Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Belkin G Wireless Router problem z konfiguracja

25 Lut 2009 14:52 20345 8
  • Poziom 9  
    witam, otoz kilka dni temu ojciec kupil sobie laptopa i router a ze on zielony w te klocki to na mnie spadla konfiguracja calego sprzetu, popodlaczalem wszystko i na poczatku bylo prawie ok, bo nie dzialala mi siec lokalna (mam osiedlowego dotawce Altec Systems) glownie chodzilo o dzialanie programu RivChat kolega poradzil abym wszedl w opcje routera i wylaczyl funkcje DHCP i przelozyl kabel z netu z gniazka MODEM do ktoregos z gniazd oznaczonych 1-4 (Tak aby kabel dostarczajacy neta byl np w gniazdku 1 a kabel przerzucajacy neta na pc w gniazdku 2) tak tez zrobilem, no i na stacjonarnym pc wszystko dziala (i siec wew i net) ale za to na laptopie jest tylko polaczenie lokalne ;/ i teraz nie mam zielonego pojecia jak to odkrecic bo zmienila sie domyslna maska na stacjonarnym pc (na 10.10.15.254) i nie moge sie dostac do ustawien routera ;/ (domyslnie jest 192.168.2.1) i ani jeden ani drugi adres nie przekierowuje na strone z ustawieniami ;<

jakis pomysl co z tym zrobic? z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi :)
  • PCBway
  • Poziom 34  
    Ustaw na karcie sieciowej we właściwościach tcp/ip przydzielanie adresu IP i DNS ręcznie, następnie zresetuj router - na pewno jest tam jakiś przycisk który trzeba przycisnąć przez określony czas. (sprawdź w instrukcji). Router zresetuje się podłącz go wtedy do karty sieciowej.

i loguj się wg instrukcji
  • Poziom 9  
    juz udalo mi sie odpalic neta i na lapku i na pc ale dzieki :) za to znow nie mam sieci lokalnej :/ wiem ze trzeba wylaczyc DHCP aby byla normalnie lokalna tylko wtedy znow na lapku nie bedzie neta, wie ktos co jeszcze ustawic aby byla i siec lokalna i net na obu komputerach?
  • PCBway
  • Poziom 34  
    Wejdź w menu start potem w uruchom wpisz cmd lub command

w terminalu wpisz "ipconfig /all"

Przelej wszystko to co tyczy się połączenia z routerem - oczywiście zrób to z tego komputera na którym masz internet.

Jak to zrobisz to n tej podstawie podam ci adresy statyczne i będzie działać
  • Poziom 9  
    tzn juz po wylaczeniu DHCP?
  • Poziom 34  
    Puki działa internet. Jak wyłączysz DHCP to już nic mi to nie da.
  • Poziom 9  
    Belkin G Wireless Router problem z konfiguracja

tak to wyglada
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    pierwszy komputer
    adres ip: 192.168.2.10
    maska 255.255.255.0
    brama: 192.168.2.1
    dns: 192.168.2.1

drugi komputer
    adres ip: 192.168.2.20
    maska 255.255.255.0
    brama: 192.168.2.1
    dns: 192.168.2.1

Jak wpiszesz te ustawienia oba komputery będą miały internet. Jak również po udostępnieniu zasobów, ewentualnym zmodyfikowaniu zapory systemu Windows będzie można korzystać z ich zasobów sieciowych.

Dodano po 6 [minuty]:

Nie ruszaj zakładki WAN w routerze tamto DHCP ma zostać włączone.
  • Poziom 9  
    ok rano bede testowal bo ojciec juz spi kurczowo przyklejony do lapka :) ale ufam ze dziala dlatego punkciki leca do pana :)

pozdrawiam