Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gruszka jako mikrofon w komputerze.

Dejv. 25 Lut 2009 12:47 5756 17
  • #1 25 Lut 2009 12:47
    Dejv.
    Poziom 9  

Witam. Chciałbym podłączyć gruszkę jako mikrofon do komputera - mam kilka gruszek i kilka wejść - na wejściu do komputera oczywiście jack. Jest taka możliwośc podłączenia by działało? Szukałem na forach lecz nie znalazłem.

Moderowany przez c2h5oh:

Post był raportowany:
    "To nie jest forum ogrodnicze ani artystyczne - chyba? Gruszki są ina innych forach."
    Regulamin punkt 10.9. Proszę używać odpowiedniego nazewnictwa. Jak nie wiesz jak "to coś" się nazywa, to zapytaj. Na pewno się dowiesz.

0 17
  • #2 25 Lut 2009 13:18
    SP5IT
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jest. zrób przejściówkę i podłącz. W gruszce powinien być mikrofon pojemnościowy. O wiele prościej jest kupić pojemnościówkę za 1zł, kawałek kabla i małego jacka ale to już jak stryjenka sobie życzy :)
    Michał

0
  • #3 25 Lut 2009 13:27
    Dejv.
    Poziom 9  

dzięki za pomoc ;) ale powiem jaśniej - mam gruszkę z 6-pustowym wejściem. Mam też kabel 5 pinowy a z drugiej strony jack. Jackiem podłączył bym do kompa a chciałbym też wiedzieć czy jest jakaś przejściówka z 5pinowego końca do 6-pustowego wejścia?

0
  • Pomocny post
    #4 25 Lut 2009 13:49
    SP5IT

Trzeba sobie kupić kabel, gniazdo, wtyczkę i zrobić. 10 minut roboty.
    Michał

0
  • #5 25 Lut 2009 14:07
    Dejv.
    Poziom 9  

no i nasunął się problem chyba...

piszesz że muszę kupić kabel - jaki?

pytanie jeszcze jedno to takie czy np podczas rozmowy na skype będzie mnie słyszeć cały czas czy tylko kiedy wdusze przycisk na gruszce?

0
  • #6 25 Lut 2009 14:24
    SP5IT

Tylko jak naciśniesz.
    Michał

0
  • #7 25 Lut 2009 14:40
    Dejv.
    Poziom 9  

a o jakim kablu piszesz?

bo mam te dwa kable i chcę wiedzieć czy jest taka przejściówka na te dwa kable - wtedy tylko przejściówką bym je zepioł i by chyba grało. :)

0
  • #8 25 Lut 2009 14:42
    SP5IT

Jedna żyła w ekranie będzie ok.
    Michał

0
  • #9 25 Lut 2009 14:47
    Dejv.
    Poziom 9  

nie wiem o jaki ekran chodzi...
    ale postaram się coś wykombinować.

Post był raportowany.
    Regulamin pkt. 8.1 [SP5ANJ]

0
  • #10 25 Lut 2009 22:49
    Bushman10980
    Poziom 22  

Będą Cie słyszeć cały czas jak zmodyfikujesz mikrofon np dodając włącznik taki (ON/OFF).

Ekran to oplot zewnętrzny kabla - po to aby się nie zakłócał sygnał biegnący żyłą w tym ekranie.

0
  • #11 01 Mar 2009 10:02
    Dejv.
    Poziom 9  

Witam. chcę podłączyć mikrofon od Cb jako mikrofon do kompa. sprawdzając diodą kabel z prawej strony to żyła żółta jest plusem a dwie pozostałe minusem... z lewej jest kabel od mikrofonu cb. dołączam kolejną fotkę całego mikrofonu - marka midland alan (ale nie mam pojęcia czy jest to pojemnościowy mikrofon - z tyłu pisze Electret condenser microphone imp1000ohms)- dodam że jest to mikrofon od Alana 48plus. Nie wiem którą żyłe w który pusty pin mam włożyć by poprawnie działało. proszę o pomoc. Dzięki

Moderowany przez c2h5oh:

Tematy scaliłem. Jeżeli założysz kolejny temat o tym mikrofonie do komputera, udzielę OSTRZEŻENIA.

0
  • #12 30 Sie 2009 22:50
    Mobil-Zasada
    Poziom 9  

Witam. Również chciałbym podłączyć mikrofon od radia CB pod komputer. Mogę do tego przeznaczyć mikrofon od radia Alan 100 PLUS lub starego Presidenta. Teraz tylko mam do Was pytanie drodzy userzy które kable gdzi podłączyć w mini jacku aby to chodziło? (oplot, RX, TX i audio).

0
  • #13 31 Sie 2009 11:24
    birband
    Poziom 23  

Zeby mikrofon z CB radia mógł współpracować z komputerem trzeba dwóch przewodów. Najlepiej jak to będzie kabel pojedynczy w ekranie (oplot z siatki miedzianej wokół żyły głównej). Proponuję pominąć przełącznik (nad/odbiór) w gruszce i połączyć przewody bezpośrednio pod mikrofon. A mikrofon to jest taka mała perełka w gruszce z dwoma wyprowadzeniami. Miernikiem trzeba pomierzyć które wyprowadzenie połączone jest z metalową obudową tego mikrofonu i to będzie nasz minus. Drugie wyprowadzenie to będzie tzw. żyła gorąca. I teraz w mini Jacku żyła gorąca podłączana jest pod środkowe wyprowadzenie Jacka, a minus pod obejmę kabla.
    Jedna zasadnicza uwaga - większość wejść w komputerze jest typu stereo, a ten mikrofon działał będzie jako mono.
    Pozdrawiam

0
  • #14 31 Sie 2009 11:39
    Mobil-Zasada
    Poziom 9  

Znaczy mi się zdaje że wejście mikrofonu jest mono.
    To Co Ty mi napisałeś to sam już mniej więcej wiedziałem. Ja chciałem zrobić tak, aby "po drodze" był jeszcze klawisz PTT w mikrofonie.
    Czyli wcisnę klawisz to mogę mówić a jak nie - to nie.
    Jest możliwość podłączenia tego w ten sposób?

0
  • #15 31 Sie 2009 12:05
    birband
    Poziom 23  

Kolego wystarczy trochę pomyśleć - w zainstalownym przełączniku są dwie sekcje przełączające. Jedna to RX/TX (odbiór nadawanie) a drugi załączanie mikrofonu. Wywalasz to połączenie RX/TX a swoją uwagę skupiasz na mikrofonie.
    1. Masa bezpośrednio do mikrofonu
    2. Żyła gorąca od mikrofonu na środkowy pin przełącznika, gorąca żyła na pin od strony w kierunku której naciskasz PTT i to wszystko.

"LUDZIE MYŚLCIE _ MYŚLENIE NIE BOLI"

0
  • #16 31 Sie 2009 12:21
    Mobil-Zasada
    Poziom 9  

Myślenie nie boli - to prawda.
    Natomiast może elektronika jest dla Ciebie łatwa, ale dla mnie nie bardzo. Nigdy się w to nie zagłębiałem i zawszę lepiej to dla mnie wyjdzie jak się spytam kogoś kto wie co i jak niż sam mam coś robić i na dodatek do zepsuć.
    Jeżeli dobrze kombinuję to wystarczy podłączyć gorący pod lut z oznaczeniem MOD (modulacja) a masę pod lut z oznaczeniem G i nic nie trzeba więcej przerabiać aby działało to z przełącznikiem PTT. Jak się mylę to mnie poprawcie.
    Dzięki za porady.

0
  • #17 31 Sie 2009 13:36
    birband
    Poziom 23  

Nie wiem jakie oznaczenie ma u Ciebie masa, ale napewno to jest ten przewóz z siatki miedzianej. A MOD to rzeczywiście gorąca żyła.

0
  • #18 31 Sie 2009 13:55
    Mobil-Zasada
    Poziom 9  

Tak, tak. Zgadza się. Jeszcze raz dzięki. W ciągu tego tygodnia zabiorę się za to.

0