Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mode Com model: FEEL-300ATX - uszkodzony?

25 Lut 2009 16:26 2705 4
 • Poziom 2  
  Witam, mój problem polega na tym, iż po włączeniu komputera resetuje się po kilku sekundach, raz na jakiś czas uda mu się uruchomić całkowicie, ale po jakimś czasie i tak się resetuje.

  Po rozkręceniu zasilacza okazało się że na płytce są widoczne ślady przypalenia i dziwne kolory, jestem laikiem w stosunku do zagadnień elektronicznych dlatego piszę tutaj czy jest jakaś szansa na naprawę, a może to nic wielkiego, dołączam kilka zdjęć.

  Z góry dziękuję za pomoc.

  Mode Com model: FEEL-300ATX - uszkodzony?Mode Com model: FEEL-300ATX - uszkodzony?Mode Com model: FEEL-300ATX - uszkodzony?Mode Com model: FEEL-300ATX - uszkodzony?
 • Poziom 28  
  Wymień napuchnięte kondensatory elektrolityczne i po ich wymianie powinno być po problemie :)
 • Moderator
  Sceptico napisał:
  Jestem laikiem w stosunku do zagadnień elektronicznych dlatego piszę tutaj czy jest jakaś szansa na naprawę, a może to nic wielkiego.

  Widzisz Twe słowa sobie, że tak sobie przeczą temu co powinieneś wykonać w tym zasilaczu.
  Aby naprawa była jak najbardziej prawidłowa należałoby wymienić wszystkie elektrolity w zasilaczu i po stronie pierwotnej i wtórnej zasilacza, a nie tylko te jakie widać mniej lub więcej, że są napuchnięte.
  Oczywiście wyboru dokonasz sam ja tylko na tych co widać zaznaczyłem do wymiany.
  Idąc dalej zrobiłbym jeszcze jedną małą modyfikację polegającą na przeniesieniu kabelków od linii +12V (żółte) tuż obok, a uzyskasz mniejsze piekiełko dla tej linii oraz +5V jakie daję opór znajdujący się między tymi kablami.
  Z tego też powodu koniecznie zerknij na wtyczkę zasilacza podłączaną do płyty głównej oraz na styki na tych liniach: +5V i +12V czy i tam nie masz podobnych przebarwień na gnieździe i samych pinach...
  PS.
  Należałoby również sprawdzić wartość tego oporu i zmienić na nowy ponieważ jest już co nieco pokiereszowany. . :D
  Mode Com model: FEEL-300ATX - uszkodzony?Mode Com model: FEEL-300ATX - uszkodzony?
 • Specjalista AGD
  Na moim miejscu dałbym sobie spokój z naprawą takiego "zasilacza" i kupiłbym nowy, bo ten może i naprawisz, ale nie wiadomo czy po jakimś czasie nie zniszczy Ci sprzętu.
 • Poziom 2  
  No to chyba trzeba będzie kupić nowy.
  Dzięki wszytki za zainteresowanie i pomoc. Pozdrawiam ;]