Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Joystick sprzed 10 lat, czy da sie go "wskrzesić"

Manoff 25 Lut 2009 12:34 1551 2
  • #1 25 Lut 2009 12:34
    Manoff
    Poziom 15  

Witam,
    otóż wygrzebałem w szafie stary joystick o którym całkowicie zapomniałem, kiedyś na nim grałem w stare samochodówki jak NFS1 itp ale na dzień dzisiejszy nie moge go podłączyć do kompa, na płycie głównej nie ma takiego wyjścia - chyba to sie gameport nazywa jesli dobrze wyczytałem :P dalej wyczytałem na forum, że są róznego rodzaju przejściówki pod USB, Czy może da sie go jakoś przerobić ? Ale moje pyt jest takie czy ten Joystick który tutaj jest na zdjęciach będzie działał ? Posiadam gdzieś na dyskietce sterowniki do niego ! :D

0 2
  • Pomocny post
    #2 25 Lut 2009 14:08
    Griz
    Poziom 16  

1. Płyta główna może wraz ze zintegrowaną k. dźwiękową mieć na płycie złącze do podpięcia gameport'u - trzeba poszukać w instrukcji i dokupić na allegro lub w jakimś komisie komputerowym śledzia z tym portem.

2. Jeśli nie da rady podłączyć do płyty gł. to można nabyć przejściówkę GAMEPORT - USB np.: google->Kontroler MANHATTAN Game Port na USB (cena dobija :D ) ale można poszukać i kupić taniej.

3. Można jeszcze zakupić kartę dźwiękową z takim portem i podpiąć zamiast zintegrowanej (zintegrowaną wyłączyć w BIOS'ie). Wtedy warto kupić jakąś sensowną kartę o jakości lepszej niż ta wbudowana.

4. Jeśli Joy jest sprawny to będzie działał bez problemu pod systemem XP (pod innymi pewnie też), nawet bez dodatkowych sterowników.

0
  • Pomocny post
    #3 25 Lut 2009 14:21
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto