Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PIONEER KEH-P4300R (+ odtwarzacz MP3)

25 Lut 2009 18:29 3794 7
  • Poziom 18  
    Witam. Posiadam radio pioneer keh-p4300r i chcę do niego podłączyć odtwarzacz kieszonkowy mp3 lub jakieś inne źródło dźwięku. Tylko chcę to zrobić w taki sposób abym mógł przez radio sterować dźwiękiem, czyli podgłaszać, przyciszać i ewentualnie sterować barwę czyli bass i soprany. Myślę że trzeba się podpiąć gdzieś przed procesor dźwięku ale gdzie?? I czy w ogóle jest taka możliwość? Może są inne rozwiązania jeżeli tak to jakie. Wiem że są adaptery kasetowe ale ja nie chcę czegoś takiego. Pozdrawiam.

Dodano po 1 [godziny] 1 [minuty]:

Właśnie wpadłem na pomysł. To radio ma wejście na zmieniarkę CD. Może można oszukać radio(zrobić jakieś zwarcie pinów) tak aby myślało że ma podpiętą zmieniarkę i pod któreś piny tego gniazda podpiąć źródło dźwięku odtwarzacz MP3
  • Poziom 18  
    Dzięki. Niedługo się wezmę za zrobienie tego. pozdrawiam
  • Poziom 18  
    No i zrobiłem to ale to jakoś nie działa najlepiej. Masę podłączyłem do masy magnetofonu i dźwięk idzie ale jakiś z dziwnym zakłuceniem.
    PIONEER KEH-P4300R (+ odtwarzacz MP3)
    Połączyłem to według tego schematu.
    Pin 9 i 7 na gnieździe to plusy jecka. Ale do jakiego pinu minus?? I co to są za piny 10 i 11??
  • Moderator CarAudio
    Piny 10 i 11 , to dokładnie to czego szukasz.
  • Poziom 18  
    po podłączeniu minusa do tych pinów gra nieco głośniej ale nadal są zakłucenia, jakieś piszczenie i szmery. Po odpięciu odtwarzacza MP4 jest cisza. Odtwarzacz jest dobry bo sprawdzałem go. O ile się nie mylę to po zwarciu pinów od masy z pinem 7 to jeden kanał ten nie zwarty grał dobrze.
  • Poziom 1  
    Witam!
    I jak z tym kabelkiem?
    Są jakieś zadowalające efekty?
    Pozdrawiam

P.S.- Wiem, że temat stary, ale nie chce zakładać nowego
  • Poziom 18  
    Witam! Było to tak dawno że mało pamiętam ale coś tam chyba wyszło z tego tylko o ile dobrze kojarzę to zmieniłem odtwarzacz na inny i grało dobrze. Widocznie ten odtwarzacz poprzedni pomimo tego że na słuchawkach i pod normalnym wzmacniaczem grał dobrze to z tym pioneerem miał jakiś konflikt.