Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sharp SF 2118 błąd 14. Sekwencja klawiszy do wejścia w oprogramowanie.

bejowiec 25 Feb 2009 11:02 1828 8
    bejowiec
    Level 10  
    Witam wszystkich szanownych kolegów
    Mam problem ze swoim kserem ,a mianowicie zrobiłem sam serwis czyli wyczysciłem śmietnik <pozostałości z bębna> i tu sie pojawił problem coś zle sie skreciło i po włączeniu przyblokowało żębatke i zaswiecił sie serwis <kontrolka z ludzikiem> kolega wszedł w kasowanie błedu i skasował do
    teraz pojawił sie znowu serwis tylko ze kolega pojechał na szkolenie i wraca za 5 dni nie mam z nim kontaktu a ja zapomniałem jaka jest sekwencja klawiszy zeby wejść w oprogramowanie .wiem tyle ze bład to nr. 14
    Prosze o podpowiedż którymi klawiszami wchodzi sie w serwisówke sharpa
    pozdrawiam
    frojd
    Level 10  
    jest na PW ... :)

prawdopodobnie wytarła się już rura odprowadzania zużytego toneru i blokuje się sprężyna posuwająca toner do zbiornika wewnątrz tej rurki.
    bejowiec
    Level 10  
    kurcze szukam i nic nie moge odkopać
    pomocy
    frojd
    Level 10  
    Proszę odczytać Swoją skrzynkę wiadomości prywatnych na swoim profilu ... tam napisałem info jak to zrobić ... kodów dostępu nie można podawać publicznie ...

na górze strony elektrody zielony pasek z napisami "Profil" "Masz wiadomość" i "Wyloguj [twój nick] ... trzeba kliknąć na srodkowy i tam jest Pana poczta ... a tam rozwiązanie Pana problemu :) jeżeli nie ma proszę podać maila ...
    KrakuS125
    Level 10  
    Rura zużytego toneru znajduje się z przodu zespołu bębna pod pokrywą w kolorzye kopiarki. Poluzuj śrubę dociskającą pokrywę to czasem pomaga. A najlepiej sprawdź samo ułożenie sprężyny w ruże i czy nie ma widocznych oznak uszkodzenia wewnątrz rurki.
    tato56
    Level 29  
    Kolego frojd 15 jest to kod na kasowanie " śmietnika" bez 01i pomaga na kilka kopii.A teraz do kolegi bojowiec proponuję wyjęcie modułu bębna,wyczyszczenie ślimaka odprowadzającego zużyty toner sprawdzenie ślimaka(musi chodzić lekko)wiadomo mikrowłącznik wtedy wykasować 15 i powinno być oki
    robwik
    Level 24  
    Jak czyściłeś smietnik to możliwe ,że żel poskładałeś
    bejowiec
    Level 10  
    Co ja bym bez was panowie zrobił... Dzięki i Pozdrowienia.udało mi sie skasować błąd smietnika , troszke popracuje na nim i zobaczymy czy cos znowu wyskoczy jeszcze raz dziekuje wszystkim za pomoc