Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mitsubishi 1,5 wózek widłowy, brak iskry

wooldi 25 Lut 2009 16:00 2766 3
  • #1 25 Lut 2009 16:00
    wooldi
    Poziom 15  

Witam!
    Narobiłem sobie bigosu! Należało powiedzieć że na wózkach się nie znam...No ale...
    Jak w temacie. Gdy ręcznie zwieram i rozwieram cewkę do masy to iskra jest. Jak złożę do kupy iskry nie ma. Moduł wydawało mi się przerywacza J152 nie działa pomyślałem i kupiłem nowy...bagatela 230 zł...a iskry jak nie było tak nie ma. Obok cewki jest rezystor b. dużej mocy...Jak to działa? Może ktoś ma jakiś uproszczony schemat z wykorzystaniem tego modułu....lub podobnego...
    Z góry dziękuję!

0 3
  • #2 26 Lut 2009 15:42
    707067
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 26 Lut 2009 17:56
    bartek_j
    Poziom 35  

No a jak tam jest w ogóle iskra wyzwalana ? Jest czujnik poł wału jakiś + kompjuter sterowania zapłonem ? czy aparat który realizuje wyprzedzenie mechanicznie ?

0
  • #4 26 Lut 2009 23:29
    JACK 81
    Poziom 9  

Rezystor jest po to aby cewki nie obciążało podczas włączonego zapłony przy nie uruchomionym silniku.Zazwyczaj jest instalowany w układzie gdy jest w aparacie zaplonowym mloteczek i zwiera.Piszesz że jest moduł zapłonowy?Sprawdz czy masz taki ruchomy młoteczek który jest podnoszony krzywką wałka aparatu zapł.Jeśli jest moduł zapłonowy to powinien być w aparacie zapłonowym lub do korpusu przykręcony.Więcej szczegółów.

4