Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zabudowa nawigacji w mazda 323s BA

asyriusz 25 Lut 2009 13:13 12326 10
  • Witam chciał bym zaprezentować mój pomysł zabudowanej nawigacji Pracującej pod systemem Windows CE. Urządzenie jest troszkę przerobione ma wyprowadzone na zewnątrz gniazdo kart pamięci SD, 2 przyciski zasilania i menu, Oraz przeróbki systemowe czyli przerobione logo startowe na Mazdy oraz menu tematycznie również na mazdę ( tematycznie do auta jakie posiadam ) Urządzenie jest połączone z radioodtwarzaczem więc oglądanie filmów lub teledysków jest jeszcze przyjemniejsze :) wmontowane zostało w jeden z wylotów nawiewu.
    Zainstalowałem do nawigacji najnowszą automapę oraz wiele innych pomocnych programów które mogą się przydac podczas podróży.
    Np. GPSTacho, Minikomp, Kalkulator, oraz oprogramowanie pakietu office: Word, power point, Excel. oraz Adobe reader do plików PDF. W najbliższej przyszłości urządzenie będzie się włączać automatycznie podczas przekręcenia stacyjki i wyłączać podczas przestawienia stacyjki w pozycję 0. zapraszam do oglądania fotek filmów i do komentowania

Zabudowa nawigacji w mazda 323s BA Zabudowa nawigacji w mazda 323s BA Zabudowa nawigacji w mazda 323s BA Zabudowa nawigacji w mazda 323s BA Zabudowa nawigacji w mazda 323s BA Zabudowa nawigacji w mazda 323s BA

Filmy.

Link

Link

Pozdrawiam.

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    asyriusz
    Poziom 15  
    asyriusz napisał 184 postów o ocenie 8, pomógł 0 razy. Jest z nami od 2003 roku.
    .krzychos7
    Poziom 10  
    Naprawdę ciekawe, szczególnie to iż zostało "spersonalizowane" do samochodu, oraz dodatkowe opcje poza nawigacja. A mógłbyś powiedzieć jaki sprzęt to obsługuje? Co to za nawigacja bądź palmtop chyba bardziej.
    asyriusz
    Poziom 15  
    Nie to najtańsza navigacja jaka jest na rynku lark 35.0 ( może by i była jakaś lepsza ale brak funduszy ) jest w niej odblokowany windows CE i można sobie troszkę pogrzebać w niej. Więcej kłopotu sprawiła zmiana loga startowego na logo mazdy. Poza tym co jest teraz będę pracował nad możliwością podłączenia do niej kamerki internetowej jako Kamery cofania. Ale najpierw musze przeprogramować USB które się znajduje w navi na host. Podobno jest to możliwe. pozdrawiam.
    freak23
    Poziom 1  
    Jak zmieniłeś logo startowe oraz menu tematyczne?
    rasz
    Poziom 21  
    Piękna sprawa.
    Z tego co kiedyś szukałem to PDA na Intel PXA270 maja zintegrowany USB OTG i to czy HOST jest aktywny to tylko kwestia driverów. Niestety do samsunga który jest w Larku takowych nie ma AFAIK.
    duczekzabrze
    Poziom 15  
    Własnie kolega jak zrobiłeś te menu startowa.. ja własnie u mnie w Peugeocie 306 zabudowuje do kokpitu mojego Larka 4.30
    lugab
    Poziom 10  
    a co z anteną?, nie trzeba jej wyprowadzić gdzieś na zewnątrz?
    jankazik
    Poziom 16  
    Wykonanie bardzo mi się podoba, gratulacje.

asyriusz napisał:

Zainstalowałem ... wiele innych pomocnych programów które mogą się przydac podczas podróży.
    Np. ... oraz oprogramowanie pakietu office: Word, power point, Excel. oraz Adobe reader do plików PDF.

Gdybyś jeszcze mógł określić choćby w zarysach przydatność tych programów w podróży - byłbym wdzięczny. Pytam, bo przejechałem samochodem kilkaset tysięcy kilometrów i obawiam się, że czegoś nie wiem ...

pozdrawiam
    duczekzabrze
    Poziom 15  
    Ja też mam navi :-) auto to peugeot 306

Zabudowa nawigacji w mazda 323s BA
    Trabi
    Poziom 36  
    Podoba mi się. Bardzo ładne wykonanie, porządnie i estetycznie zamontowane w kokpicie. Duży plus.
    A teraz pytanie:
    1. Jak kolega zmienił ekran startowy w 35.0 że pozostały poprawne kolory? Też mam ten model, a jak dotąd udało mi się zmienić ekran, ale pokaszaniło barwy :( . W efekcie wstawiłem czarna planszę, żeby nie drażniła ;) .
    2. Koło kierownicy nie zasłania ekranu?
    duczekzabrze, za nisko. Niebezpiecznie. :(
    duczekzabrze
    Poziom 15  
    Trabi napisał:
    Podoba mi się. Bardzo ładne wykonanie, porządnie i estetycznie zamontowane w kokpicie. Duży plus.
    A teraz pytanie:
    1. Jak kolega zmienił ekran startowy w 35.0 że pozostały poprawne kolory? Też mam ten model, a jak dotąd udało mi się zmienić ekran, ale pokaszaniło barwy :( . W efekcie wstawiłem czarna planszę, żeby nie drażniła ;) .
    2. Koło kierownicy nie zasłania ekranu?
    duczekzabrze, za nisko. Niebezpiecznie. :(

zrobiliśmy tak jakieś 7000 kilometrów i w niczym nie przeszkadza, wiele samochodów ma oryginalnie w tym miejscu navi.