłem. Układy dostałem w hurtowni po 2.30zł. Co prawda załamałem sie jak sprawdzając net i szukając trafiłem na ASWO gdzie cena sięgała od 12 zł za szt. Ale znalazła się jedna co ma tanio. Temat zamykam dziękując Wszystkim za pomoc. Pozdrawiam H2Q1