Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie wyłączników krańcowych do bramy garażowej

25 Lut 2009 18:00 7960 4
  • Poziom 2  
    Witam
    Ostatnio własnoręcznie zrobiłem segmentową bramę garażową, otwieraną przez podnoszenie. Z racji tego że jest duża (3,2mX3,2m) i ciężka (waży ok 120 kg) podnoszenie odbywa się poprzez silnik trójfazowy ok. 1kW z motoreduktorem ,na którym zamocowana jest zębatka, która z koleji porusza listwą zębatą ciągnącą drzwi. Silnik włączany jest za pomocą najzwyklejszego włącznika, którym zmieniam obroty lewo prawo. Chciałbym podłączyć teraz do nich wyłączniki krańcowe i tu moja prośba:) Nie mam pojęcia jak się za to zabrać, więc gdyby ktoś mógł coś podpowiedzieć, podać jakiś schemat to byłbym bardzo wdzięczny.
  • Poziom 15  
    Musisz do tego użyć dwóch styczników. Cewki styczników podłączyć przez te wyłączniki krańcowe tak by rozłączały i uniemożliwiały włączenie danego kierunku. Sterowanie silnikiem lewo-prawo albo na przyciskach albo przełącznikiem niekoniecznie trójfazowym. Jeśli to dla Ciebie za mało to mogę postarać się o jakiś rysunek.
  • Poziom 2  
    Nożyk trochę mi jż rozjaśniłeś, ale gdybyś mógł zrobić jakiś schemat to było by super.